Autor Wątek: Nieme kino z akordeonową muzyką na żywo  (Przeczytany 891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lamonalila

• VIP
Nieme kino z akordeonową muzyką na żywo
« 27 paź 2017, 22:13 »
Czy ktoś z Was forumowiczów miał okazję oglądać niemy film z muzyką na żywo i w dodatku wykonywaną m. in  na akordeonie?
Ja właśnie dzisiaj miałam taką okazję i powiem szczerze,że emocje są niepowtarzalne. Wybrałam się na projekcję filmu niemego "Bestia" z Polą Negri która miała miejsce w moim pobliskim Ośrodku Kultury. Przekonała mnie do tego informacja,że właśnie będzie muzyka na żywo ale zupełnie nie spodziewałam się akordeonu, raczej pianina. Jakie było moje zdziwienie i wewnętrzna radość kiedy zobaczyłam człowieka z akordeonem  :o
Pan Marcin Pukaluk skomponował i wykonał muzykę do tego filmu i choć sam film nie porywa  ;D to Pan Marcin świetnie wyraził emocje aktorów i ożywił  dźwiękami obraz. Majstersztyk  [akordeon]
Jeśli ktoś będzie miał okazję być widzem takiej projekcji to serdecznie polecam, coś niesamowitego.
Poniżej fragment filmu z muzyką:

https://www.youtube.com/watch?v=Vp194qVDUPE

Offline Marcel

• Administrator
Odp: Nieme kino z akordeonową muzyką na żywo
« Odpowiedź #1, 27 paź 2017, 22:17 »
Lubię ten niemy film zilustrowany na żywo muzyką akordeonową:

Dorzucę do tematu trochę inny film. Jest to stary, niemy film z 1926 r., który niedawno muzycznie zilustrował jeden z moich ulubionych akordeonistów, Yegor Zabelov, grający muzykę eksperymentalną :) Warto zobaczyć i posłuchać...

Tutaj cały film:

Ménilmontant (1926, Dimitri Kirsanoff) - Yegor Zabelov (video)

Do mnie osobiście, taka ilustracja muzyczna o wiele bardziej przemawia, niż pianino zwykle grane w tle niemych filmów :)