Autor Wątek: Różnice w rozstawie i wielkości guzików basowych  (Przeczytany 1584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Wniosek taki, że nie ma się co za bardzo przyzwyczajać do instrumentu...

I to jest dylemat........ zauważyłem, że guziki basowe w Paolo Soprani są minimalnie mniejsze niż w Weltmeistrze. Nie mierzyłem jeszcze odległości ale grając polifonię łapię się na tym, że nie trafiam w basy pojedyńcze przy większym skoku a utwory mam raczej w 100% wyćwiczone.
Fajnie zmienić na inny instrument lub mieć kilka w domu tylko wbrew porzekadle o złej baletnicy zmiana instrumentu może spowodować okres przejściowy na ogranie akordeonu.
Mimo to jednak też jestem za zmianami i poszukiwaniem "swoich" brzmień  [akordeon]

Offline twardziel

Odp: Różnice w rozstawie i wielkości guzików basowych
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2015, 18:51 »
W mojej Accordianie też guziki basowe są mniejsze niz w Hohnerze Verdi IIIM, można się przyzwyczaić ale jednak wymaga to troszkę czasu - na  początku miałem wrażenie, że lepsze są większe ale teraz wydaje mi się, że na odwrót.....

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2015, 20:41 »
Inny temat, w którym poruszona została kwestia standardów i różnic, ale w przypadku szerokości klawiszy:

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2015, 21:11 »
Były też wypowiedzi odnośnie głębokości i twardości klawiatury, a wszystkie te czynniki są w sumie ważne. Najważniejszą jednak rzeczą jest umiejętność gry  [akordeon] [piwo]

Offline GB

• *
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2018, 22:58 »
Koledzy,
Czy odległość pomiędzy przyciskami basów w akordeonach jest wielkością  standardową równą dla różnych akordeonów czy też każda marka ma swoją specyfikę?