Autor Wątek: Bardzo proszę o szacunkową wycenę akordeon Weltmeister  (Przeczytany 3531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wycena

• *
Witam
Znalazłam w piwnicy taki oto instrument. Chciałabym go sprzedać, ale nie wiem czy wystawić go za 100 zł, czy za 1000 zł czy za okrągły milion ;) Będę wdzięczna za pomoc.

Offline Roman58

• **
Odp: Bardzo proszę o szacunkową wycenę akordeon Weltmeister
« Odpowiedź #1, 06 mar 2016, 18:39 »
To wszystko zależy w jakim jest stanie, ja taki sam model tylko 96 basów kupiłem za 500 zł lecz trzeba go nastroić i wymienić wosk , bo przeleżał u gościa w szafie nieużywany ponad 20 lat.

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #2, 06 mar 2016, 18:48 »
Wedlug mnie z zewnatrz ladnie sie prezentuje, chociaz weltki to w mojej ocenie taki niemiecki opel. Niby ladny ale nie tak niezawodny jak merc czy audi. Ale to tylko moja opinia. Mialem 3 weltki w swojej kolekcji, nie topowe modele wiec moja ocena nie jest do konca obiektywna.

Podobny kupilem za 50 euro do remontu. Wedlud mnie jesli w pinwicy sobie lezal I w wilgoci, to takiego bym nawet nie dotykal. Jesli nie ma rdzy w srodku ani plesni przed serwisem  200- 600 zl
Po remoncie ok 1000 -1200 zl. Ja Podaje tylko na podstawie moich obserwacji tu w Irlandii. W Polsce moze to wygladac inaczej. Ktos zdrapie napis I wstawi  hohner I wartośc od razu idzie w gore.

Offline maz63

• VIP
« Odpowiedź #3, 06 mar 2016, 20:01 »
Mam taki sam w jasnym marmurku 96 bas.Jak na ten model to moze byc.Co zachwyca to bardzo miekka klawiatura.Trzy lata temu dalem za niego 900zl i byl juz po strojeniu a kupilem go od goscia co takie statki naprawia i stroi.Ogolnie moze byc  [akordeon]

Offline Wycena

• *
« Odpowiedź #4, 06 mar 2016, 20:10 »
Dziękuję za odpowiedzi. Leżał w piwnicy, ale nie w wilgoci, generalnie był w warunkach bardzo dobrych, ale leżał dobre 6 lat. Wrzucam jeszcze parę zdjęć po rozłożeniu (jakkolwiek sie to nazywa:) )

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #5, 06 mar 2016, 21:37 »
Po rozlozeniu? Na zlaczu miecha I korpusa masz gwozdki. Wyciag je. Wtedy zrob zdjecia w srodku.  Szczegolnie blisko. Jeszcze lepiej jak sciagnieciu calkiem miech. Wtedy bedzie widac glosnice. Wtedy zapodasz zdjecie glosnic I bedzie Wiadomo w jakims stanie jest akordeon.

Latwa czynnosc. W jednym rogu od srodku miecha I korpusa zrob znak pisakiem czy olowkiem ze bys nie mial problem ze zlozeniem. Ot cala filozofia.