Forum Akordeonowe

Nauka => Edukacja muzyczna => Wątek zaczęty przez: Jurek_klodzko1 w 15 Marzec 2015, 22:53

Tytuł: Artykuł "Model improwizacji muzycznej" - Adam Fulara
Wiadomość wysłana przez: Jurek_klodzko1 w 15 Marzec 2015, 22:53
http://avant.edu.pl/wp-content/uploads/AF-Model-improwizacji-polifonicznej.pdf
Tytuł: Odp: Artykuł "Model improwizacji muzycznej" - Adam Fulara
Wiadomość wysłana przez: Lajkonix w 16 Marzec 2015, 11:47
Człowiek zauważa jaki jest mały, czytając faceta, który umie formalnie opisać jak gra, podczas gdy inni tylko czują jak grają.
Generalnie, dla mnie czarna magia. Ale życie mnie nauczyło, że niektóre umysły sięgają poziomów niewyobrażalnych.
 :'(
Lajkonix
Tytuł: Odp: Artykuł "Model improwizacji muzycznej" - Adam Fulara
Wiadomość wysłana przez: Jurek_klodzko1 w 22 Maj 2015, 06:57
Do improwizacji muzycznej a vista wskazana i to nawet bardzo jest w miarę biegła znajomość harmonii o innych elementach nie wspomnę. Przeglądając zamieszczane nagrania ( nie wymienię autora żeby nie obrazić bo różnie to bywa ) zauważyłem, że podczas pomyłek ( które przecież nawet najlepszym się zdarzają ) wykonawca utworu od razu gra akord ( czasami czterodźwięk złożony ) pasujący do danego fragmentu utworu a następnie przechodzi do kontynuacji innymi akordami lub linią melodyczną bez utraty tempa i płynności w grze. To wspaniała zaleta i umiejętność, której można wyłącznie pozazdrościć  [akordeon] oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa.
Improwizacja to także stosowanie ozdobników muzycznych. Czasami "nie trafiając" w dźwięk można się z tego wybronić grając ozdobnik, niestety nie każda forma utworu pozwala na takie zastosowanie "koła ratunkowego"  [akordeon]
Tytuł: Odp: Artykuł "Model improwizacji muzycznej" - Adam Fulara
Wiadomość wysłana przez: Marcel w 14 Wrzesień 2018, 12:20
Wspomnę (aby dało się znaleźć ten temat wyszukiwarką), że w materiale z pierwszej wiadomości, znajdziemy (9 strona pliku .pdf) fajnie opisany przegląd elementów, z których składa się muzyka. Znajdziemy wyjaśnienie, czym jest: