Autor Wątek: Piosenki zakazane (antykościelne - antyklerykalne)  (Przeczytany 9078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janucik

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
Odp: Piosenki zakazane (antykościelne - antyklerykalne)
« Odpowiedź #1, 05 cze 2015, 21:04 »
Arek, mógłbyś przesłać mi na PW słowa o gospodyni? Trochę na filmie słychać kiepsko, a chcę z tym pójść w świat, do ludzi... :) [brawo]

Offline aro7777

« Odpowiedź #2, 05 cze 2015, 21:10 »
GOSPOSIA SONG

Państwowo kiedyś pracowałam, za marną pensję, grosze psie,
Fabrykę kupił wielki burżuj, do pośredniaka wysłał mnie.
Z rozpaczy poszłam do spowiedzi, ksiądz wielką litość dla mnie miał.
I szepnął czule w moje uszko: Dla Ciebie pracę będę miał.
W plebani jestem gospodynią, spokojne, ciche życie mam,
Ksiądz proboszcz miewa wymagania, lecz ja o niego dobrze dbam.

Choć wielka dzieli nas granica, bo on sutannę przecież ma,
A ja od dawna nie dziewica, on też się na tych sprawach zna.

Gdy pierwszy miesiąc pracowałam, on o poczęciu mówił mi,
Ja mu we wszystkim ulegałam i szybko nam mijały dni.
Dziś chowam czwórkę pięknych dzieci i pod serduszkiem piąte mam.
Niczym się teraz nie przejmuję, tata zarobi na nas sam.
Już drugą willę budujemy i mercedesa zmienić czas,
Parafię nową dostaniemy, tu ludzie obgadują nas.

Tak wielka dzieli nas granica, bo ty sutannę przecież masz,
I choć szalenie się kochamy, ludziom przeszkadza romans nasz.

wersja męska:

Państwowo kiedyś pracowałaś, za marną pensję, grosze psie,
Fabrykę kupił wielki burżuj, do pośredniaka wysłał cię.
Z rozpaczy poszłaś do spowiedzi, w konfesjonale byłem ja.
Szepnąłem czule w Twoje uszko: Dla Ciebie pracę będę miał.
W plebani jesteś gospodynią, spokojne, ciche życie masz,
Choć miewam duże wymagania, ale ty o mnie dobrze dbasz.

Choć wielka dzieli nas granica, bo ja sutannę przecież mam,
A ty od dawna nie dziewica, ja na tych sprawach też się znam.

Gdy pierwszy miesiąc pracowałaś, mówiłem o poczęciu ci,
ty mi we wszystkim ulegałaś i szybko nam mijały dni.
Dziś chowasz czwórkę naszych dzieci i pod serduszkiem piąte masz.
Niczym się teraz nie przejmujesz, bo ja zarobię na was sam.
Już drugą willę budujemy i mercedesa zmienić czas,
Parafię nową dostaniemy, tu ludzie obgadują nas.

Tak wielka dzieli nas granica, bo ja sutannę przecież mam,
I choć szalenie się kochamy, ludziom przeszkadza romans nasz.

Offline Janucik

• *
« Odpowiedź #3, 05 cze 2015, 21:16 »
Bóg zapłać, Arku. :)

Offline Sztyc

• *
« Odpowiedź #4, 05 cze 2015, 21:21 »
I to teraz dopiero wypłynęło :o....... chyba tylko żeby nowemu prezydentowi zrobić przykrość. :-[
Odpisujta chłopaki tekst bo po 6 sierpnia ....może w tajemniczy sposób zniknąć... ;D
a aro7777 lepiej żeby czujnie spał tak między 5-tą a 6-stą nad ranem ;)
a my gramy gramy.....muzyka łączy ludzi... [akordeon]

Offline aro7777

« Odpowiedź #5, 05 cze 2015, 22:21 »
Zespół "Zacier" (ten od "Tanga z łechtaczką w zębach") na ostatniej płycie zamieścił utwór antyklerykalny:

WJECHAŁ BISKUP NA LATARNIĘ - Zacier

utwór na 3/4

Wjechał biskup na latarnię,
nie ujdzie mu to bezkarnie.
Zasądzą odszkodowanie,
a wierni zapłacą za nie.
Biskup pomstuje pod nosem,
wymachuje papierosem.
Choć ma ponad dwa promile,
miewał i dwa razy tyle.
Choć ma ponad dwa promile,
miewał i dwa razy tyle.

Wjechał biskup na latarnię,
kariera wygląda marnie.
Gdyby walnął w parkan stary,
nie byłoby winy, kary.
Więc największy żal ma taki,
że złapały go buraki.
Bo nie raz jeździł na bani,
kiedy popił na plebanii.
Bo nie raz jeździł na bani,
kiedy popił na plebanii.

Szuka kościół metod nowych,
żeby wierne serca zdobyć.
Lecz drugiego nie pouczy,
ten, co sam się nie nawróci.
Lecz drugiego nie pouczy,
ten, co sam się nie nawróci.

BALLADA O JEZUSIE I LENINIE - Zacier

Kiedyś Jezus spotkał Lenina i razem zapłakali,
bo świat im się nie udał taki jak planowali.
Jeden chciał uwolnić człeka od doczesności,
drugi zniszczyć duszę dla dobra ludzkości.
I razem tak siedzieli i wspólnie główkowali,
dlaczego im nie wyszło.
dlaczego im nie wyszło.

Głosili jeden i drugi równouprawnienie,
pierwszy stawiał na miłość, miłość i cierpienie.
Drugi kazał walczyć i zerwać kajdany,
dla świetlanej przyszłości mordować kazał pany.
dlaczego im nie wyszło.
dlaczego im nie wyszło,
i poszli sobie w świat.

Jeden swoją krew przelał, drugi spłynął krwią milionów,
żaden świata nie zmienił, chciwości nie wyplenił.
A człowiek niczego nie zdołał się nauczyć,
więc machnął Jezus ręką, z Leninem poszli się upić.
dlaczego im nie wyszło.
dlaczego im nie wyszło,
i poszli sobie w świat.

Offline frantek

• VIP
« Odpowiedź #6, 06 cze 2015, 07:30 »
Aro7777 - z całym szacunkiem dla Twoich dokonań, życzliwej pomocy udzielanej na forum, popularyzacji akordeonu i talentu - to ten kierunek, prześmiewania księży, zestawiania Jezusa w jednej parze z Leninem i temu podobne teksty - z wykorzystaniem całego anturażu liturgicznego (melodie, strój) - zdecydowanie mi się nie podobają. Nie każdy ksiądz i nie każdy biskup postępuje tak, jak śpiewasz; tutaj pozwolę sobie przytoczyć przykład naszego św. Jana Pawła II, który też był proboszczem i biskupem, a oprócz tego światłym, wspaniałym człowiekiem. Jego też dotyczą te piosenki? Tak czy owak, chociaż wolno tutaj zamieszczać cokolwiek, na co zgodzi się administrator Marcel, to dziwię się, że nikt z koleżanek i kolegów się nie poczuł dotknięty, chociaż na innym miejscu dyskutowano o stosowności lub niestosowności zastępowania zbyt mocnych słów znakami zastępczymi (*****). Zatem ja, katolik, pozwolę sobie ten wątek wykropkować (***********************************) i więcej na niego nie będę zaglądał. Oczywiście - z poszanowaniem zdania innych forumowiczów, którzy mają prawo do własnej opinii.

Offline twardziel

« Odpowiedź #7, 06 cze 2015, 08:03 »
Również jestem zniesmaczony i zdecydowanie nie odpowiada mi taki sposób prezentowania muzyki...

Offline aro7777

« Odpowiedź #8, 06 cze 2015, 09:39 »
Muzyka powinna wzbudzać emocje, piosenki powinny mieć przekaz i te takie są. To nie są moje utwory, ja nagrałem tylko covery. Nie piętnują Boga, tylko niektórych księży. Nie są oni świętymi krowami, chociaż tak są traktowani. Za takie same przestępstwo zwykły człowiek dostanie o wiele surowszą karę przez sąd, niż ksiądz - to są fakty! Byłem długi czas organistą i ksiądz proboszcz powiedział, że te filmy mają zniknąć z YT. Nie zrobiłem tego i nasza współpraca się zakończyła. "Wjechał biskup na latarnię"  to piosenka nawiązująca do bp Piotra Jareckiego, który wjechał pijany w słup. Jest to utwór zespołu Zacier, tak samo jak "Ballada o Jezusie i Leninie". "Bliźniaki" i piosenka gospodyni to utwory zespołu "Dzieci Komuny". Natomiast "Ksiądz proboszcz już się zbliża" (ZChN zbliża się) to utwór Pawła Kukiza i zespołu "Piersi", za który spotkały go represje w latach 90-tych. Panowie, więcej dystansu. Śpiewać można o wszystkim, a księża to nie święte krowy. Nawal się jak szpak, wjedź autem w latarnię i zobaczymy, czy sąd potraktuje ciebie tak jak biskupa Jareckiego. Ja jestem obecnie po rozwodzie, moja kobieta też, dziecko jest w drodze, wg nauki kościoła żyjemy w grzechu, chociaż księża (oczywiście nie wszyscy) mają kilka kobiet, dzieci na boku, niektórzy molestują dzieci (za co dostają łagodniejsze kary niż pedofile w cywilu), no ale to my żyjemy w grzechu, chociaż jesteśmy sobie wierni. Ale nasze dziecko chętnie ochrzczą, bo kasa musi się zgadzać (wiadomo: następny katolik do golenia: biznes chrzcielny, komunijny, bierzmowaniowy i następne muszą się przecież kręcić). To moja eks-żona odeszła do kochanka utrzymanka, ma już z nim dziecko, a mi kościół nakazuje żyć w samotności i czekać na jej nawrócenie i powrót, dla mnie to jest chore. Ale to są tylko moje poglądy i katolicy tacy jak Terlikowski mogą się z nimi nie zgadzać, tak jak ja z niektórymi się też nie zgodzę. Podkreślam: te piosenki nie uderzają we wszystkich księży, mówią tylko o części z nich. Sam znam wspaniałych kapłanów. O żydach i innych nie zamierzam śpiewać, bo ich mentalności ani zachowań nie znam, to są obce mi tematy, nie jestem muzułmaninem czy żydem, natomiast o polskich biskupach i proboszczach dużo mogę powiedzieć z autopsji. Zachowania księży poznałem i to jest moje podwórko, o którym mam prawo mówić. Umieściłem te filmy w dziale Nagrania i filmiki akordeonowe, bo gram tam też na akordeonie i mam nadzieję, że obowiązuje tu wolność słowa i wątek nie zostanie usunięty. Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 06 cze 2015, 09:52 wysłana przez aro7777 »

Offline dzidek1965

• VIP
« Odpowiedź #9, 06 cze 2015, 09:55 »
Ja osobiście znam ateistów,ale nie nabijam się z nich(to ich wybór). Ale te piosenki obrażają moje uczucia religijne.Też jestem organistą,też znam różnych księży.Spiewać kazdy może sobie w domu,co chce. Ale jeśli promuje na jakimkolwiek forum publicznym,to nie robi tego bezmyśnie,jak magnetofon-play i już.Mój brat jest księdzem,myślę że dobrym(wykłada na katolickiej uczelni).Takie zestawienie wszystkich księży do jednego worka mi się nie podoba. A do tego Chrystus i Lenin! Widzę aro7777,że straciłeś wiarę.Ale to Twoja sprawa. Tylko pomyśl,że są też ludzie,którzy wierzą w tego Jezusa.Za taką obrazę mahometan Salman Rashdi ukrywa się tyle lat! Ale w Polsce,to co innego...   Ps. Myślę,że Lenin jest w piekle razem ze Stalinem i Hitlerem.
               PS. Rozważam możliwość wystąpienia z Forum,skoro mam czytać takie teksty.

Offline aro7777

« Odpowiedź #10, 06 cze 2015, 10:12 »
Proszę czytać dokładnie to, co napisałem. Widzę, że niektórzy mają z tym problem. Ja piszę i tłumaczę, a trafia to w mur. Jeśli piekło istnieje, to nie nam osądzać, kto w nim jest. Nikt nie każe nikomu czytać. Podobno mamy demokrację i wolność słowa, ale niektórym jak widać ciężko to zaakceptować. Przekonałem się, że mentalność Polaków-katolików dobrze odzwierciedlają słowa: "Sąd sądem, ale sprawiedliwość ma być po naszej stronie" albo "Moja prawda jest najmojsza". Satyra antykościelna była obecna zawsze i zawsze wzbudzała kontrowersje (np Olga Lipińska, wcześniej Tadeusz Boy-Żeleński, sam Ignacy Krasicki, będąc biskupem napisał antyklerykalną "Monachomachię"). Mi bliższy jest ks. Tischner, Boniecki, u nich nie było obrazy, tylko rzeczowa dyskusja. Przytoczę tutaj słowa ks. Tischnera, chociaż i tak pewnie zostaną pominięte przy czytaniu:

"W moim życiu filozoficzno-kapłańskim nie spotkałem kogoś, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa, Lenina, Nietzschego, natomiast na kopy można liczyć tych, którzy ją stracili po spotkaniu z własnym proboszczem. Jest to bardzo przykre zjawisko, kiedy lekarz zaraża chorego."

W tytule postu napisane jest wyraźnie: Piosenki zakazane (antykościelne - antyklerykalne). Więc każdy ma świadomość, w co klika. Palacz na paczce papierosów ma też napisane: "Palenie zabija" :P

Ja zająłem się z racji tego, że jestem muzykiem, piosenkami, bo to mi jest bliższe.
Studiowałem również filologię polską, więc mógłbym dużo napisać o antyklerykaliźmie w literaturze.

Na forum nie obowiązuje chyba zakaz śpiewania o księżach przy akompaniamencie akordeonu.
W tych tekstach nie ma wulgarnego słownictwa, one mówią o konkretnych zjawiskach.
Pretensję miejcie do ich autorów, ja tylko nagrałem covery cudzych utworów, żadnego z nich nie napisałem, ale uznałem je kiedyś za istotne i włączyłem je do swojego repertuaru. Są z mojego dawnego kanału "aro7777" i miały zawsze po połowie głosów negatywnych jak i pochlebnych.

Apropos obrazy uczuć religijnych:
dzidek ma prawo napisać o swojej obrazie, ja natomiast napiszę otwarcie, że to niektórzy księża obrażają moje uczucia religijne, kościół i naukę Jezusa i to o ich postępowaniu mówią te właśnie utwory i zawsze będę o tym głośno mówił i nie wstydzę się tych poglądów. Dla mnie tacy kapłani są faryzeuszami. A co do molestowania, to Kora nagrała utwór "Zabawa w chowanego"...
« Ostatnia zmiana: 06 cze 2015, 10:16 wysłana przez aro7777 »

Offline aro7777

« Odpowiedź #11, 06 cze 2015, 10:21 »
Może Marcel usunie mnie z forum, za antyklerykalizm? Czas pokaże... Widać, że włożyłem kij w mrowisko...

Offline Janucik

• *
« Odpowiedź #12, 06 cze 2015, 10:44 »
Popieram Arka - piosenki "anty", są zawsze w obiegu, bez względu na to, kogo dotyczą. Dawniej śpiewało się o komunie i "kochanym" Związku Radzieckim, dziś o kościele i klerze. Po prostu, jeśli ktoś sobie zasłuży - to ma! Nawet sobie nie wyobrażacie jak księża sami potrafią się wzajemnie gnębić, bo są to tylko ludzie! A  o tym, kto ma być święty, decyduje głosowanie- czasem kilkukrotne - czyli są różne obozy i różne interesy... A maluczkim każe się wierzyć że wszystko jest cacy... Chowanie głowy w piasek i przyjmowanie tego z pokorą jest marnowaniem wolnej woli. Ja wyobrażam sobie, że jakiś stan faktyczny jest, i moja wiara lub niewiara tego nie zmieni ani nie naruszy. A lista pensjonariuszy "piekła" może okazać się bardzo zaskakująca i niewygodna- wystarczy tylko odpowiednio przyłożyć kryteria.
Słyszeliście może o chciwości? Czy to cnota, czy grzech? - pytam.

Offline aro7777

« Odpowiedź #13, 06 cze 2015, 10:44 »
W średniowieczu trafiłbym pewnie na stos... Dzidek, mylisz antyklerykalizm z ateizmem. Ja nie straciłem wiary, jestem antyklerykałem, a nie ateistą. To jest bardzo duża różnica.... Ale podobnie myli te dwa pojęcia wielu ortodoksyjnych katolików. W samym kościele są podziały. Kościół radiomaryjny nie jest wspierany przez większość episkopatu, inny kościół reprezentuj ks. Natanek, przykładów można by sporo podawać. Janucik, dziękuję za trzeźwe podejście do sprawy :) A jeśli zostanę z forum usunięty z tym wątkiem, to będzie kolejny dowód na katolicką hipokryzję (tylko będę wówczas wnosił o usunięcie razem ze mną wszystkich moich wpisów i opracowań) :) Ostrzej był np krytykowany W. Jaruzelski w utworze "Bluzg" rozsławionym interpretacją Emiliana Kamińskiego, tam lecą już ostre bluzgi. Tu jest tylko antyklerykalna publicystyka. Proszę o więcej dystansu, panowie.
« Ostatnia zmiana: 06 cze 2015, 10:54 wysłana przez aro7777 »

Offline Janucik

• *
« Odpowiedź #14, 06 cze 2015, 11:15 »
Temat -rzeka... Na szczęście tytuł wątku jest jednoznaczny, a ostatecznie kto chce, możne się z czytania tego wyspowiadać. :) I nie przesadzajcie z tym urzędowym i wyświechtanym "naruszaniem uczuć religijnych"... Trochę dystansu - Kościół się przeobraża, i w kolejnym głosowaniu uzgodnią całkiem inny zestaw cnót i grzechów.
A ponieważ przysłowia są mądrością, to należy pamiętać, że "dobrego knajpa nie zepsuje, a złego to i kościół nie naprawi"... :)
« Ostatnia zmiana: 06 cze 2015, 11:33 wysłana przez Janucik »