Autor Wątek: Reakcje ludzi na to, że jesteście akordeonistami...  (Przeczytany 15316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sylwester

• *
Odp: Reakcje ludzi na to, że jesteście akordeonistami...
« Odpowiedź #30 dnia: 29 gru 2016, 12:10 »
A czy muzyka ludowa to wstyd ? jakby nie patrzeć to część naszej kultury :) Co do reakcji ludzi na to ,że gram , reakcje są najczęściej pozytywne , aczkolwiek wyśmiewania tez się zdarzają ale ja takich ludzi olewam , robię to co lubię a jak się komuś nie podoba to jego problem nie mój :D

Offline Krystyn

• Konto usunięte na prośbę użytkownika
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 29 gru 2016, 13:23 »
Ja tez używam określenia ,ze ktoś gra na wstydzie,a to dlatego,ze jest to instrument ludowy (do muzyki ludowej przeznaczony)
Sorry, ale to tak nie do końca...
W drugiej połowie XIX w. tzw. "harmonie mieszkowe", budowane przez - przede wszystkim - moskiewskie fabryki - zaczęły być używane przez ludowych artystów - u nas - Podola i Ukrainy ,przede wszystkim ze względu na niską cenę i łatwość gry. Jednak jako instrumenty diatoniczne nie posiadały tych skal , jakie używane były w muzyce ludowej, nad czym znawcy "głęboko biadolili" twierdząc , że okaleczają muzykę ludową.
A te współczesne akordeony , w Polsce konstruowane od drugiej połowy lat trzydziestych ,  również używane są przez muzyków ludowych ,  ale ich możliwości nigdy nie były w pełni wykorzystywane, a ich rozwój techniczny wcale nie dotyczył lepszego zastosowania w muzyce ludowej.
Właśnie ta obiegowa opinia, że akordeon , to głównie "instrument ludowy" , spowodowała u nas takie opóźnienie w uznaniu akordeonu jako pełnoprawnego instrumentu koncertowego.
Również np. wiolonczela przerobiona na trzystrunowe , góralskie basy , też nie jest instrumentem ludowym , tylko dostosowanym do  wykonawstwa muzyki ludowej. :)
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 29 gru 2016, 13:56 wysłana przez Krystyn »

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #32 dnia: 02 sty 2017, 05:19 »
Na akordeonie niekoniecznie, musi byc muzyka ludowa. a kiedys  nagralem utwor Bednarka "chwila". Jedynie wyobraznia i  umiejetnosci ograniczaja grajacego na akordeonie.  Ograniczona liczba gotowych akordow z lewej strony, moze byc modyfikowana konfigurowana. Z reszta kazdy utwor mozna zagrac indywidualnie, swietnie to widac na przykladzie kolęd.

Offline lamonalila

« Odpowiedź #33 dnia: 31 sty 2017, 00:49 »
Ja wróciłam do grania całkiem niedawno i w tym czasie miałam szczęście spotkać ludzi którym ogólnie gra na akordeonie się podoba, dzięki temu nabrałam pewności siebie,chętniej ćwiczę bo wiem,że mam dla kogo grać,kogo zaskakiwać nowymi utworami  :D
Najśmieszniejszą sytuację miałam w listopadzie zeszłego roku kiedy to nowo poznani sąsiedzi zaprosili mnie i męża na "wieczorek zapoznawczy", było jeszcze kilka osób ale szybko wyszli i właściwie zostaliśmy sami z sąsiadami, nie było za bardzo o czym już rozmawiać więc też zbieraliśmy się do wyjścia. Poszłam na chwile do toalety a kiedy z niej wyszłam sąsiad z uśmiechem od ucha do ucha podał mi akordeon. Ja byłam bardzoooo zaskoczona  :o,że jak to ,skąd  i dlaczego? Najwidoczniej mój mąż coś napomknął,że troszkę pogrywam a sąsiad przypomniał sobie ,że ma taką harmoszkę na strychu i przyniósł. Nieładnie było wyjść więc poczekaliśmy chwilę aż instrument trochę się ogrzał (my zresztą też nie próżnowaliśmy  [toast]), temat się nawiązał i zagrałam co umiałam. Nawet sobie nie wyobrażacie jaki entuzjazm w nich wywołała moja gra, cokolwiek i jakkolwiek zagrałam było super i oh i ah   [akordeon]
mój mąż dumny  :P zabawa się rozkręciła i bawiliśmy się aż do rana, grałam po kilka razy to samo aż palce plątały mi się nie mniej niż język .Takim oto przypadkiem zakumplowaliśmy się, polubiliśmy i od czasu do czasu spotykamy się a ja im gram. Z tej anegdoty mogłoby wynikać,że jestem super wodzirejką ale tak naprawdę jeśli spotka się na swojej drodze fajnych ludzi,nie żadnych snobów, to wiele do radości nie potrzeba.

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #34 dnia: 31 sty 2017, 02:11 »
Jak widać muzyka nie tylko łagodzi obyczaje ale i zbliża ludzi :) [akordeon]

Offline PanSzczepan

• **
« Odpowiedź #35 dnia: 19 lut 2018, 15:32 »
Nie spotkałem się nigdy ze złą opinią, na temat akordeonu (tylko w żartach o akordeonistach ale te mnie bardzo śmieszą i lubię je opowiadać  :D ) A w rodzinie każdy lubi akordeon i zawsze gramy na świętach itp. z wujkiem  :)

Offline dementor2323

• *
« Odpowiedź #36 dnia: 19 lut 2018, 19:06 »
Ostatnio grałem na akademii na 11 listopada w gimnazjum i mieliśmy próbę w czasie godziny wychowawczej i coś tam grałem jakieś łatwe utworki patriotyczne, to tak wszyscy byli niezainteresowani, a jak skończyłem to ktoś tam mówi "a słaby jakiś", potem zagrałem czardasza Rizola i nagle wszyscy takie wielkie oczy zrobili - "JAK ON TO ROBI?"

Offline Andrzej M.

• **
« Odpowiedź #37 dnia: 15 mar 2018, 12:32 »
Podjalem sie nauki w wieku 25 lat, niektorzy mysleli ze zwariowalem 🤣 teraz maja inne zdanie.

Offline MattyC

• *
« Odpowiedź #38 dnia: 06 lis 2018, 13:56 »
U mnie jak zagrałem na akordeonie to większość osób patrzyła pozytywnie. Zauważyłem, że starsze osoby lubią jak gram. Rówieśnicy do momentu zagrania disco-polo patrzyli obojętnie lub negatywnie bo zawsze kojarzyli akordeon z muzyką ludową lub cyganami. Z kolei i trafili się tacy co nigdy nie grali, ale zagraliby lepiej albo, pokazują filmy z profesjonalistami i gadają: Ten to gra widzisz jak, a nie...! :) Najbliższe grono rodzinne wraz z żoną patrzą na to pozytywnie i wspierają moją pasję.

Offline Filip

• *
« Odpowiedź #39 dnia: 15 sty 2019, 19:23 »
Pierwsze reakcje były w szkole jak przyniosłem akordeon weltmeister stella 72 .Wszyscy się pytali czy ja w ogóle grałem. Było to z okazji jasełek w 2016r. Moje doświadczenie miało 7 miesięcy, ale najważniejsze że się podobało. [akordeon]

Offline kasparov

• *
« Odpowiedź #40 dnia: 05 lip 2019, 12:37 »
Od miesiąca uczę się gry na akordeonie. Dotychczas spotkałem się z właściwie z dwiema skrajnymi opiniami o mojej grze i nowym zainteresowaniu.

Jedni pytają się czy ostatnio nie jechałem z Rumunem w tramwaju lub czy nie byłem na jakimś odpuście. Ci mają, niestety, ograniczony światopogląd.

Drudzy mówią, że to świetnie, życzą wytrwałości i sukcesów. Podkreślają, że to trudny instrument (rzeczywiście, nie ma lekko) i okazują zdumienie połączone z uznaniem. Szczególnie, że nie mając wcześniej nic wspólnego z grą zdecydowałem się na taką naukę i godziny ćwiczeń.

Offline tutto bene

• *
« Odpowiedź #41 dnia: 31 sie 2019, 22:52 »
Zacznę od tego, że gram stosunkowo od niedawna, bo raptem niecałe dwa lata, ale delikatnie mówiąc intensywnie i z tego tytułu rodzina już wyczerpała swój limit odsłuchu rzępolenia, więc postanowiłem im trochę ulżyć i od wiosny do jesieni gram w hali garażowej albo w pracy. Pominę, że reakcje są bardzo pozytywne, to po prostu miałem okazję pogadać z większością użytkowników garażu, większość przyszła pogadać, posłuchać, zaprzyjaźnić się. Z tego, co słyszę ludzie w blokach kompletnie się nie znają, ja z większością jestem na ty i uważam, że akordeon jest świetnym sposobem na poznanie fajnych ludzi :)

Offline bolek163

• *
« Odpowiedź #42 dnia: 01 wrz 2019, 13:38 »
bądź mną
4 lata
tata każe ci grać na klawiszach i akordeonie
12 lat potem
idziesz do liceum
widzisz jak jakiś banan gra na gitarze otoczony dziewczynami
genialny pomysł
przynosisz do liceum akordeon
ksywka "cygan" do końca roku
musiałem to tu wstawić  [akordeon] [akordeon]

jak ja przynosłem akordeon do szkoły jak zaczełem grać na korytarzu to zaczeli mi rzucać pieniądze zarobiłem 11 zł pączka z czekoladą dwa cukierki i butelkę wody. Dzieciakom z 1-3 się podobało  :D :D teraz idę to technikum ciekawe jak tam zareagują na akordeon  [piwo] [piwo]  [akordeon] [akordeon]