Autor Wątek: Have Yours a Merry Little Christmas  (Przeczytany 632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yanco

• VIP
Have Yours a Merry Little Christmas
« 24 lis 2020, 19:47 »
w ramach relaksu przedświątecznego, wokół tematów świątecznych notatka dźwiękowa z dzisiejszego wieczoru

komp. Hugh Martin - Ralph Blane, zwyczajowo aranżacja Arrigo Tomasi

https://drive.google.com/file/d/1xkmB6f18MDZmu0LsRhlrf-LAit8PrTVj/view?usp=sharing

Offline SamMuz

• VIP
Odp: Have Yours a Merry Little Christmas
« Odpowiedź #1, 24 lis 2020, 20:22 »
Fajne, choć dla mnie zbyt "agresywny" register akordeonu: taki ..... "wyalienowany" z reszty muzyki (dźwięków). To oczywiście może być kwestia technicznych możliwości odsłuchu.  [akordeon] [akordeon] [akordeon]

Offline Andrea Martelli

• VIP
« Odpowiedź #2, 24 lis 2020, 20:26 »
 :) Pięknie zagrane w stylu Swing i akordeon fajnie mruczy :) Pierwsza liga  Wielkie Brawa a Ja jeszcze choinki nie kupiłem a tu się świątecznie zrobiło ;D

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #3, 24 lis 2020, 21:07 »
dziękuję za komentarze, to zawsze jest dylemat jaką barwę dobrać, czy standardową jaką poleca aranżer czy zaryzykować inną

poniżej 2 przykłady (może w pełnym nagraniu włączę je kiedyś do wątku, w którym powinny się znaleźć tymczasem rozważamy w tym wątku kwestię właściwie dobranej barwy, zakładając, że i nagranie
i odsłuch są optymalne.. a pewnie nie są bo ciągle szukam stosownych parametrów, skłaniając się do redukcji wszystkich poza pogłosem dającym nieco przestrzeni gdy się nagrywa na 6m2)... i słucham na wszystkim co mam, głośnikach, słuchawkach, i z netu w komputerze i telefonach... każde żródło odsłuchu daje inne wrażenia, pomijając format pliku

jeden przykład ryzykowny (16 w kanale) drugi standard (8 kanałowa sprawdza się zawsze, ale przy 15 zmianach - gdzie wiadomo, że i tak nie używam wszystkich takich jak np. tutti... a mikrofony tym bardziej nie znoszą wysokich częstotliwości)

https://drive.google.com/file/d/1TSjWAbeJKFnqYhTjh1iohJFTxuJjv3rn/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/10m_A3bAi9xTvZr9cC1d9t1iHJA_kZeol/view?usp=sharing

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #4, 24 lis 2020, 21:40 »
Ja zachowawczo dobieram pewniaka - czyli kanał 8 lub oktawa wyżej 16 - o ile się da. Nie mniej jednak nie zmienia to faktu, że ten aranż, który też znam zagrany i nagrany z luzem i dozą zabawy  :)
 [akordeon]

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #5, 25 lis 2020, 00:11 »
w ramach relaksu przedświątecznego, wokół tematów świątecznych notatka dźwiękowa z dzisiejszego wieczoru

komp. Hugh Martin - Ralph Blane, zwyczajowo aranżacja Arrigo Tomasi

https://drive.google.com/file/d/1xkmB6f18MDZmu0LsRhlrf-LAit8PrTVj/view?usp=sharing

Piękne brzmienie i wykonanie  [brawo]  [piwo] [akordeon]

...to zawsze jest dylemat jaką barwę dobrać, czy standardową jaką poleca aranżer czy zaryzykować inną

Taką jaką Ty uznasz za najlepszą do danego utworu, przecież to ma być Twoje wykonanie. Świetnie grasz i intuicja na pewno Ci podpowie, nikt nie powiedział, że musimy iść utartymi ścieżkami  ;)

Z podanych przykładów mnie subiektywnie bardziej odpowiada 8.

Możesz mi przypomnieć na jakim instrumencie grasz ?

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #6, 25 lis 2020, 07:16 »
Leszek aktualnie próbuję się zaprzyjaźnić z Pigini de Luxe P140 - opis zamieściłem w wątku o Pigini w zakładce włoskie

wszystko zależy od naszej subiekcji, szukam alternatyw brzmieniowych, bo trudno wszystko ograć 8 w kanale i 16 w kanale - to pewniaki i o tych wiadomo, że są mniej lub bardziej subtelne, ciemne, ciepłe, dobrze przenoszone przez sprzęt nagraniowy, bez grzebania w ustawieniach

oczywiście do konkretnego utworu odpowiednia barwa, na ogół kompozytor lub aranżer dają wskazówkę w partyturze, im lżejszy utwór tym lżejsze barwy, lub też atrakcyjną zmianę barw dla zróżnicowania części lub fraz

pozostałe 13 kombinacji do wykorzystania z odpowiedzialnością:)

gra na żywo w przestrzeni akustycznej to inna dynamika, tu donośne brzmienia są w cenie, ale nadal te subtelne bezcenne

nie gram na żywo (jak dotychczas) moim odbiorcą jest każde miejsce lub osoba gdzie udostępnię plik, który jest z kolei jedyną notatką z procesu... stąd przed mikrofonem wszystko jest inne... wszystkiego dużo mniej... zwłaszcza dynamiki,

zresztą ogólnie gram cicho, bo gdy się mieszka na 4 piętrze w bloku i grywa po kilka godzin a nagrywa wieczorami, to trzeba się liczyć ze wszystkimi wokół i pod, a zwłaszcza pod:)

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #7, 25 lis 2020, 22:07 »
Yanco, dziękuję za odpowiedź  :)