Autor Wątek: Ile to ma chórów  (Przeczytany 3344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MIRC

• **
Ile to ma chórów
« 06 sty 2015, 22:54 »
Proszę o identyfikacje. Akordeon guzikowy marki nieznanej ("super "reszta już nie czytelna). W glosnicach jest po 41 glosow. Czesc glosow jest  mosiężna

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
Odp: Ile to ma chórów
« Odpowiedź #1, 06 sty 2015, 23:49 »
Na podstawie takich szczątkowych zdjęć ciężko zidentyfikować instrument. Na pewno jest 4chórowy, pięciorzędowy i ma prawdopodobnie 1 lub 2 regestry \suwaki na prostokątnych otworach\
Zrób zdjęcia całego akordeonu, strony basowej, galeryjki, boku akordeonu strony dyszkantowej\gryfu\
itd...
Może to być stary Royal Standard, Hohner lub jakiś może włoch ;)

Offline dzidek1965

• VIP
« Odpowiedź #2, 07 sty 2015, 15:33 »
To chyba nie Hohner.

Offline MIRC

• **
« Odpowiedź #3, 12 sty 2015, 22:05 »
Dzięki za zainteresowanie. Dodaje jeszcze parę fotek i wyjaśnienie. Akordeon ten a raczej jego szczątki kupilem bo potrzebuje blaszkę stroika. Kupilem wcześniej inny akordeon w celu pozyskania tej blaszki ale mi się go szkoda zrobiło, wydal się za dobry i postanowiłem go kiedyś dać do renowacji. Wymiary miecha tego super costam to 49 na 24,5 cm

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #4, 12 sty 2015, 22:18 »
Odszykowałbym ten akordeon.Niezaprzeczalną zaletą jest stopniowany gryf. Może być w gryfie C bo sadząc po nazwie to "francuz" (super dipła-chyba tak się wymawia) Zrób jeszcze zdjęcia tyłu gryfu tj od tyłu guzików dyszkantu (będzie wiadomo czy ma jakiś przesuwany regester). Napisz jakie potrzebujesz głosy. Mam jeszcze trochę starych głosów i cynkowych i mosiężnych  :D

Zwróciłem teraz uwagę na wymiary miecha !!! Toż to kolos jak bajan !! Standard to szerokość 18-19 cm a ten ma 24,5 i wysokość 49 przy standardzie około 46-47cm. Zapomnij o znalezieniu takiego używanego. Poszukaj dobrego!!! fachowca i zrób go. Nieźle Cie "skroi" ale wg mnie warto !!
« Ostatnia zmiana: 12 sty 2015, 22:29 wysłana przez guralband »

Offline MIRC

• **
« Odpowiedź #5, 12 sty 2015, 22:35 »
Guralband to bardzo milo z twojej strony ze oferujesz pomoc ,ale ja nie umiem naprawiać akordeonów :( .  ten instrument ma przesuwki za gryfem i jakiś register przy basach. Brakuje ze 20 glosow ,dekawki się nie domykaja, miech byl naprawiany jest brudny i wyglada jak szmata do podlogi. Moim zdaniem walal się ze 30 lat po strychach i piwnicach >:(  Zapomnialem napisac ze ma belgijskie basy

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #6, 13 sty 2015, 07:40 »
Tylko zaproponowałem abyś ten instrument dał "komuś" do naprawy bo jest tego wart. Co prawda z układem belgijskim ciężko sprzedać akordeon ale możesz sam się nauczyć grać. W ostateczności możnaby go puścić na niemieckim lub francuskim e-bayu.