Autor Wątek: Zjazd - Poznań - Batorowo 20-21.09.2013 r.  (Przeczytany 831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aro7777

  • ***
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łomża
Zjazd - Poznań - Batorowo 20-21.09.2013 r.
« dnia: 30 Marzec 2015, 13:28 »
Zjazd - Poznań - Batorowo 20-21.09.2013 r.

Artykuł z miesięcznika „Estrada i Studio” 11/2013:

Praktycznie dwa dni czasu na "ogranie" akordeonów z najwyższych półek, zapoznanie się z najnowszymi technologiami tyczącymi się tego instrumentu, poznanie wielu fantastycznych akordeonistów tudzież i wręcz fascynatów tego instrumentu. A wszystko to w progach gościnnego salonu muzycznego, świetnie wyposażonego także i w inne instrumenty, oraz w jego malowniczym ogródku, a do tego jeszcze przy pięknej pogodzie.
Nie, to nie sen spragnionego amatora akordeonisty. To się zdarzyło naprawdę!

Animatorzy Zlotu: Paweł Janas, Arkadiusz Korytkowski, Robert Sadowski (MIDI-NET)

To tylko dzięki wspaniałej inicjatywie i upartemu dążeniu ku celu dwóch ludzi: Roberta Sadowskiego (MIDI-NET GROUP) oraz Arkadiusza Korytkowskiego, założyciela facebookowej grupy "Świat Akordeonu" doszło do tego wydarzenia. A wszystko odbyło się w dniach 20/21 września tego roku w Batorowie k. Poznania.
Główne założenia tej imprezy były mocno proste, bo opierały się zasadniczo tylko na słowie "możliwie". Czyli: spotkać się w możliwie licznym gronie, możliwie najwięcej razem pograć i się nagadać, możliwie najwięcej się dowiedzieć, a po tym wszystkim możliwie najwięcej z tego skorzystać. I tak też się stało.
Pierwszego dnia Zlotu, w gościnnych progach salonu Key Store, miały miejsce warsztaty akordeonowe połączone z prezentacją najnowszego modelu akordeonu cyfrowego Roland FR-8x poprowadzone przez Pawła Janasa, światowej klasy wirtuoza tego modelu. Po prezentacji Pawła każdy mógł spróbować swych sił na tym najnowszym cudzie el-techniki akordeonowej. Tym bardziej, że dzięki uprzejmości dystrybutora tej firmy (Roland Polska) uczestnicy mieli do dyspozycji zarówno model guzikowy, jak i klawiszowy (upragniony). Nie zabrakło też najmniejszego z modeli tej serii - FR-3x. Na tym, co działo się później, bo aż do wczesnego ranka, opuśćmy już zasłonę tajemnicy.
Następny dzień przywitał nas wspaniałą pogodą i znów gościnnie otwartymi drzwiami sklepu Key Store. Aż do południa, przy napojach i przegryzkach rozmowom i wspólnemu graniu nie było wręcz końca. Po tym wszystkim Robert Sadowski wprowadził nas wszystkich w arkana działalności swej firmy MIDI-NET Group. A było o czym mówić, bo to potężna, rozpoznawalna już w całej Europie marka, zajmująca się m.in. produkcją i dystrybucją wszelkiej maści i w przeróżnych formatach podkładów audio/MIDI oraz stylów muzycznych dla najpopularniejszych obecnie na rynku modeli el-aranżerów. Tu dowiedzieliśmy się także, że już niedługo w ofercie znajdą się i aranże przeznaczone specjalnie dla akordeonistów - bomba!
Pozostałą część dnia wypełniły koncerty, zarówno grupowiczów jak i specjalnie zaproszonych gości. Ich kulminacją był wręcz genialny jak dla mnie koncert Pawła Janasa na cyfrowym Rolandzie FR-8Xb. Czemu genialny? Otóż temu, że w jego rękach ten akordeon totalnie powalił mnie pod każdym względem wręcz na klepisko.

Wracając do domu cały czas miałem w uszach fragment piosenki Krystyny Prońko - …i tak się ciężko rozstać… I też wiem czemu.

Wojciech Chabinka
 
 
ŚWIAT AKORDEONU

Grupa "Świat Akordeonu" została założona na Facebook'u 13-go października 2011 r. przez Arkadiusza Korytkowskiego - muzyka, wielkiego pasjonata akordeonistyki. Arek założył ją w hołdzie polskich mistrzów akordeonu: Tadeusza Wesołowskiego, Włodzimierza Bieżana i Kazimierza Turewicza. Zaczął zbierać ich nuty i nagrania oraz informacje o tych wirtuozach akordeonu. Grupa miała początkowo na celu ocalenie pamięci o nich. Obecnie na Grupie są prezentowane płyty z nagraniami akordeonowymi, wydawnictwa nutowe na akordeon, filmy związane z akordeonem a także konkretne instrumenty muzyczne (oczywiście głównie akordeony). Jednym zdaniem - grupowicze prezentują tam wszystko, co ma związek z akordeonem. W przyszłości zamierzają połączyć Grupę także ze sklepem muzycznym i wtedy będzie ona otwarta również dla tych, którzy nie mają profilu na Facebook. Generalnie głównym zamysłem jest aby Grupa stanowiła bazę wszystkiego, co zostało wydane i opracowane na akordeon (nuty i nagrania), łącznie z informacjami o instrumentach muzycznych. Członkami Grupy są muzycy zawodowi, początkujący akordeoniści oraz osoby, które tylko raptem lubią akordeon. Z upływem czasu Grupa coraz szybciej się rozrasta, obecnie liczy ponad 1000 osób. Są w niej zarówno akordeoniści i akordeonistki z całego świata, w tym znani na całym świecie (np. Orosz Zoltan, Marcin Wyrostek, Paweł Janas, Witold Krukowski, Janek Stokowski) jak również i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z akordeonem.


W zlocie Grupy uczestniczyli m.in.: Paweł Janas, Arkadiusz Korytkowski, Robert Sadowski, Wojciech Chabinka, Kuba Szczypek, Michał Szóstek, Paweł Dardziński, Karol Kozak, Krystyna Binka, Ireneusz Lis i Marta Dąbkowska, Rajko Velickovic, Krzysztof Markowski, Marcin Kubuszewski, Janusz Potkański, Adam Marchela, Marek Zieliński z córką Agnieszką, Janusz Spychalski (janucik) – uczeń Mirosława Marksa, Artur Zieliński, Leonard Koczorowski, Tadeusz i Inka Figiel…

Relacje wideo:

a/ kanał YouTube Midi24.pl
(tytuł filmu: „IV Ogólnopolski zlot grupy Świat Akordeonu - Batorowo, 20-21.09.2013r.”);IV Ogólnopolski zlot grupy Świat Akordeonu - Batorowo, 20-21.09.2013r.


b/ relacja wideo „IV OZG Świat Akordeonu” na stronie internetowej mies. „Estrada i Studio”.

http://www.eis.com.pl/pl/modules.php?op=modload&name=emedia&file=index&do=showpic&pid=559