Autor Wątek: Wycena akordeonu Royal Standard 120 Montana  (Przeczytany 629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarekSDL

• *
Wycena akordeonu Royal Standard 120 Montana
« dnia: 17 Luty 2018, 15:19 »
Witam serdecznie.
Posiadam akordeon Royal Standard 120 Montana.
Osobiście oceniam jego stan na bardzo dobry, akordeon stroi, wszystkie klawisze działają. Zdjęcia poniżej.
Chciałbym określić przybliżoną jego wartość.
W jakis sposób można określić rok produkcji tego akordeonu? Osobiście kupiłem go ponad 30 lat temu, ale już wtedy był używany. Na akordeonie jest numer 774 96 może ktoś wie co oznacza ten numer? Czy to oznaczenie serii?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Offline zaplonnik

• *
Odp: Wycena akordeonu Royal Standard 120 Montana
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2018, 19:18 »
Oglądałem go dziś , czy mam się wypowiedzieć ?

Offline MarekSDL

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2018, 19:33 »
Pana opinie już znam ale chętnie poznam innych opinie.

Offline zaplonnik

• *
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2018, 19:42 »
Żeby inni mogli się wypowiedzieć dobrze by było żeby znali drobne szczegóły , myślę że ważnym jest zdradzenie kilku informacji , nie zamierzam podawać ceny , jedynie drobiazgi o których warto wspomnieć , z tym że bez zgody właściciela , nie będę tego robić.
Trzeba wziąc tylko wtedy pod uwagę że opinia , szanownych kolegów , będzie troszkę wyssana z palca.

Offline Nowicjusz25

• **
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2018, 22:05 »
Witaj,
nie wiem jaka jest Twoja wiedza na temat okreslania stanu akordeonu pod względem technicznym jak i wirtualnym, tym bardziej że określasz  go jako bardzo dobry. Na pierwszy rzut  oka patrząc na zdjęcia klawiatura jest nierówna i miech ma zgromadzony brud co może oznaczać że długo stał, albo, że był wystawiony na szafce jako "wystawka ". Ocena, że stan jest bardzo dobry oznacza bardzo dobry stan techniczny i wizualny. Ktoś kto jest zaintersowany tym modelem czy tymi parametrami bedzie chciał instrument obejrzeć i przetestować , wystarczy że przetestuje oktawy 4, 8 , 16  przy pomocy głupiego oprogramowania na telefonie  i jak się okaże że jest rozstrojony to będzie Ci zwyczajnie glupio...
Więc kończąc jeśli jesteś pewny że akordeon jest w bardzo dobrej kondycji to  zamieść w ogloszeniu to, że jest nastrojony albo tylko, że gra ładnie bo to duża różnica...
Według mnie wartość instrumentu z tego co do tej pory podałeś to od 1000-1400zł.
Pozdrawiam :)

Offline zaplonnik

• *
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Luty 2018, 22:29 »
Jednak dołożę swoje trzy grosze , uważam że nie w porządku jest wprowadzanie innych w błąd twierdząc że jest to stan bardzo dobry , tym bardziej że może komuś zaoszczędzę przejażdżki , ja w każdym razie wyleczyłem, się dziś z wypadów powyżej 50 km.
Otóż pomijając to co pisze właściciel , nie zagłębiając się czy koloryzuje czy nie.
Wielkim znawcą nie jestem , ale właśnie przy pomocy zwykłej aplikacji w telefonie wiem że akordeon nie stroi
po za tym słychać to na wielu dziękach , dekawki przepuszczają , akordeon zawilgotniał i czuć stęchlizną
( podobno stał ostatnio w piwnicy ) nie wiem ile w tym prawdy , mówię co widziałem
pierwszy raz spotkałem się że na 8 wibrował głos , coś w stylu tremolo na jednym dźwięku
niektóre głosy głuche, wosk do wymiany, jak i większość wentyli , przycina się mechanika basowa
pasy nośne do wymiany , za futerał wzięły się mole , nie wiem czy nie wzięły się za dekawki , gwoździe trzymające połówkę akordeonu złapały już korozję , rdzawy nalot na języczkach głosowych i płytkach też
żeby nie było tylko źle , miech szczelny , zewnętrznie w sumie całkiem przyzwoicie pomijając fakt niezbędnego odkurzania
to tyle po 10 minutach oględzin

teraz można oceniać

Offline Nowicjusz25

• **
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Luty 2018, 23:43 »
W oparciu o powyższe dane to redukuje cene do 500 zł :)

Offline tutto bene

• *
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty 2018, 09:25 »
Ostatnio kupiłem identyczny model w kolorze czarnym ładnie grający z krzywą klawiaturą bardzo dobrze chodzącym basem z wzorową kompresją za 650zł.  Co do stroju ma mankamenty ale nie ma dramatu. Kufer taki sobie, paski nośne wymieniłem, pas basowy ok.

Offline cinszcz

• VIP
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Luty 2018, 12:08 »
wiem że akordeon nie stroi
po za tym słychać to na wielu dziękach , dekawki przepuszczają , akordeon zawilgotniał i czuć stęchlizną
( podobno stał ostatnio w piwnicy ) nie wiem ile w tym prawdy , mówię co widziałem
pierwszy raz spotkałem się że na 8 wibrował głos , coś w stylu tremolo na jednym dźwięku
niektóre głosy głuche, wosk do wymiany, jak i większość wentyli , przycina się mechanika basowa
pasy nośne do wymiany , za futerał wzięły się mole , nie wiem czy nie wzięły się za dekawki , gwoździe trzymające połówkę akordeonu złapały już korozję , rdzawy nalot na języczkach głosowych i płytkach też
Myslę ze koszt naprawy znacznie przekroczy jego wartość :(

Offline zaplonnik

• *
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Luty 2018, 12:12 »
Wspomniałem o tym właścicielowi , ale nie zrobiło to raczej na nim wrażenia , podejrzewam że raczej mi nie wierzył ......... i pewnie nadal nie wierzy