Autor Wątek: The Second Waltz  (Przeczytany 7878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sonia

• **
The Second Waltz
« 22 gru 2015, 11:28 »
Chcę pochwalić się prezentem jaki otrzymałam od Pana Marka Krysiaka za pośrednictwem Lajkonixa. Bardzo dziękuję Panom za miłą niespodziankę i za wykonaną aranżację. Bardzo mi się podoba :)  [brawo] [toast]

https://www.youtube.com/watch?v=AmtBx1BQpko&feature=youtu.be

Offline twardziel

Odp: The Second Waltz
« Odpowiedź #1, 22 gru 2015, 11:56 »
Soniu, bardzo mi się podoba [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]

(mam jednak wrażenie, że czasem zbyt słabo przebija się akordeon....ale może to wina mojego sprzętu)

Online Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #2, 22 gru 2015, 12:21 »
Soniu brawo! Bardzo fajnie zagranie :)

Podkład jest ładny, profesjonalnie wykonany, ale podobnie jak twardziel uważam, że końcowy miks nie jest zrobiony dobrze. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale moim zdaniem tego typu podkład powinien być subtelnym tłem.

Bardziej podoba mi się oryginalna, skromna wersja z samym akordeonem:
https://www.youtube.com/watch?v=_E6IteX3nrU

Offline Cezar125

« Odpowiedź #3, 22 gru 2015, 12:36 »
A mam takie pytanko. Gdzie taki podkład dorwać. A sonia zagrała ten walc cudnie. Jeszcze ładniej było u nas w Czarnej Białostockiej na Spotkaniach Akordeonowych. Soniu - pozdrawiam.

Offline Wojgra9

« Odpowiedź #4, 22 gru 2015, 15:15 »
Wykonanie przez Sonie ślicznie . Podkład orkiestry mógłby być ciszej. Ale ogólnie super.

Offline Sonia

• **
« Odpowiedź #5, 22 gru 2015, 15:19 »
Dziękuję bardzo wszystkim :). Mam nadzieję, że Pan Marek obserwuje ten wątek i przeczyta wszystkie Wasze uwagi :). Zapewne inaczej się gra pod gotowy podkład, a inaczej jest kiedy się podkłada wykonanie solowe pod całą orkiestrę, Ja się na tym nie znam. Ale nie mniej jednak było mi bardzo miło, że p. Marek zwrócił uwagę na moją grę i mi osobiście się bardzo podoba :)

A mam takie pytanko. Gdzie taki podkład dorwać. A sonia zagrała ten walc cudnie. Jeszcze ładniej było u nas w Czarnej Białostockiej na Spotkaniach Akordeonowych. Soniu - pozdrawiam.

Wiesiu, dziękuję i pozdrawiam Ciebie i Twój zespół :)

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
« Odpowiedź #6, 22 gru 2015, 17:28 »
No Dziewczyno. Brawo. Myślę, jednak, że lepiej było by gdybyś zagrała do podkładu a nie podkład do Ciebie. Wtedy możesz więcej Tak czy inaczej Brawo Wy (Sonia i Marek)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #7, 22 gru 2015, 18:19 »
Być może korzystniej całość zabrzmiałaby gdyby podkład był nieco ciszej.........
Tak czy tak , jest to przecież nowe doświadczenie, nowe wyzwanie i nowy efekt końcowy  [brawo] [akordeon] [toast]

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #8, 22 gru 2015, 19:51 »
Chłopaki, mi się podoba.
Co do głośności podkładu, to malkontentom powiem, że ja przeciwnie - dałbym jeszcze więcej czadu w podkładzie w tej ostatniej części, tej patetycznej. Tam musi być uniesienie i eksplozja walca na carskim balu. Ale cóż, łatwo się mówi co się komu podoba, a trudniej samemu to wykonać. W sumie jednak orkiestra musiała zagrać tu tak, jak jej akordeon pozwalał.
Odsłuchajcie to jeszcze raz i posłuchajcie raczej jakie bogactwo instrumentalne zostało wkomponowane w ten podkład i jaka jest konwersacja akordeonu z tą orkiestrą.
Jednym słowem pełny szacunek dla Akordeonistki i Dyrygenta ode mnie.

Offline W.Królikowski

• 31.05.1938 - 28.08.2016, VIP
« Odpowiedź #9, 22 gru 2015, 21:06 »
Pięknie - nic dodać, nic ująć.
Lajkonix ma rację - pierwsze przesłuchanie jest niemiarodajne.
To jest opracowanie na akordeon z orkiestrą - wejście akordeonu w temat jest wyraźne,
powtórka jest nieco ciszej, bo trzeba wyeksponować inne instrumenty towarzyszące i t.d.
W każdym przesłuchaniu należy skupić się na innym elemencie opracowania, bo wszystkiego
na raz się nie rozpozna i nie zapamięta.
Brawo dla Solistki i Aranżera !!!

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #10, 22 gru 2015, 21:47 »
Co do głośności podkładu, to malkontentom powiem.........................
Aż tak dosadnie ? Nikt nie krytykuje tendencyjnie niczego co dzieje się na forum.

Offline Joanzet

« Odpowiedź #11, 24 gru 2015, 09:51 »
Soniu!Dla mnie super!Poezja-a podkład wzmaga moje doznania-Bajka [akordeon] [brawo] [brawo] [brawo]

Offline Wojgra9

« Odpowiedź #12, 24 gru 2015, 12:37 »
Wszystkim którzy mają inne zdanie aniżeli moje przyznaję rację. Znacie się pewnie dużo lepiej ode mnie , macie lepszy i głośniejszy sprzęt i wiecie lepiej jak to powinno byc. Ja mam tylko głosniki komputerowe , nie kończyłem żadnej szkoły muzycznej i przedstawiłem tylko swoje odczucia. Pozdrawiam wszystkich Świątecznie.

Offline Krystyn

• Konto usunięte na prośbę użytkownika
  • *
« Odpowiedź #13, 24 gru 2015, 14:12 »
Wszystkim którzy mają inne zdanie aniżeli moje przyznaję rację. Znacie się pewnie dużo lepiej ode mnie , macie lepszy i głośniejszy sprzęt i wiecie lepiej jak to powinno byc. Ja mam tylko głosniki komputerowe , nie kończyłem żadnej szkoły muzycznej i przedstawiłem tylko swoje odczucia. Pozdrawiam wszystkich Świątecznie.
Wojtek!
No i właśnie napisałeś - przepraszam - totalne głupstwo!
W sztuce nie ma monopolu na "podobanie się "! Nie ma tych , którzy "znają się dużo lepiej" itd.
W sztuce przedstawia się właśnie - jak napisałeś - swoje odczucia!
Siedzi trzech na koncercie: jeden w ekstazie unosi się na krześle , drugi kręci kółka na czole , a trzeci ziewa i patrzy na zegarek. I wszyscy trzej mają rację !!!
Dlatego wszelkie opinie - moim zdaniem - powinny być stonowane , a przede wszystkim - nie arbitralne, ale zaznaczające , że to moje podejście do tematu!
Nikt nie ma prawa deprecjonować opinii kogoś tylko za to , że lepiej rozumie disco-polo niż Szymanowskiego!!!
Sam miałem przypadki , że po zagraniu koncertu na wiolonczeli - jeszcze w szkole średniej - na konkursie , kręcąc się w przerwie wśród publiczności i kolegów biorących udział w konkursie słyszałem opinie:"Ale zrąbał tę drugą część! Powinna być dużo bardziej spokojna , majestatyczna!" A kawałek dalej - "Słyszeliście! Ale esencji i romantyzmu włożył w tę drugą część! Nie miałem pojęcia , że to można tak zagrać!" A Szanowna Komisja i tak oceniła "po swojemu" :D (czyli - no nie było źle , ale żadnych cudów...)   ;D
Tyle , jeśli chodzi o moje zdanie na temat wyrażanych opinii.
Osobiście unikam , bo łatwo można kogoś skrzywdzić , jeśli nie zrozumie się Jego intencji.
Albo gloryfikować , gdy zasługi są wątpliwe - itd.
Innymi słowy - samo życie!
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Sonia

• **
« Odpowiedź #14, 28 gru 2015, 13:05 »
Jeszcze raz wszystkim dziękuję. :) :) :)

Puściłam to nagranie przez kino domowe. Brzmi pięknie, polecam :), domownikom też się podobało.
Można powiedzieć, że pan Marek spełnił moje marzenie. Chciałabym go kiedyś osobiście poznać i podziękować :)
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :)