Autor Wątek: Sway (Quien Sera) - muz. Pablo Beltrán Ruiz  (Przeczytany 827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Tym razem prezentuję znany standard, który jest nie tylko do posłuchania, ale i do tańca :-)
Aranżacja Franka bardzo mi się spodobała, utwór sam w sobie też jest ciekawy.

https://youtu.be/bLePlbQSHdE

[akordeon]

Offline yanco

• VIP
Odp: Sway (Quien Sera) - muz. Pablo Beltrán Ruiz
« Odpowiedź #1, 30 sty 2021, 17:38 »
 [akordeon]  [brawo] Pedros:)

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #2, 31 sty 2021, 10:23 »
Podoba mi się [brawo] [akordeon]

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #3, 31 sty 2021, 17:43 »
 :)

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #4, 18 kwi 2022, 13:15 »

Offline SamMuz

• VIP
« Odpowiedź #5, 18 kwi 2022, 18:47 »
yanco, Pedros ciekawe i fajne są te aranżacje mistrzów Franca i Arrigo, a Wy mistrzowsko je wykonujecie. Brawo. [brawo] [akordeon] [akordeon] [akordeon]

Offline Arkadiusz

« Odpowiedź #6, 19 kwi 2022, 11:28 »
Yanco jesteś szybszy niż myśl, zagrałeś tą świeżynkę Arrigo nieomal natychmiast po edycji  :) jak zwykle bezbłędnie, a nawet ciut wzbogaciłeś w "swoje" przednutki tu i ówdzie, brawo [brawo].
Odsłuchałem też pierwszy raz interpretację Pedrosa, zagrał ją rok temu, jest świetna [brawo]
Od razu nasuwają się próby oceny, która aranżacja jest lepsza - aranżacja, bo o wykonaniach nie ma co dyskutować, pozamiatane [brawo]. Ja się nie podejmuję, kwestia gustu i upodobań muzycznych. Frank imponuje linią basu, Arrigo lekkością improwizacji... Obydwie aranżacją idealnie zachowują charakter utworu - kołyszący i taneczny.
Panowie, BRAWO! [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #7, 21 kwi 2022, 08:00 »
SamMuz , Arkadiusz dzięki, szybkie czytanie i ogrywanie... coś tam z tych moich metod autodydaktyki działa, ale nadal ogrom pracy, lewa ręka - basy itd., a notatki zwykle są na etapie elementarnym. Obie aranżacje stawiają konkretne zadania, ułamek zasobów literatury Franka jest dla mnie dostępny w sensie posiadania ale eksploracja nadal przede mną. Różnice obu autorów aranżacji oczywiste. Ta literatura daje przyjemność.

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #8, 20 maj 2022, 22:28 »
Yanco, świetny wykon, gratulacje  [brawo] [brawo] [brawo]
Twoje wykonania to radość dla duszy, choć muszę niestety przyznać, że bardzo brakuje mi w nich wizji 😉

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #9, 25 maj 2022, 07:13 »
Leszek dzięki, relaksowy temat w tej aranżacji, wizja... cóż, coś tam wizyjnego wpuściłem na YT w styczniu, jednak nadal priorytetem jest granie, celebracja nagrania klipu wideo to cały proces a tak siadam i po prostu gram, rejestrować dźwięk mogę w dowolnej chwili, zestaw jest w stanie czuwania:), do zagadnień wizji wrócę

Offline Arkadiusz

« Odpowiedź #10, 25 maj 2022, 08:06 »
Yanco, wydaje mi się, że wizja to plan na to, jak chcemy grać i dążenie do znalezienia swojego miejsca w muzyce - oryginalnego lub takiego, gdzie czujemy się najlepiej. Mam wrażenie, że Ty do swojego miejsca, jeśli jeszcze go nie znalazłeś, prawie dotarłeś. W poszukiwaniach zresztą odnajdujesz się właśnie najlepiej  :) [akordeon].
A tak nawiasem mówiąc, jak powiedziała E. Roosevelt: [akordeon] " Rób to, co serce podpowiada Ci jako właściwe - krytyka i tak Cię dosięgnie" ;D

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #11, 25 maj 2022, 08:57 »
właśnie się zastanawiam co miał na myśli Leszek pisząc o wizji... czy "wizję" czy wideo bo jeśli wideo to o nim wspomniałem,

"wizja" bardzo mnie nurtuje, jeśli się coś pojawi to daję jej czas, przy moim, nieco przeszkadzającym mnie samemu samokrytycyzmie i dystansie trudno ją skrystalizować, powtarzalność klimatów i brzmień daje pewnego rodzaju komfort, z drugiej strony gdybym był wystarczająco samokrytyczny pewnie bym znacznie mniej publikował notatek... chyba bardziej skuteczny jestem w procesie niż w ostatecznym efekcie i nadal niestety działam bez planu, ale realizuję uparcie pierwotne założenie czyli krok po kroku ogólna sprawność do pracy z instrumentem. W tym sensie odnajduję swoje miejsce przy akordeonie. Miewam "widzenia" ale jak do tej pory nie mam koncepcji, musze się uczyć i uczyć i szukać tego brzmienia, "dźwięku".

Krytyka... co można skrytykować w naszej wspólnej postawie pasjonatów, samouków i tych co powrócili "marnotrawnych synów akordeonu", ludzi często w sile wieku gdzie wysiłek autodydaktyczny jest niemały. Największa satysfakcja w tym, że chce nam się grać:)

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #12, 02 cze 2022, 00:08 »
właśnie się zastanawiam co miał na myśli Leszek pisząc o wizji... czy "wizję" czy wideo bo jeśli wideo to o nim wspomniałem,

Dokładnie to miałem na myśli, wideo  ;)
Lubię patrzeć na grającego, jak przebiera paluszkami, ile serca i emocji wkłada w granie. Takie granie jest dla mnie atrakcyjniejsze. Oczywiście nie bierz tego do siebie, bo nie jest to żadna krytyka tylko moje subiektywne odczucie.

Największa satysfakcja w tym, że chce nam się grać:)

I tego się trzymajmy  :)  [piwo]  [akordeon]
« Ostatnia zmiana: 02 cze 2022, 00:16 wysłana przez Leszek »