Autor Wątek: Niemiecki akordeon bez galeryjki, 40 basów, 3 registry  (Przeczytany 646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek1

Niemiecki akordeon bez galeryjki, 40 basów, 3 registry
« dnia: 09 Listopad 2018, 11:16 »
Akordeon przywiozłem z pod Warszawy,służył znajomym jako tarcza w czasie rozmowy,albo jako trofeum po skończonej rozmowie  ;) :D, galeryjkę pan wrzucił do pieca,wiem,że nie jest to dział humor,ale inaczej nie potrafię.W wyniku tej rozmowy przywiozłem instrument w sześciu częściach,tak się rozpadł,że nie dało się wydobyć ani jednego dźwięku.Posklejałem go i leży ,czeka na próbę "rozerwania".40 basów 3 chórowy,ale za czorta nie wiem co to jest czy;piakordia,meteor,royal standard,a moze jakiś weltmeister ? Niektóre głosy ma rozszerzane ku dołowi i na nitach jest nabite niby to W,albo M,ale najbardziej mi się kojarzy z logo górniczym czyli skrzyżowany młot z kilofem.Nie ma żadnej tabliczki,an nawet pozostałości po napisie patrząc pod światło.Brzmi pięknie,śmiem twierdzić,że lepiej od dixa,a nawet hohnera.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
Odp: Niemiecki akordeon bez galeryjki, 40 basów, 3 registry
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2018, 13:30 »
Na pewno niemiecki na głosach Glier. Ostatnio był jakiś temat o takim akordeonie. To może być jakaś np Piakordia lub coś podobnego. Zobacz czy z tyłu nie ma wytłoczonego napisu Zwota.

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2018, 13:45 »
Pierwsze zdjęcie, z ukrytym mini-markiem1, jest the best :D

Parę elementów akordeonu przypomina np. Corelli

Posklejałem go i leży ,czeka na próbę "rozerwania".
Mam nadzieję, że tradycyjnie coś nam zagrasz przy tej okazji :)

Offline marek1

« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopad 2018, 13:02 »
Marcel Ty jesteś nieoceniony,bingo  [brawo].Tak,tak właśnie wyglądają głosy glier,miałem kiedyś takiego małego meteora z takimi głosami.Myślę,że te głosy tak pięknie brzmią z dwóch powodów;po pierwsze są szersze,-szczególnie wyższe dźwięki-ku dołowi i języczki są ciągnione w poprzek.A cóż ja zagram,jak znam tylko jedno w koło,nie no może "cuś"tam wynajdę.Guralband nie ma tam wytłoczonego napisu ani nie widać nawet śladu,zawierzam w 100% adminowi ,który jest alfą i omegą,a niech się ktoś próbuje nie zgodzić. ;) ;D Nie będę instrumentu oddawał do laboratorium daktyloskopii.  ;) ;D

Offline marek1

« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopad 2018, 14:00 »
Właśnie prawie skończyłem,ucieka powietrze między miechem a wiatrownicą klawiszowa i nie stroi "E" w pierwszej oktawie i "F" w drugiej,skonsumowałem zupę chmielową [piwo] i nie słychać.  ;)Ale ale słowo się rzekło,kobyłka u płotu.
https://www.youtube.com/watch?v=nh9mTB8eEGw

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopad 2018, 14:39 »
marek1 ! A nie myślałeś o tym aby galeryjka była bardziej ozdobna ? Jeszcze parę dźwięków chyba trzeba dopracować  :(
Ogólnie fajnie że coś będzie z tego instrumentu  [piwo] [toast] [akordeon]