Autor Wątek: Poradźcie...! Bourrasque (Peguri/Payronnin) w dwóch wersjach: 8 i 8+8  (Przeczytany 5007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
Ratujcie!

Nagrałem Bourrasque (Peguri/Payronnin) w dwóch wersjach: na pojedyńczej ósemce i na dwóch ósemkach.
Obie wersje, jak zwykle, mają jakieś tam niedostatki techniczne, obie barwy mają swój urok. Nie wiem którą wersję wybrać. Na razie obie są niepubliczne. Jak coś doradzicie, to jedną upublicznię.
Z góry dzięki za porady.

https://www.youtube.com/watch?v=GRV6T1bSkyA&list=UUI3IVHoMosImlLC0kFcK63g

https://www.youtube.com/watch?v=FX0tfuYUK6g&list=UUI3IVHoMosImlLC0kFcK63g

Lajkonix

Offline brebir

• VIP
Mnie bardziej podoba się dźwięk 8+8. :)

Offline Marcel

• Administrator
Mnie bardziej podoba się dźwięk 8+8. :)
Mi tak samo :)

Offline Lajkonix

• *
Dzięki za radę.
Zauważcie jednakowoż, chłopaki, że ten kawałek to nie jest typowa musette. To jest raczej "bal musette". I dlatego zastanawiałem się głęboko, czy nie zdecycować się na wersję taką trochę nastrojową.
L

Offline brebir

• VIP
To jest raczej "bal musette". I dlatego zastanawiałem się głęboko, czy nie zdecycować się na wersję taką trochę nastrojową

Moim zdaniem 8+8 też pięknie w nastrój wprowadza. :)

Offline krel

• Specjalista od elektroniki
    • Mój kanał YouTube
Moim uszom bardziej podoba się wersja 8+8, choć oczywiście ten utwór zagrany na czystej ósemce też ma swój urok.

PS. Zmniejsz trochę czułość mikrofonu albo odsuń go nieco dalej bo czasem słychać przesterowania.

Offline Lajkonix

• *

PS. Zmniejsz trochę czułość mikrofonu albo odsuń go nieco dalej bo czasem słychać przesterowania.

Walczę z tym już długo. Każde ustawienie ma jakieś wady. Tak czy siak oddalę mikrofon i zmniejszę pogłos. Dzięki.

Offline krel

• Specjalista od elektroniki
    • Mój kanał YouTube
Nie zapytałem czym nagrywasz, ale zwykły "mikrofon do Skype'a" to to raczej nie jest.
Mój "nos elektronika" podpowiada mi że pogłos nie ma tu decydującego znaczenia - raczej czułość mikrofonu. Nie masz gdzieś takiego ustawienia jak "sensitivity", "gain", "preamp. gain", przełącznik "+10dB", "+20dB" itd. ? A może odległość od akordeonu? Jeśli to jest mikrofon kierunkowy, to może wystarczy go lekko odwrócić?

Offline Lajkonix

• *
Krelku kochany! Chyba z nieba mi spadłeś.
Niebawem zrobię fotkę tego co mam, to mi podpowiesz parę elektronicznych tajemnic.

Offline andrzej

• *
Witam.8/8 brzmi super.strój bulwarowy będzie odpowiedniejszy. Dla ORGINALNEGO PARYŻA poświęcisz strój cyji.

Offline Lajkonix

• *
Dzięki, Andrzeju. Chyba zdecyduję się na 8+8. Większości to się podoba. Kombinuję jeszcze z efektami - Forumowi specjaliści mi podpowiadają.