Autor Wątek: Buttonhacker - projekt Pawła Janasa  (Przeczytany 803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Accordion

• Serwisant Akordeonów
Buttonhacker - projekt Pawła Janasa
« dnia: 19 Czerwiec 2017, 22:56 »
Buttonhacker - Hyper [OFFICIAL VIDEO]
https://www.youtube.com/watch?v=0Gfb2Xu4_0I

Dodam, że to Polska produkcja naszego akordeonisty [akordeon]
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2017, 23:03 wysłana przez Accordion »

Offline Leszek

• VIP
Odp: Buttonhacker - projekt Pawła Janasa
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec 2017, 23:25 »
To jest tak niesamowite że aż niewiarygodne  :D [brawo] Kto to jest ? Nie wiem co powiedzieć bo przyznam że nie wiedziałem że można tak grać. Brzmienia tego akordeonu......ech przecież sami słyszycie :D  [toast] [akordeon] Mam tylko pytanie. Czy może ktoś się orientuje jak są przyczepione mikrofony do tego akordeonu ? Czy to jest jakaś taśma , czy jakieś przyssawki, czy może jeszcze inny sposób ?

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2017, 07:10 »
Artur ( Electronic2000 ) pokazał mi to nagranie i muszę powiedzieć, że zrobiło na mnie niesamowite wrażenie  [brawo] [akordeon]

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2017, 07:22 »
Na mnie również :D i przyznam że jest to jedno z najlepszych nagrań jakie widziałem  [brawo] [toast] [akordeon]

Offline emeryt

« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2017, 09:25 »
Jestem zdecydowanym zwolennikiem postępu w każdej dziedzinie, w muzyce też. Wyznaję jednak zasadę, że skrajność rodzi kolejne skrajności.  Zaprezentowane nagranie znam z mediów. Z tych samych mediów znam jego wykonawcę, który jest dla mnie niedoścignionym autorytetem i wzorcem, również niedoścignionym. Podziwiam jego wszystkie wykonania, które słyszałem. Mam jednak obawę, aby postęp w technice akordeonowej nie poszedł w kierunku tworzenia z akordeonu instrumentu pedałowego z dodatkiem perkusji. Moje uczucie w tym zakresie jest mieszane, bo podziwiam kunszt wykonawcy. Wiem na pewno, że ten sam utwór w wykonaniu tego akordeonisty bez zastosowania prezentowanych technik był by również doskonały.

Offline maestrobis

• **
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2017, 10:57 »
O skrajności Pawła się nie bójcie. Toż to nasz kolega ze "Świata akordeonu". Bywa na zjazdach grupy i bez oporów bierze do rąk ruską harmoszkę albo harmonię pedałową i z nami amatorami gra biesiadę. Żadnego tam gwiazdorzenia czy forsowania swojego stylu.

Offline emeryt

« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwiec 2017, 11:45 »
Maestrobis ja się nie boję o skrajności Pawła Janasa. Poza tym stukanie w korpus akordeonu czy wciskanie równoczesne wielu różnych guzików basowych dla uzyskania efektu szumu stosowało się już w czasie kiedy ja chodziłem do szkoły muzycznej, tj. lata 60-te ub. wieku. Pawła Janasa słuchałem bezpośrednio na koncercie w Sanoku po zakończeniu konkursu akordeonistycznego. O tego akordeonistę oczywiście nie trzeba się bać. Jak pisałem, jestem wielkim zwolennikiem każdego postępu – w konstrukcji akordeonów, obróbki dźwięku, nowości technicznych w wykonaniu i innych. Moja refleksja ogranicza się właściwie do tego, że akordeon ma potężne możliwości w obrębie klasycznych metod wpływania na to co się słyszy. Wszystkie dodatkowe elementy techniki gry może stosować każdy kto tego chce. Chciałem powiedzieć tylko, że jest bardzo duży obszar możliwości zawarty pomiędzy szczególnym metodami interpretacyjnymi. Być może gdy bym był dobrym akordeonistą to może również sięgałbym po to…