Ankieta

Wolisz grać / częściej grasz

na siedząco
37 (74%)
na stojąco
3 (6%)
po równo na siedząco i stojąco
10 (20%)

Głosów w sumie: 50

Autor Wątek: Czy wolisz granie na siedząco, czy na stojąco?  (Przeczytany 5544 razy)

Offline Damian

Odp: Czy wolisz granie na siedząco, czy na stojąco?
« Odpowiedź #15 dnia: 11 sty 2016, 19:25 »
Jak gram dla samego siebie lub się uczę to zawsze na siedząco  [akordeon] Na stojąco wtedy, gdy komuś gram, jak mnie ktoś poprosi żeby mu pograć  :D

Offline Marstan

• **
« Odpowiedź #16 dnia: 02 sie 2016, 20:56 »
   Jak gram na 120-ce siedząc miech odciska bruzdę na lewym udzie. Podczas gry nie odczuwam bólu zauważam ślad podczas wieczorowej toalety. Rano zaczerwienienie znika pozostaje minimalne zagłębienie. Jednorazowo gram od  1,5  do 2 godz, z krótkimi przerwami 2 nieraz 3 razy w tygodniu.Czy ktoś ma podobnie?
« Ostatnia zmiana: 02 sie 2016, 21:01 wysłana przez Marstan »

Offline Marcin P.

« Odpowiedź #17 dnia: 03 sie 2016, 05:02 »
to taka akupunktura :) drodzy koledzy

co do zadanego pytania - ja gram głównie na siedząco
marsza i sto lat na stojąco
żonie przygrywam na leżąco
 [akordeon]

Offline sagem55

« Odpowiedź #18 dnia: 03 sie 2016, 09:30 »
Nie umie grać na stojąco może dla tego że uczę sie grać tylko siedząc 

Offline Krystian

• VIP
    • Youtube
« Odpowiedź #19 dnia: 10 sie 2016, 16:43 »
Jak gram akompaniament dla kolegi z saksofonem wolę stać, samemu sobie to siedzę, choć posiadając pasek poprzeczny lubię sobie czasem po ogrodzie pochodzić i pograć, ażeby kwiatki lepiej rosły :D

Online kasparov

• **
« Odpowiedź #20 dnia: 06 lis 2019, 13:04 »
Wygodniej jest mi grać na siedząco. Dopiero się uczę i nie mam wprawy w noszeniu instrumentu, a tym bardziej w noszeniu, chodzeniu i graniu. Myślę, że wszystko w swoim czasie. Obecnie siedzę i gram.

Siedząc blokuję prawą nogą akordeon opierając go o udo. Przy dłuższej grze jest to trochę uciążliwe. Jeżeli tak nie zrobię, to ściągając miech akordeon przesuwa się w prawo i niewygodnie jest grać. Zauważyłem, że niektórzy siedząc blokują podobnie jak ja, a inni wcale i grając instrument nie rusza się. Jak Wy macie? Coś doradzicie?

Offline dementor2323

• *
« Odpowiedź #21 dnia: 14 lis 2019, 22:40 »
Musisz ustawić ciaśniej paski, wtedy będziesz miał pełną kontrolę nad akordeonem.

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #22 dnia: 15 lis 2019, 02:45 »
Każdy gra jak mu wygodniej ale z mojego punktu widzenia i skromnego doświadczenia uważam, że gra na siedząco jest wygodniejsza. Po co się męczyć jak nie ma potrzeby  ;)
Sądzę, że gra na stojąco jest przydatna i może nawet wskazana w grze zespołowej, na przykład na weselu.
Myślę, że z grą na stojąco mogą mieć problemy szczególnie początkujący. Po dłuższej grze może brakować tchu (waga akordeonu) jak również może pojawić się pewien dyskomfort związany z troszkę gorszą możliwością obserwacji klawiatury. Oczywiście te mankamenty pewnie z czasem znikają wraz z nabranie praktyki i wprawy  ;)
Jeśli chodzi o mnie to gram tylko dla siebie i czasami dla Was więc prawie zawsze na siedząco. Z grą na stojąco nie mam problemu ale ostatnio bardzo rzadko mi się to zdarza.

Musisz ustawić ciaśniej paski, wtedy będziesz miał pełną kontrolę nad akordeonem.
Też tak myślę  :)

Siedząc blokuję prawą nogą akordeon opierając go o udo. Przy dłuższej grze jest to trochę uciążliwe. Jeżeli tak nie zrobię, to ściągając miech akordeon przesuwa się w prawo i niewygodnie jest grać. Zauważyłem, że niektórzy siedząc blokują podobnie jak ja, a inni wcale i grając instrument nie rusza się. Jak Wy macie? Coś doradzicie?

Ja mam paski ustawione ciaśniej dzięki czemu akordeon jest bardziej podniesiony, może czasem nawet za bardzo  ;)  Mimo iż pozycja ta z pozoru może wydawać się mniej komfortowa to dzięki temu mam większą kontrolę nad akordeonem, choć nie wiem czy jest to prawidłowo.
Sądzę, że akordeon powinno się kontrolować za pomocą rąk a nie kolana  ;)
Pozdrawiam  :)
« Ostatnia zmiana: 15 lis 2019, 03:09 wysłana przez Leszek »