Autor Wątek: Jaki akordeon do 4-5 tys. zł, aby miał klawiaturę techniczną?  (Przeczytany 2777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Mam pytanie do osób, które gały na wielu instrumentach i mają porównanie.
Czy można znaleźć instrument do powiedzmy 4-5 tys., który ma klawiaturę techniczną. Mam na myśli mały skok i miękkość, która pozwala grac palcom szybciej.
Jaki instrument polecacie. Obecnie gram na Welmester serino i mam wrażenie, że klawiatura mnie trochę ogranicza w szybszych partiach - jest zbyt twarda i głęboka. Takie mam odczucie, ale tak jak pisałem nie mam innych doświadczeń  :(

Offline Grzegorz P

Pedros,  S4,paolo soprani,marinuci,elkavox,sonola.excelsior,crucianelli.

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
Ja mam  2 z tej listy.  Paolo soprani I marinucci.  Rzeczywiscie cos w tym jest.  Fajne sie na nich gra. Podobnie jak klawiszowe.  Dowazane klawisze sa lepszym rozwiazaniem niz zwylka klawiatura.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Odkopałeś mój wątek... ;D to znaczy że nie tylko mnie nurtował ten problem.
Od tamtego czasu zmieniłem akordeon i za sprawą Jurka-Kłodzko mogłem pograć na tych akordeonach z wyższej półki. Figli, supita, soprani, vignoni,Poczytaj wszystkie wpisy od początku i tam jest prawie wszystko powiedziane co w tej sprawie można powiedzieć.
Ja powiem tak że określenie klawiatura techniczna to jak w motoryzacji samochód cywilny a rajdowy, każdy pojedzie ale tylko niektórzy wykorzystają jego walory.
Wydawało mi się np. że za 20 tyś to klawiatura nie będzie "klapać " nic bardziej mylnego.
Technikę w palcach ma lub nie ma akordeonista , klawiatura może być bardziej lub mniej przyjazna grającemu czyli taka po której łatwiej, przyjemniej poruszają się palce grającego. Jest różnica między  prostymi akordeonami a tymi tzw. lepszymi ale jeżeli z marszu weźmiesz dobry akordeon to od razu nie zagrasz nic więcej niż na swoim. To jest proces i dopiero po jakimś czasie jak się w grasz zauważysz różnicę.
Znów się rozpisałem. :)
Nie zrozum mnie źle, nie chodzi mi o klepanie tylko o siłę konieczną do naciśnięcia klawisza aby wydobyć dźwięk. Wydaj mi się że Serino wymaga znacznej siły co przedkłada się na końcowy efekt szczególnie gdy gram 4 i 5 palcem. Naciskam klawisze zbyt słabo i nie ma dźwięku. Czy dobrze kombinuję, że zmiana instrumentu może mi pomóc?
Jeżeli tak, to czego szukać ?
Wiem, że zmiana nie uczyni ze mnie mistrza świata, ale może będzie lepiej, gdy instrument będzie reagował bardziej czuło....

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Pedros dobrze byłoby zajrzeć w jakieś miejsce gdzie mógłbyś przetestować kilka marek i modeli.
Jeżeli podałbyś markę i model, który Ci odpowiada to myślę, że mógłbym podać Ci grupę marek i modeli zbliżonych.
Trzeba oczywiście brać pod uwagę ewentualną modyfikację akordeonów..............

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Właśnie miałem adresować post do Ciebie, bo widzę że masz spore doświadczenie.
We Włocławku i okolicach raczej nie ma takiego miejsca lub jeszcze go nie znam>:(
Czy jest szansa, aby na spotkaniu forumowym dotknąć co nieco?
Może na jesieni bym do Was podjechał i sam ocenił, czy warto czegokolwiek szukać, czy może mi się tylko wydaje, że warto...
Jak sądzisz, czy w kwestii twardości klawiatury mogę coś poprawić ?

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Spotkanie jest jak najbardziej wskazane :)  [akordeon] zawsze jest kilka różnych akordeonów.
Musisz sam ocenić co i jak...............
Ja odczuwam różnicę w klawiaturach.

Offline Sztyc

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
Jeżeli chodzi o twardość to są różnice ale nie oznacza to że im wyżej tym miej twardo.
W moim cantusie klawiatura jest zdecydowanie, zdecydowanie twardsza od gigantilli a nie gra się zdecydowanie, zdecydowanie lepiej.
Musisz to sprawdzić organoleptycznie innej drogi nie ma. :)

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
I tak też zamierzam uczynić  :)