Autor Wątek: Aplikacja do identyfikacji utworu  (Przeczytany 2304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Aplikacja do identyfikacji utworu
« 22 maj 2015, 07:02 »
Podczas audycji w radiojowej Trójce usłyszałem, że są aplikacje do identyfikacji utworów. Po dołączeniu pliku muzycznego aplikacja identyfikuje online utwór podając tytuł i kompozytora lub wykonawcę.
Czy ktoś wie może jaka to aplikacja i czy faktycznie działa?

Offline Marcel

• Administrator
Odp: Aplikacja do identyfikacji utworu
« Odpowiedź #2, 22 maj 2015, 08:22 »
Z podobnych mechanizmów korzysta YouTube przy wykrywaniu, czy nie zostało w filmiku użyte jakieś nagranie audio chronione prawem autorskim. Wcześniej po takim wykryciu, automatycznie blokowali ścieżkę dźwiękową i filmik był bez dźwięku. Obecnie wygląda to tak, że ścieżka dźwiękowa nie jest blokowana, ale pod filmikiem umieszczony jest oryginalny tytuł (z możliwością zakupu utworu), a przy filmiku wyświetla się reklama z której przychód wędruje do właściciela praw autorskich ścieżki dźwiękowej, a nie osoby, która udostępnia filmik.

Offline cinszcz

• VIP
« Odpowiedź #3, 22 maj 2015, 09:57 »
Miałem coś takiego w telefonie komórkowym, próbowałem nawet korzystać z tej aplikacji, ale nie rozpoznawało melodii zagranej przeze mnie. Zatem zanucenie czy zagranie prymki  melodii gdzieś, kiedyś zasłyszanej, aplikacja nie zidentyfikuje tytułu. :P

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #4, 22 maj 2015, 10:44 »
Miałem coś takiego w telefonie komórkowym, próbowałem nawet korzystać z tej aplikacji, ale nie rozpoznawało melodii zagranej przeze mnie. Zatem zanucenie czy zagranie prymki  melodii gdzieś, kiedyś zasłyszanej, aplikacja nie zidentyfikuje tytułu. :P

Chyba cinszczu źle ją grasz  ;D

Tak po prawdzie znajdzie utwór o ile ma go w bazie ???