Autor Wątek: Akordeon Victoria II - głośnice / strojenie  (Przeczytany 2053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tommarek

• *
Witam. Czy mógłby mi ktoś, napisać lub przedstawić graficznie, głośnice od Victori II, które się stroi na czysto, a które na +/-. Bardzo byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Offline jm48

• *
Odp: Akordeon Victoria II - głośnice / strojenie
« Odpowiedź #1, 12 mar 2019, 20:15 »
Są trzy głośnice, na każdej głośnicy po obu stronach szereg stroików czyli razem 6 szeregów stroików i teraz licząc te szeregi od strony frontowej akordeonu:
1, 2, 4 i 5 szereg strojone są na zero
3 i 6 szereg strojone są na +

Offline tommarek

• *
« Odpowiedź #2, 12 mar 2019, 20:53 »
Ale są przecież dwa szeregi 16''. Może inaczej zapytam jak wcisnę register z jedną kropką w środku czyli 8''pierwszy z góry otworzy się (patrząc przy zdjętych głośnicach od środka od strony logo Victoria) drugi szereg 1głośnicy i czwarty  szereg 3 glośnicy, natomiast  register z dwoma kropkami poziomo 8''+8'' otwiera pierwszy rząd 2 głośnicy i drugi rząd  3 głośnicy. Więc które się stroi na zero te z jedną kropką czy z dwoma, wydaje mi się że z dwoma się odstraja. Zapomniałem podziękować za zainteresowanie moim tematem

Chyba zrozumiałem 16'' też na zero.  [brawo]Pozdrawiam.

Offline jm48

• *
« Odpowiedź #3, 13 mar 2019, 01:16 »
Więc które się stroi na zero te z jedną kropką czy z dwoma, wydaje mi się że z dwoma się odstraja.
Chóry pod registrem z jedną kropką na zero (oczywiście również te same chóry pod registrem z tymi samymi dwoma kropkami w pionie)
Chór odstrojony nie ma swojego odrębnego registra, on się włącza dodatkowo na registrze z dwoma w poziomie i z trzema kropkami.
« Ostatnia zmiana: 13 mar 2019, 01:21 wysłana przez jm48 »

Offline tommarek

• *
« Odpowiedź #4, 13 mar 2019, 08:27 »
Wielkie dzięki. [brawo]