Autor Wątek: Tony Lovello uczy swoich sekretów na akordeon gry  (Przeczytany 3171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murathan

• Gość zagraniczny
    • Akordeon YouTube
Bardzo znany amerykański mistrz akordeonu Tony Lovello uczy swoje tajemnice w tym filmie. On skupia się na "show" udział w sztuce w ogóle, a nie bardzo artystyczne niektórzy mogą myśleć, ale to wielki talent na akordeonie, nie ma wątpliwości. Mówi, grając na akordeonie mieć 5 zasad. 1. prędkość 2. akordeon musi śpiewać. 3. Energia, żywość. 4. Flash, niespodzianka (która zadziwia publiczność). 5. tremolando miechowe. On jest znany jako Król tremolando miechowe.   [brawo] [brawo] [brawo]

https://www.youtube.com/watch?v=RWn0CenC4pA
« Ostatnia zmiana: 04 paź 2015, 20:10 wysłana przez Murathan »

Offline Sztyc

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
Odp: Tony Lovello uczy swoich sekretów na akordeon gry
« Odpowiedź #1, 04 paź 2015, 20:18 »
Do mnie tremolando miechowe nie przemawia , taka sztuka dla sztuki ale widziałem u emeryta książkę o miechowaniu....i pewnie Emil coś może naświetlić.
Kurcze co za niezrozumiały dzień.. ;D

Offline emeryt

« Odpowiedź #2, 04 paź 2015, 20:21 »
Pytanie, po co tremolando miechowe - to tak samo jak pytanie, po co grać legato, staccato, piano, forte i inne. Tremolando miechowe jest sposobem artykulacji i wpływa na formę wyrazu artystycznego. Czy to się podoba, czy jest konieczne - zależy to wrażliwości wykonawcy, indywidualnych upodobań. Na pewno, jeżeli odtwarza się utwór zawierający tę formę artykulacji w jakiejś części a nie gra się cover to należy grać tak jak jest zapisane w nutach. I takie widziałbym wyjaśnienie tego problemu... Ja kiedyś  bardzo lubiłem ten sposób artykulacji i wogóle artykulację miechową czy palcowo-miechową. Teraz lubię to co potrafię, a potrafię coraz mniej (zgodnie z postępującym wiekiem)...

Offline Murathan

• Gość zagraniczny
    • Akordeon YouTube
« Odpowiedź #3, 04 paź 2015, 22:34 »
Tremolando miechowe jest możliwe wyłącznie na profesjonalnych akordeony chyba. Próbowałem w moim Hohner Bravo i boję się zaszkodzić akordeonie.  ??? ???