Autor Wątek: Hohner Verdi V czy Hohner Imperator V?  (Przeczytany 6920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fryzer87

• *
Hohner Verdi V czy Hohner Imperator V?
« 04 sty 2015, 23:25 »
Krótkie pytanie.
Hohner Verdi V czy Hohner Imperator V?
Priorytet to głośność i ostre brzmienie.

Offline emeryt

Odp: Hohner Verdi V czy Hohner Imperator V?
« Odpowiedź #1, 05 sty 2015, 09:46 »
Przy Twoim priorytecie to wydaje mi się, że Verdi jest bardzie odpowiedni. Imperator to instrument kanałowy, a zatem na wielu regestrach jest miękkie i niezbyt mocne brzmienie. Poza tym Imperator V jest dość ciężki.

Offline cinszcz

• VIP
« Odpowiedź #2, 05 sty 2015, 10:42 »
Pozwole się nie zgodzić z kol. emerytem

Imperator jest glosniejszy (chyba najglośniejszy akordeon jaki poznałem), a to dlatego, że ma duży i aluminiowy korpus, który bardzo rezonuje potęgujac brzmienie. Oczywiście ma to wpływ też na ostrosć brzmienia która jest "wspomagana" chórem 4-ro stopowym. Natomiast Verdi V, to akordeon musette i mozna go porownywać raczej do Horcha.

Link do obu tych akordeonów nagrywanych tym samym sprzetem :)
http://youtu.be/l_PiE4ybSi4
http://youtu.be/0FqLSycAtfA
dodam ze w kazdym nagraniu "uzywałem" 3 chórów.

Offline emeryt

« Odpowiedź #3, 05 sty 2015, 11:27 »
Do czasu gdy nie zmierzy się natężenia dźwięku i nie ustali ilości decybeli w porównywalnych warunkach, m.in. porównywalnej siły oddziaływania na miech, to zawsze będzie to tylko subiektywne odczucie. Sprawa ostrości dźwięku - na to nie ma ustalonej definicji. Ja mam Imperatora IV, i w moim odczuciu nie jest on najgłośniejszym instrumentem, może odczuwam to dlatego, że w większości używam chórów kanałowych.
W związku z tym nie zamierzam prowadzić polemiki w tym temacie. Każdą opinię uważam za osobiste odczucie oceniającego.