Autor Wątek: Delicia Choral VI 120 czy Weltmeister Consona 96? - do grania biesiady  (Przeczytany 1706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janol

• *
Delicia Choral VI 120 bas i Weltmeister Consona 96 bas - Może ktoś grał na takich akordeonach? Kolega chce kupić i nie wie który był by lepszy do grania biesiadnego. Mnie prosił o pomoc, ale nie miałem takowych w rękach. Proszę o porady za które z góry dziękuje.

Offline TomaszT

Odp: Delicia Choral VI 120 czy Weltmeister Consona 96? - do grania biesiady
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2017, 18:16 »
Do biesiady to i polska Victoria wystarczy  ;)

Offline Bizon

« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2017, 14:42 »
Mam Delicia Choral VI i jest super. Brzmi pięknie. To instrument na włoskich głosach. Ma 120 basów + kanał - więc trochę to waży.
Jeżeli miałbym, z nim chodzić grając, byłoby mi za ciężko i wtedy wybrałbym Consona 96. Zawsze gram siedząc.
Niestety nie widziałem ani nie słyszałem jak gra Consona.
Myślę, że ktoś inny z forum będzie mógł lepiej doradzić.

Offline janol

• *
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2017, 15:19 »
Dziękuję Bizon za info na temat Delici która jest trochę tańsza choć w dobrym stanie .Może jeszcze ktoś się odezwie na temat consony to będzie porównanie. Kumpel jest dość dużym facetem i myślę że ciężar instrumentu jest na drugim planie,a słyszałem że consona do najlżejszych nie należy

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2017, 15:24 »
Może jeszcze ktoś się odezwie na temat consony to będzie porównanie.

Proszę, aby nie duplikować w tym temacie postów o samej Consonie, ponieważ o Consonie jest osobny temat... Jeżeli kogoś interesuje ten model, to może poczytać o nim w tamtym wątku. Jeżeli ktoś chce dodać coś nowego na temat Consony, to też proszę robić to w tamtym wątku, aby kolejne osoby zainteresowane modelem, miały wszystkie informacje w jednym miejscu, a nie porozrzucane po całym forum.

W wątku w którym się znajdujemy, proszę o pisanie jedynie postów porównujących cechy jednego modelu z drugim.