Ankieta

Które nagranie wybierasz?

Roland FR3
6 (28.6%)
Sonola Academy V
15 (71.4%)

Głosów w sumie: 21

Autor Wątek: Ankieta: Na wzgórzach Mandżurii - wersja Roland FR3 vs Sonola Academy V  (Przeczytany 3952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcel

• Administrator
Ankieta wydzielona z tematu "Na wzgórzach Mandżurii - utwór wyzwanie":

Marcel czy mógłbyś na forum uruchomić jakieś głosowanie/ankietę. Wydaje mi się, że to ciekawe porównanie. Ten sam wykonawca, ten sam utwór....

dwa wykonania

Roland FR3 - https://youtu.be/gZVLl5pe7Es
vs
Sonola Academy V - https://youtu.be/ZSwakV134-g

Gdybyście mieli wybrać jedno z tych dwóch nagrań, to które byście wybrali?
Ankieta jest na górze tematu.

Offline cinszcz

• VIP
Moim zdaniem wersja na Rolandzie jest lepsza, może Piotr miał po prostu lepszy dzien :)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Zdecydowanie skłaniam się ku akordeonowi akustycznemu.

Offline Bizon

Obie wersja zgrane pięknie. Brawa dla Piotra  [brawo] [brawo] [brawo]
Dla mnie na Rolandzie brzmi lepiej. Może to kwestia sposobu podłączenia dźwięku do kamery. Wersja na Sonoli brzmi jak gdyby dźwięk dochodził z daleka.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Różnica w jakości nagrań wynika z zastosowanych różnych technik. Sygnał z Rolanda zgrywany był przez interface po kablach do komputera - bez użycia mikrofonów - w przeciwieństwie do Sonoli, która nagrywana była przez mikrofon. Nagranie cyfrowego dźwięku  przez interface nie wnosi tak dużo szumów jak mikrofony, a kanały są ładnie odseprarowane. W przypadku Sonoli użyty był mikrofon, który zbierał lewą i prawą rękę jednocześnie.
Ja wyciągam z tego porównania jedną wskazówkę, którą w zasadzie wiedziałem: znacząca poprawa jakości nagrań akordeonu akustycznego wymaga odrębnych mikrofonów - najlepiej umieszczonych wewnątrz instrumentu. Na żywo dźwięk Sonoli dosłownie miażdży Rolanda (w przypadku zastosowania jego głośników wewnętrznych). Z drugiej strony, przy podłączeniu wzmacniacza (lub słuchawek) do Rolanda można się czasem zdziwić, jak potrafią brzmieć niektóre jego barwy.
Dziękuję za Wasze opinie i udział w zabawie. Mam nadzieję, że jeszcze będą oddawane głosy ...
 [akordeon]
« Ostatnia zmiana: 04 paź 2017, 22:54 wysłana przez Pedros »

Offline Zbynek

Chociaż jestem za Sonolą to nie przekreślam Rolanda. W tym nagraniu pokazał swoje walory. Coraz bardziej mi się podoba. Wydaje mi się, że, aby osiągnąć dobre nagranie na Rolandzie, to oprócz samej gry należy bardzo umiejętnie posługiwać się ustawieniami. Piotr świetnie daje sobie z tym radę
 :) [akordeon]

Offline brebir

• VIP
Słuchając nagrań w głośnikach, moim zdaniem, lepiej zabrzmiał Roland, a to pewnie dlatego, że dźwięk słychać czyściutko, i echo przemawia do wyobraźni. Ale "na żywo", wolałbym posłuchać Sonoli.
Piotruś szacun za oba nagrania. [brawo]

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Jak widzisz, wreszcie przysiadłem do tego pięknego walca. Na szczęście nie zajął mi zbyt dużo czasu  ;)
Dziękuję  :)

Offline Voiko

• VIP
    • Voiko_Music
początkowo byłem za Rolandem, ale po powtórnym przesłuchaniu, oddaję głos na Sonole :)

Offline Tango III

Mój głos na Sonolę, wyobrażam sobie brzmienie na żywo  :)

Offline Marcel

• Administrator
"Badanie" dałoby bardziej obiektywny wynik, oparty wyłącznie na tym co się słyszy (bez działania wyobraźni, czy uprzedzeń), gdyby ponagrywać dużo krótkich par próbek, samo audio, niepodpisane nazwą akordeonu. Najlepiej, aby pod wersją "A" - czasem był jeden z akordeonów, a czasem drugi, bez żadnego logicznego klucza.

np.:
1 A / 1 B
2 A / 2 B
3 A / 3 B
4 A / 4 B
itd.

i poproszenie o wybranie z każdej pary, jednej z próbek (A lub B).
Ciekawe przy ilu próbkach wygrałaby Sonola, a przy ilu Roland.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
To byłby niezły eksperyment  ;D
 [akordeon]

Offline niedarady

Jakość nagrania stawia Rolanda na uprzywilejowanej pozycji, ale słuchałem też innych nagrań Piotra na Sonoli i dźwięk Sonoli bardziej mi się podoba.
Podoba mi się też wykonanie tego walca.
Piotrze szacun.  [brawo]

Offline Accordion

• Serwisant Akordeonów
Pedros według mnie nagrywając Rolanda pomyliłeś kanały przy nagrywaniu, to się zdarza sam mam z tym kłopot, czyli obecnie klawiatura gra po przeciwnej stronie niż basy zdarza się, ale trzeba o tym pamiętać robiąc nagranie w stereo.
Pomyśl o kompresji dźwięku przy robieniu nagrań.

Offline elmaz

"Techniczna" jakość dźwięku na korzyść Rolanda, ale to wynika ze sposobu nagrania. Natomiast - jak dla mnie rzecz jasna - całokształt zdecydowanie jednak na korzyść Sonoli.