Autor Wątek: Dlaczego niektóre akordeony nie mają registrów?  (Przeczytany 1795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian

Cześć  :) Chciałbym się dowiedzieć dlaczego niektóre akordeony mimo posiadania np. aż 3 chórów, nie mają zmian barw? Czyż nie jest tak, że im więcej chórów ma akordeon, tym więcej registrów?  ??? czy powinien mieć, ale taka była wola producenta, że ograniczył do jednej barwy... a mógł wyposażyć w więcej  ??? jak się mają "chóry" do registrów?  ::) Proszę o wyjaśnienie tej zagadki   ;D

Offline lukasz198821

Odp: Dlaczego niektóre akordeony nie mają registrów?
« Odpowiedź #1, 12 lut 2016, 17:02 »
Mniej więcej dlatego, dlaczego stare samochody nie mają np. Elektrycznych szyb, albo mają tylko dwie, a mogły by być cztery, albo i pięć, albo i nawet dach mógłby być otwierany elektrycznie. Ale z różnych względów, czy to ekonomicznych czy technologicznych tego nie robiono. Prawdopodobnie dlatego też, że producenci uznawali na początku, że zmiana barwy jest nie konieczna, np. skrzypce nie mają zmiany barwy dźwięku, a może za 10-20 lat, ktoś opatentuje coś na wzór regestrów do skrzypiec i znów ludzie będą się dziwić jak to mogły być skrzypce bez zmiany barwy. Moim zdaniem postęp technologiczny odgrywa tu największą rolę, a na drugim miejscu potrzeba rynku. ;)

Offline Damian

« Odpowiedź #2, 12 lut 2016, 18:43 »
Ahaa takie buty  :D dzięki lukasz198821 za wyjaśnienie  [piwo]

Offline lukasz198821

« Odpowiedź #3, 12 lut 2016, 19:32 »
Tak dla mnie to wygląda, ja nie żyłem w czasach kiedy zaczęło montować pierwsze regestry, więc nie wiem jak było do końca. Ale na logikę tak własnie było ;)