Forum Akordeonowe

Forum Akordeonowe => Akordeony => Identyfikacja i wycena => Wątek zaczęty przez: angelo w 07 cze 2018, 10:10

Tytuł: Akordeon A.Rosati - prośba o wycenę
Wiadomość wysłana przez: angelo w 07 cze 2018, 10:10
Witam wszystkich. Proszę o wycenę akordeonu A. Rosati. Brakuje jednego guzika basowego i jednego klawisza, miech jest cały nie puszcza powietrza. Sprawny puszcza powietrze ponieważ obudowa z klawiszami i guzikami basowymi były ściągane Z góry dziękuję za pomoc.
Tytuł: Odp: Akordeon A.Rosati - prośba o wycenę
Wiadomość wysłana przez: Marcel w 08 cze 2018, 14:22
Brakuje jednego guzika basowego i jednego klawisza, miech jest cały nie puszcza powietrza. Sprawny puszcza powietrze ponieważ obudowa z klawiszami i guzikami basowymi były ściągane

Niestety, ale problem z pewnością jest nie tylko w brakującym guziku basowym i czarnym klawiszu. Aby móc grać na tym akordeonie, potrzebny byłby jego remont generalny. Koszt takiego remontu kilkukrotnie przewyższyłby wartość tego instrumentu, innymi słowy - inwestowanie w taki remont nie jest opłacalne. W praktyce ten akordeon jest dla kogoś, kto postawi go na półce lub kogoś, kto naprawiłby go samodzielnie. Wartość w takim stanie, jak jest obecnie, to jakieś 400 zł.

Na pocieszenie wspomnę ciekawostkę, że akordeon marki A. Rosati miał np. Fred Astaire (http://forum.akordeonowe.pl/filmiki-akordeonowe/filmy-z-akordeonem-w-tle/msg84420/#msg84420).

A. Rosati jest marką z amerykańskiego rynku. Więcej informacji dodałem w osobnym wątku, poświęconym marce: Akordeony A. Rosati (http://forum.akordeonowe.pl/inne-31/akordeony-a-rosati/).
Tytuł: Odp: Akordeon A.Rosati - prośba o wycenę
Wiadomość wysłana przez: tutto bene w 23 cze 2018, 20:07
 [akordeon] Trafił do kogoś kto go naprawi, ale tak naprawdę poza strojeniem to nie specjalnie jest dużo do roboty, poza wymianą wszystkich uszczelniaczy typu filce na dekawkach itp. trzeba wyrównać klawiaturę, i coś mi się widzi że najwięcej zabawy będzie z regulacją mechanizmu basowego (http://forum.akordeonowe.pl/naprawa-akordeonow/basy-ktore-dekawki/), ale ogólnie jestem zadowolony, bo w środku nie widać wilgoci, pleśni, uszkodzeń mechanicznych, instrument jest kompletny poza brakiem jednego sztyfcika od mocowania miecha i dwóch klawiszy. Kupiłem na licytacji taniej niż został wyceniony przez Marcela więc chyba spoko.

(https://i.imgur.com/nxFyrww.jpg)

(https://i.imgur.com/13w6l4I.jpg)

(https://i.imgur.com/5lyBSrt.jpg)

(https://i.imgur.com/yna9hF3.jpg)

(https://i.imgur.com/qeq1mMu.jpg)

(https://i.imgur.com/EMlIH1y.jpg)

(https://i.imgur.com/qeq1mMu.jpg)

(https://i.imgur.com/bLrESDO.jpg)
Tytuł: Odp: Akordeon A.Rosati - prośba o wycenę
Wiadomość wysłana przez: rm w 23 cze 2018, 23:00
Głosy dixa  jak się nie mylę  [akordeon]
Tytuł: Odp: Akordeon A.Rosati - prośba o wycenę
Wiadomość wysłana przez: tutto bene w 23 cze 2018, 23:18
Też tak mi się zdaje ale nie znam się aż tak :)  i bez korozji  [piwo]
 
Tytuł: Odp: Akordeon A.Rosati - prośba o wycenę
Wiadomość wysłana przez: Tremol_03 w 24 cze 2018, 13:24
Fajny akordeon [piwo] [akordeon]