Forum Akordeonowe

Forum Akordeonowe => Akordeony => Inne niemieckie => Wątek zaczęty przez: Voiko w 13 sie 2016, 21:50

Tytuł: Marka Firotti
Wiadomość wysłana przez: Voiko w 13 sie 2016, 21:50
Swoją drogą marka Firotti to dla mnie totalna zagadka, prawdę mówiąc najpierw kupiłem instrument, a potem zacząłem sprawdzać co to za firma... No i doczytałem że to był producent akordeonów z NRD który padł po upadku komunizmu a teraz sprzęty z logiem Firotti tłuką Chińczycy... Rzeczywiście to NRD-owska marka? Desperacko poszukuję więcej informacji o Firotti - jeśli coś wiecie, napiszcie please :)

Witaj na forum :) akordeony Firotti to Niemieckie sprzęty z fabryki Klingenthal, czyli to coś pokroju Weltmeistra, tylko pod inną nazwą która może sugerować że akordeon pochodzi z Włoch
 [akordeon]
Tytuł: Odp: Marka Firotti
Wiadomość wysłana przez: ferrisferris w 13 sie 2016, 22:05
Mój raczej nie jest nowy tylko dosyć stary więc pocieszam się że to jednak nie tania chińszczyzna. Ale cud techniki to nie jest - otwierałem go dzisiaj żeby oczyścić i w środku wygląda to dość ubogo i budżetowo. Ale to mniej ważne, gra i to się liczy.

Tytuł: Odp: Marka Firotti
Wiadomość wysłana przez: marek1 w 14 sie 2016, 10:39
Miałem w rękach firotti i był leciutki,pewno to oryginał,innym razem podobny który trzymałem ważył "tonę",pomyślałem że to może"chińczyk", albo odwrotnie,no coś w tym jest.