Autor Wątek: Nowe akordeony firmy Delicia  (Przeczytany 1033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online sebastian_ch

• *
Nowe akordeony firmy Delicia
« 24 lip 2019, 22:14 »
Pomału przymierzam się do zakupu akordeonu docelowego, chciałbym kupić model kanałowy, nowy. Ostatnio zwróciły moją uwagę akordeony firmy Delicia, ze względu na swoją cenę - niższą o co najmniej 10k od konkurencji. Konkretnie chodzi mi o modele Delicia Choral 26 sachta oraz Delicia Carmen 26, oferowane na stronie www.delicia.cz (gdyż te są kanałowe). Pierwszy z nich to wydatek rzędu 15k. (głosy tipo a mano), drugi około 12k. Mam pytanie, czy ktoś z Forumowiczów miał do czynienia z tymi modelami lub posiada wiarygodne opinie na ich temat, bądź ogólne opinie na temat aktualnie produkowanych akordeonów firmy Delicia. Chodzi mi nie tylko o brzmienie, ale również jakość wykonania oraz komfort grania.

Offline emeryt

Odp: Nowe akordeony firmy Delicia
« Odpowiedź #1, 25 lip 2019, 07:27 »
Bardzo przyjazny akordeon, przyjemnie się na nim gra ale wymaga delikatnego użytkowania z uwagi na słabą jakość a zatem i krótka jego żywotność. Nie lubią go serwisanci akordeonów.

Online sebastian_ch

• *
« Odpowiedź #2, 25 lip 2019, 10:08 »
Czy krótka żywotność oznacza minimum 10 lat bez większych "niespodzianek", czy krócej?

Offline kasparov

« Odpowiedź #3, 25 lip 2019, 16:57 »
Gdyby ktoś z Was chciał się podzielić opiniami o nowych akordeonach, to zapraszam do tematu:
http://forum.akordeonowe.pl/ogloszenia/jaki-nowy-akordeon-do-10-kzl/

Offline emeryt

« Odpowiedź #4, 25 lip 2019, 21:54 »
Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo czy wytrzyma 10 lat to zależy od sposobu użytkowania instrumentu. Wiem zdecydowanie, że Delicia nie nadaje się na chałtury.