Autor Wątek: warius - własne kompozycje  (Przeczytany 5305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline warius.novickovic

• *
warius - własne kompozycje
« 11 cze 2015, 00:09 »
Chciałem poczekać z publikacją swoich utworów na forum, ale nie mam kiedy nagrywać, więc na razie zacznę od tego, co już wrzuciłem na Youtuba, choć wiele tego nie ma :) Część osób zapewne już będzie znała ten kawałek, bo zapodałem linki na Powitanie, ale dla reszty, która tam nie zagląda, wrzucam tutaj link do walca i drugiego bardzo króciutkiego i bardzo nieskomplikowanego utworku. Oba utwory oczywiście wymyślone i skomponowane przeze mnie. Chopin to ze mnie nie jest, ale może się komuś coś tam spodoba z tego :)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Odp: warius - własne kompozycje
« Odpowiedź #1, 11 cze 2015, 06:19 »
Czy zapisujesz również swoje kompozycje?  [akordeon]

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #2, 11 cze 2015, 08:30 »
Dzięki za podzielenie się swoimi kompozycjami :)
Czekamy na kolejne [toast]

W utworze o nazwie "Giker" zauważyłem, że przeginasz paliczek palca wskazującego w odwrotną stronę. Warto zwracać na to uwagę i walczyć z tym, bo z czegoś takiego po latach grania może zrobić się trwałe zwyrodnienie.

Offline Janucik

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #3, 11 cze 2015, 09:07 »
I żebyś nie zbagatelizował uwagi Lajkonixa o poluzowaniu prawego pasa! Akordeon w lewo - łokieć w prawo! Ty zostajesz w miejscu... :) Powodzenia. :)

• *
« Odpowiedź #4, 11 cze 2015, 15:19 »
Czy zapisujesz również swoje kompozycje?  [akordeon]
No właśnie przymierzam się do tego od jakiegoś czasu, bo kiedyś dawno dawno temu, robiłem sobie zapisy nutowe i wiem, że dzięki temu można zdecydowanie poprawić wiele rzeczy, no ale czas, czas i jeszcze raz czas, cięgle go brak. Także na razie wszystko jest tylko w mojej głowie, aczkolwiek myślę też o tym, czy nie zlecić komuś zapisania moich kompozycji, ale to jeszcze będę rozeznawał temat, bo wszystko się opiera o finanse  :)

W utworze o nazwie "Giker" zauważyłem, że przeginasz paliczek palca wskazującego w odwrotną stronę.
Nie zwróciłem na to uwagi, ale teraz aż mnie palec zaczął boleć, jak to zobaczyłem. Dzięki za uwagę, na pewno będę się teraz starał o tym myśleć, pewnie nie od razu, ale mam nadzieję, że uda mi się pozbyć tego nawyku.

I żebyś nie zbagatelizował uwagi Lajkonixa o poluzowaniu prawego pasa!

Pamiętam o tej uwadze, będę podejmował próby poprawy pozycji, tylko u mnie może to nie do końca wyjść książkowo, bo niestety natura obdarzyła mnie bardzo krótkimi rączkami (ludzie niżsi ode mnie o ponad 10cm sięgają wyżej swoimi rękami niż ja) , także zasięg ramion mały, więc trzeba się tak ustawiać, żeby lewa ręka mogła rozciągnąć miech :)
Myślę, że na kolejnych nagraniach będę się inaczej ustawiał , tylko to będę któreś tam z kolei :) bo mam jeszcze kilka utwór nagranych zanim się tutaj zapisałem, a też je wgram, niech świat ogląda i słucha :)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #5, 11 cze 2015, 16:13 »
dzięki temu można zdecydowanie poprawić wiele rzeczy
Przekazać innym oraz pozostawić dla potomnych również :) Warto pisać na bieżąco bo myśli uciekają z czasem i z wiekiem  [akordeon]

Offline Janucik

• *
« Odpowiedź #6, 11 cze 2015, 16:48 »
Myślę, że na kolejnych nagraniach będę się inaczej ustawiał , tylko to będę któreś tam z kolei :) bo mam jeszcze kilka utwór nagranych zanim się tutaj zapisałem, a też je wgram, niech świat ogląda i słucha :)
I takie podejście do grania mi się podoba. :) Skoro jesteśmy amatorami, to cieszy nas każdy zagrany kawałek, i to należy utrwalić i pokazać- nawet samemu sobie, po latach... Szkoda czasu na opowiadanie snów o potędze... Graj więc Warius jak Ci serce dyktuje - jesteś w większości forumowej! :) [akordeon]

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #7, 11 cze 2015, 17:05 »
I takie podejście do grania mi się podoba. :) Skoro jesteśmy amatorami, to cieszy nas każdy zagrany kawałek, i to należy utrwalić i pokazać- nawet samemu sobie, po latach... Szkoda czasu na opowiadanie snów o potędze... Graj więc Warius jak Ci serce dyktuje - jesteś w większości forumowej! :) [akordeon]
Każda stworzona własnoręcznie rzecz cieszy  [piwo] [akordeon]

Offline Lajkonix

• *
« Odpowiedź #8, 11 cze 2015, 18:20 »
No właśnie przymierzam się do tego od jakiegoś czasu, bo kiedyś dawno dawno temu, robiłem sobie zapisy nutowe i wiem, że dzięki temu można zdecydowanie poprawić wiele rzeczy, no ale czas, czas i jeszcze raz czas, cięgle go brak. Także na razie wszystko jest tylko w mojej głowie, aczkolwiek myślę też o tym, czy nie zlecić komuś zapisania moich kompozycji, ale to jeszcze będę rozeznawał temat, bo wszystko się opiera o finanse  :)

Musisz obejrzeć parę stron kompozytorów, którzy udostępniają swoje kompozycje. Z tych znanych mi mógłbym ci poradzić "Philippe Bredif", "William Isabel", "Francesco De Diego" (wpisz w google). Zobaczysz jak się to robi. Bez tego nikt w świecie Twoich kompozycji nie zagra. Ale jeśli nie masz na to czasu, to nie ma co ...

• *
« Odpowiedź #9, 12 cze 2015, 00:42 »
Jeśli o mnie chodzi, to ja mam ogromny dystans do tego co robię, do świata i w ogóle, także śmiało każdy może napisać co myśli i ja się zupełnie nie obrażę... mało tego, to zawsze motywacja, żeby zrobić coś lepiej, ciekawiej, inaczej :) Także wyzwanie przyjęte, może w ciągu roku uda mi się skomponować coś innowacyjnego , co trafi w Twoje gusta :)
Ale muszę tutaj jeszcze szczerze przyznać, że chociaż pomysłów na kompozycję mam wiele, to niestety umiejętności wykonawczych brak, i ja zdaję sobie z tego sprawę, że ciocia, siostra i kolega będą się zachwycać, a profesjonalista z przymrużeniem oka będzie patrzył na moje zmagania z akordeonem :)

Lubię słuchać samej melodii, a w wyobraźni kreować do niej własną historię. Gdybym miał określić swoje preferencję, to uwielbiam muzykę w stylu muzyki filmowej, muzyki tworzonej na potrzeby gier itp. Dla przykładu, to bardzo podobają mi się utwory komponowane m.in. przez Hansa Zimmermana, jak choćby z filmu Gladiator, czy też Batman
https://www.youtube.com/watch?v=8mYsSOZYgDE
https://www.youtube.com/watch?v=vLqKSv1F42A
https://www.youtube.com/watch?v=h-0qUKk7grA (to akurat nie Zimmerman, ale też piękna linia melodyczna)
Jak już tak się rozpisałem, to wspomnę, że za czasów szkoły średniej też chciałem zostać  kompozytorem i wtedy zająłem się tworzeniem muzyki na potrzeby tzw. scen. Kreowałem muzykę w Fast Trackerze (jeśli dobrze pamiętam nazwę), robiło się tutaj pliki muzyczne z prostych sampli, część była kupowana w sklepie z wydawnictwa EXE, a część sam tworzyłem nagrywając różne dźwięki mikrofonem i potem przetwarzając je w WaveMakerze od Creativa. Moje muzyczki szły w świat, rozsyłałem je na dyskietkach, a potem inni ludzie tworzyli jakieś animacje i takie demka były publikowane w różnych miejscach. Pamiętam, jaki byłem dumny, jak któregoś dnia na jednej z płyt z gazety komputerowej zostało opublikowane demo, gdzie w tle leciała moja muzyka :) Ech, stare dobre czasy.
No ale wracając do tematu, to ja tak ogólnie słucham i lubię prawie każdy rodzaj muzyki, od ludowych i biesiadnych, poprzez disco polo, aż po klasykę, jazz, rock, techno i wszystkie jego pochodne.

Musisz obejrzeć parę stron kompozytorów, którzy udostępniają swoje kompozycje. Z tych znanych mi mógłbym ci poradzić "Philippe Bredif", "William Isabel", "Francesco De Diego" (wpisz w google). Zobaczysz jak się to robi. Bez tego nikt w świecie Twoich kompozycji nie zagra. Ale jeśli nie masz na to czasu, to nie ma co ...

Dzięki za nazwiska, nie omieszkam się z nimi bliżej zapoznać. I przyznaje Ci rację, że powinienem poważniej potraktować to komponowanie, bo inaczej to taka ulotna chwila będzie, a tak może ktoś będzie chciał zagrać moje melodie, poprzerabiać je, wykorzystać gdzieś :)

Tak więc, nie wiem kiedy to nastąpi, na pewno nie szybko, ale spróbuje zapisać choćby część swojej muzykalnej twórczości i jak już to nastąpi, to od razu podzielę się nutami z Wami, będziecie mogli je ocenić i zrobić z nimi , co się będzie Wam tylko podobało.

W następnych postach i tematach już się tak nie będę rozpisywał :) Więc jeszcze tutaj napiszę, że dziękuję wszystkim za wszelkie komentarze i uwagi, wszystko czytam i wszystko biorę sobie do serca. Na prawdę podoba mi się to forum, widać że są tutaj ludzie z pasją... i z akordeonem :)

Offline Lajkonix

• *
« Odpowiedź #10, 12 cze 2015, 08:07 »
Wygląda mi na to, że warto iżbyś kontynuował swoją pasję. Fajny z Ciebie chłop.

• *
« Odpowiedź #11, 18 cze 2015, 17:01 »
Trochę czasu minęło, a ja jeszcze miałem zachomikowany jeden utworek na dysku, więc uznałem, że go wrzucę, zanim nagram kolejne. Także musicie mi wybaczyć ale wszelkie niedoskonałości z wcześniejszych moich nagrań tutaj też będą się pojawiały :)

Not afraid my sweet [ Nie bój się moja kochana ]
https://www.youtube.com/watch?v=8dpXVyG0JbQ

I tak się zastanawiam, czy na tym forum jest możliwość edycji swojego posta (zazwyczaj jest taka opcja na różnych forach), bo mam taki zamysł, że mógłbym po skomponowaniu i nagraniu czegoś wrzucać to do pierwszego posta w tym temacie (zamieszczałbym to wtedy na samej górze z właściwym opisem). Wtedy wszystko było by ładnie uporządkowane, tak jak to jest np. w „Utworach wyzwanie”.

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #12, 18 cze 2015, 17:13 »
Wiadomość można edytować przez 24 godziny od jej napisania. Po tym czasie jest automatycznie archiwizowana, ale jeżeli coś chcesz dodać w pierwszym poście to możesz mi wysłać na prv.

Dzięki za podzielenie się kolejną kompozycją :)