Autor Wątek: Wycena akordeonu Contasina 120 basów  (Przeczytany 4233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomek777333

  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: Małopolskie
Wycena akordeonu Contasina 120 basów
« 07 lis 2015, 12:10 »
Witam! Proszę o wycenę akordeonu Contasina (jestem kompletnie zielony w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość ;) ). Akordeon trochę przeleżał tak wiec jego stan nie jest idealny ma jedno pekniecie, trochę obtarte rogi, miech trochę zniszczony ale trzyma kompresję, akordeon gra na moje gumowe ucho dobrze. Proszę o pomoc bo nie chce żeby ten akordeon leżał i dalej się kurzyl. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Offline lukasz198821

  • ***
  • Wiadomości: 166
    • Zobacz profil
  • Skąd: Zakopane
Odp: Wycena akordeonu Contasina 120 basów
« Odpowiedź #1, 07 lis 2015, 15:21 »
Podeślij więcej zdjęć w lepszej jakości, to jakkolwiek wizualnie będzie można coś powiedzieć, a jeżeli chodzi o stronę techniczną, to zależy kiedy był używany co było robione w nim już robione i przez kogo, w jaki sposób był przechowywany - piwnice/strych źle wpływają na stan akordeonu. Mankamenty jakie są spotykane w dłużej nie używanych akordeonach to nieprawidłowy strój akordeonu, zużyte zaworki, przeschnięty wosk. Ponadto mogą być wyniszczone klapki na dekawkach i mechanizmy- te najczęściej działają poprawnie i przetarte kaliko od spodu i wewnętrznej strony. Wobec powyższej kwestii trudno ocenić stan akordeonu po zdjęciu.

1. Zrób więcej zdjęć dobrej jakości,
2. Nagraj wszystkie dźwięki strony melodycznej - klawiatury, w dwie strony na każdym regestrze z jedną kropką (u góry, na środku, na dole), a w przypadku basów chociaż podstawowe siedem dźwięków - F (poniżej środkowego przycisku basowego wklęsłego), C (środkowy wklęsły przycisk basowy), G (powyżej środkowego wklęsłego przycisku basowego), D, A, E (góry przycisk basowy wklęsły), H (ponad górnym przyciskiem basowym wklęsłym). Przegraj stronę basową na środkowym regestrze. Oczywiście każdy dźwięk gra się w dwie strony - przy otwieraniu miecha i przy zamykaniu miecha.
3. Zapisz, którego dźwięku brakuje lub jest syk powietrza. Postaraj się opisać które dźwięki np. Harczą, słychać ewidentnie, że głos gra w nieprawidłowy sposób.
Klawisze akordeonu - http://acclab.com/accordionlab/image1/keyboard.jpg
Basy akordeonu - http://i.imgur.com/RukLKEY.jpg