Nauka > Basy Akordeonu

Akordeon 12 basowy - tylko "wesołe basy"?

(1/1)

Redans:
Trochę to może dziwne...Ale mam problem z basami. Gdy gram melodie wesołe, akordeon jakby sam grał w rękach. Basy dobieram łatwo(trudno nie trafić bo mam ich tylko 12). Problem pojawia się gdy melodie są smutne, wówczas basy niby są ok, ale jednak coś gryzie w ucho i w całości melodia nie ma tego wyrazu sentymentalnego. I tak na ten przykład, gdy gram "Gdybym miał gitarę" czy "Z popielnika na Wojtusia" to nie brzmią jak powinny te melodie(po dodaniu strony basowej). Zaczynam być nerwowy z tego powodu, gdyż każda próba zagrania kołysanki, czy innej smutnej melodii to straszne nuty. Proszę o wyrozumiałość w tym temacie, gdyż gram dopiero od niedawna i wszystkiego uczę się ze słuchu. Akordeon to Baltyk 12 basów,  jest delikatnie rozstrojony na kilku dźwiękach, kilka zaworków furkocze( odstają nadto i mam zamiar się za to zabrać). Reasumując. Czy to jest możliwe, aby akordeon miał tylko "wesołe basy"?

Voiko:
brak rzędu basów molowych, i dlatego tak to słychać

Marcel:
Tak, jak napisał Voiko - masz tylko 2 rzędy:

1 - basy podstawowe
2 - akordy durowe (brzmiące "wesoło")

nie masz już 3 rzędu akordów molowych (brzmiących "smutno").

Na tej samej wielkości (12 basowym) akordeonie gra Sophie's Smokin' Squeezebox. Poszperaj po jej kanale, przekonasz się, że gra nie tylko "wesołe" utwory.

W jednym z filmików wyjaśnia, jak radzi sobie z brakiem akordów molowych, na 3 sposoby
https://www.youtube.com/watch?v=R5Yo42t7rmQ

Redans:
Dzięki za odpowiedz. Sprawdzę ten kanał.Trochę mi ulżyło. Ale decyzję o zakupie innego akordeonu już podjąłem. Mam nadzieję ,że mi w tym pomożecie. Brakuje mi już basów, i zaczynam nabierać dziwnego przyzwyczajenia do tych otyłych guzików. Poza tym, aby wykonać zmianę dwa rzędy w pionie jest daleko i rączka boli.
 Dobry filmik, pani fajnie tłumaczy i jest ładna :).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej