Autor Wątek: Kanał YouTube "BYEEDD"  (Przeczytany 713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP

Offline W.Królikowski

• 31.05.1938 - 28.08.2016, VIP
Odp: Kanał YouTube "BYEEDD"
« Odpowiedź #1, 15 mar 2015, 21:51 »
Przed chwilą wysłuchałem kilku nagrań - jest dobry, ale ...
Tak na szybko myślę, że trochę przesadnie wykorzystuje staccato, wszystkie wykonania są podobne, niezależnie czy to polka, czy tango.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #2, 15 mar 2015, 21:52 »
Interpretacja swoista dla jego wykonań czy też poczywywać to za 100% błąd w grze?

Offline brebir

• VIP
« Odpowiedź #3, 15 mar 2015, 21:55 »
Przed chwilą wysłuchałem kilku nagrań Pana w kapeluszu - jest dobry, ale ...
Tak na szybko myślę, że trochę przesadnie wykorzystuje staccato, wszystkie wykonania są podobne, niezależnie czy to polka, czy tango.

A szczególnie w polce "dziadek" trochę przedobrzył. Co nie zmienia faktu, że mnie tylko pozostaje się uczyć od tego pana, oby skutecznie. :)

Offline W.Królikowski

• 31.05.1938 - 28.08.2016, VIP
« Odpowiedź #4, 15 mar 2015, 22:25 »
bezsprzecznie dużo się od niego można nauczyć

Offline Janucik

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #5, 15 mar 2015, 22:26 »
Przed chwilą wysłuchałem kilku nagrań Pana w kapeluszu - jest dobry, ale ...

Zgodzę się, że są od niego lepsi - być może również ten od wersji "z mostem". Nie zagłębiałem się jednak w analizę interpretacji, a zależało mi jedynie na tym, by cieszyć oczy widokiem żywego akordeonisty - niechby nawet zdarzył mu się jakiś fałsz. Gość gra całym sobą - on się śmieje, a ja razem z nim. To jest dla mnie prawdziwy relaks... Siedzę jakby naprzeciwko niego! Przyznam, że "most" przestałem oglądać już na początku, bo wysłuchiwanie płyty nie ma szans z grą na żywo. Człowiek zagra za każdym razem inaczej, bo ma różny nastrój i myśli, a płyta będzie setki razy odtworzona idealnie, aż do znudzenia... I nie daje tego dreszczyku emocji. Zaznaczam, że nie oceniam wirtuozerii, a jedynie wrażenia jakie odbieram...

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #6, 15 mar 2015, 22:32 »
Moja dociekliwość sprowadziła do postawienia konkretnego pytania.
jeżeli interpretacja (bo grane przez tego Pana utwory są bezsprzecznie interpretacjami muzycznymi) to nie powinno sie doszukiwać tego, że jest za dużo stacatto we wszystkich formach prezentowanych przez wykonawcę. Może taki ma styl gry.............
Mi bardzo się podoba lekkość i radość płynąca z wykonań niezależnie od stylu. A co do artykulacji uważam, że to sprawa dowolna. Tym bardziej, że dostrzegam na różnych filmach co najmniej 6 różnych instrumentów muzycznych i sprzęt do nagrań więc mogę z dużą dozą prawdopodobieństwa twierdzić, że ów Pan zajmuje się muzyka profesjonalnie co może prowadzić do prezentowanego stylu wykonań.
« Ostatnia zmiana: 15 mar 2015, 22:44 wysłana przez Jurek_klodzko1 »

Offline brebir

• VIP
« Odpowiedź #7, 15 mar 2015, 22:38 »
A co do artykulacji uważam, że to sprawa dowolna.

Fakt, o gustach się nie dyskutuje. :)

Offline Janucik

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #8, 15 mar 2015, 22:45 »
Przyznaję Ci rację Wojtek. Pamiętam jakie były kiedyś spory wśród jurorów podczas Konkursu Chopinowskiego nad interpretacjami Iwo Pogorelica... Prawdę mówiąc, to jako laik żadnych różnic nie słyszałem, ale od tamtego czasu wiem, że można to samo zagrać różnie :)