Autor Wątek: "Wciskanie" się basów  (Przeczytany 303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PawełPiotrJurczyk

• **
"Wciskanie" się basów
« dnia: 12 Lipiec 2018, 09:12 »
Od niedawna mam problem z wciskającymi się basami "dużymi". Zaczęło się od G, a teraz doszło H. Dziwna sytuacja, bo raz nic się nie dzieje, można grac kilka godzin, a na drugi dzień sporadycznie pojawia się ten problem. Nie muszę tłumaczyć Akordeonistom, jak bardzo jest to irytujące. ;)

Czy ktoś był by wstanie wytłumaczyć, skąd ten problem?

Akordeon, którego dotyczy ten problem to Weltmeister Supita B, 120 basów. :)

W wyszukiwarce próbowałem odnaleźć ten temat, ale nie udało mi się - jeśli było już to kiedyś omawiane - proszę o nakierowanie na wątek.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2018, 09:16 wysłana przez PawełPiotrJurczyk »

Offline Panas1234

• *
Odp: "Wciskanie" się basów
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2018, 14:40 »
Witaj czy chodzi ci o to że guziki zostają na płycie przyblokowane tak jak by nie odbijały ?

Offline Accordion

• Serwisant Akordeonów
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2018, 22:07 »
PawełPiotrJurczyk może być tyle różnych przyczyn zacinającego się mechanizmu w basach, że tak na odległość bez chociażby zdjęć lub jakiegoś filmiku, jest naprawdę trudno prorokować, musisz podjechać do jakiegoś serwisanta akordeonów i tam szukać pomocy, bo trzeba zaglądnąć do mechanizmu, aby stwierdzić co jest powodem blokowania się guzików w basach.

• **
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipiec 2018, 09:06 »
Witaj czy chodzi ci o to że guziki zostają na płycie przyblokowane tak jak by nie odbijały ?

Tak, nie odbijają.

Accordion - spróbuję dostać się tam do środka i wrzucę jakieś zdjęcia.

Dziękuję za odpowiedź.

Offline Panas1234

• *
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipiec 2018, 09:48 »
Ja byłem zielony do pewnego czasu odnośnie mechaniki akordeonu ale dzięki forum i ojca mojego koledze sam zacząłem robić cuda co prawda z ustawieniem basów jest nie mało pracy dla nie doswiadczonej osoby ale myślę że to może być drobnostka która sam zrobisz bez pomocy serwisanta . Powodów blokowania może być kilka u mnie był taki luz na mechanizmie  i wystarczyło trochę cierpliwości . Co prawda robię wszystko wieczorem kiedy dzieci śpią i wtedy dobre światło i heja.  ;D . A które dokładnie się blokują ? PS. Udzielam się tylko w tematach które sam przerobiłem . Bez urazy dla doswiadczonych kolegów gdyż sam w innym temacie potrzebuje waszej pomocy.

• **
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lipiec 2018, 08:58 »
Blokują się G i H w drugim rzędzie. Jak znajdę chwilę, by tam zajrzeć, spróbuje coś sam popsuć. ;)