Autor Wątek: Nadzieja (Надежда) - komp. A. Pachmutowa (А.Н. Пахмутова)  (Przeczytany 6261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frantek

• VIP
Pracuję teraz (między innymi) nad piosenką "Nadzieja" autorstwa A. Pachmutowej, a śpiewaną niegdyś przez Annę German. Zaraził mnie tą melodią pan Sławomir Jankowiak; i chociaż jeszcze niezupełnie gotową, nagrałem na telefonie z braku czasu na rozłożenie "aparatury". W nagraniu są przerwy - chyba telefon nie nadążał z przetwarzaniem. Ale chciałem pokazać wam wersję "beta", wkrótce będzie finalna. Jest tutaj: https://youtu.be/mGf54SPZSGk

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
Świetny kawałek. Ja wciąż nie mam odwagi do tego podejść. Wciąż to odgrywam a nie gram.

Offline frantek

• VIP
Kumarku - ja mam chyba podobny problem z Polką Romagnolą - nijak nie mogę dojść do tempa, w którym Ty ją tak swobodnie grasz. Ale - kroczek po kroczku - i damy radę :-)

Offline Murathan

• Gość zagraniczny
    • Akordeon YouTube
Obserwowałem Twoje inne filmy. Jesteś bardzo dobry akordeonista.  [brawo] [brawo] [brawo]

Offline frantek

• VIP
Dziękuję Murathan -  [toast].

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
Frantek, jest bombowo i mistrzowsko! Dawaj na publiczny.

Offline frantek

• VIP
 :) Lajkonixie - obiecuję na jutro na publiczny, dzięki za krzepiące słowa.

Offline krel

• Specjalista od elektroniki
    • Mój kanał YouTube
Frantek  [brawo]

To jeden z moich ulubionych utworów. W wykonaniu Pana Sławka mogę go słuchać codziennie i mi się nie nudzi. Teraz trochę odciążę jego kanał i przerzucę się na Twój  :) bo grasz to jednak trochę inaczej i też mi się podoba.

Kurcze, muszę też kiedyś wydobyć te nuty i popróbować, ale najpierw dojść do formy po prawie trzymiesięcznej przerwie w graniu...

Offline frantek

• VIP
 :D dziękuję Krel - cieszę się, że Ci się podoba. W istocie to trochę inna wersja od granej przez pana Sławomira, który - jak sam napisał w opisie do nagrania, gra to na podstawie opracowania nutowego aro7777. Ja zaś, szukając po Internecie znalazłem wersję rosyjską - w zeszycie pod nazwą "Akordieonistu - ljubitielu - vypusk 6" bodajże i rozmysłem gram tę niecą inną wersję - żeby była ta rozmaitość.

Offline twardziel

Wspaniale, pięknie zagrane  [brawo] [brawo] [brawo]

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
Odsłuchałem Twoją prezentację kilka razy z rana i miałem problem z powrotem na ziemię. Twój akordeon brzmi niesamowicie.

Offline frantek

• VIP
 :D Dziękuję Andrzej - a wiesz, że ja miałem podobne przeżycia, gdy pierwszy raz (a potem wiele kolejnych) słuchałem "Nadziei" w wykonaniu pana Sławomira Jankowiaka? Jak odszukasz na YT jego wykonanie, to będzie tam mój komentarz z tego czasu, nic nie ściemniam :-))

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
Tak, Sławek ma to coś w swojej grze. A jak brzmi na żywo! Miałem okazję razem z nim pomuzykować. Ma talent do tych "smaczków" i to sprawia że chce się go słuchać.

Offline W.Królikowski

• 31.05.1938 - 28.08.2016, VIP
też mi się podoba to "prowizoryczne" nagranie

Offline frantek

• VIP
Panie Włodzimierzu - dziękuję, a coś mi się widzi zatem, że ta "prowizorka" podzieli los wielu innych, jako że nic nie jest tak trwałe, jak prowizorki. Co oczywiście nie wyklucza dokonania i zamieszczenia nagrania "nieprowizorycznego", chociażby dla porównania.