Autor Wątek: Jak zrobić miech do akordeonu, samodzielna budowa miecha  (Przeczytany 27902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcel

• Administrator
Odp: Jak zrobić miech do akordeonu, samodzielna budowa miecha
« Odpowiedź #60 dnia: 31 mar 2019, 16:33 »
Emiliano, dzięki za nowe zdjęcia i dalszy ciąg relacji :)

Teraz zostało mi jeszcze sklejenie ramek z miechem i tu ponawiam prośbę. Jeśli już ktoś sklejał ramki z miechem to niech doradzi jak, albo czym ścisnąć ramki do miecha, aby wszystko dobrze się skleiło.

Poświęcony temu jest osobny wątek:

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #61 dnia: 14 kwi 2019, 20:12 »
Kolejne fotki

https://i.imgur.com/eInbMNZ.jpg
Jak zrobić miech do akordeonu, samodzielna budowa miecha

To miech, który robiłem i przyklejone na gotowo ramki z poprzednich fotek. Brakuje mi tylko mechanizmu do spinania miecha, ale myślę, że pomału i to uda mi się zrobić. :) (fotka z klejenia ramek w innym poście)

https://i.imgur.com/2ohLp63.jpg

Na koniec fotka mojej Lucii z gotowym nowym miechem. Sprawdziłem go na szczelność, bo najwięcej obaw miałem w tym kierunku, ale wszystko jest w porządku. Taka mała uwaga jeszcze. Gdybym miał zamiar robić jeszcze jakiś miech to użyłbym preszpanu o grubości 0,6 mm (lub kupiłbym gotową pofalowaną tekturę). Wydaje mi się ,że to by wystarczyło. Mój miech jest cięższy od oryginalnego wprawdzie niewiele, ale jednak. No i jest dość sztywny na rozciąganie (może dlatego, że jest nowy i z czasem się wyrobi -zobaczymy). To by na obecną chwilę było wszystko z mojej strony. Starałem się pokazać w miarę możliwości co i jak. Jeśli ktoś potrzebował by jakichś informacji niech pyta. Jak będę wiedział -odpowiem :)

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #62 dnia: 30 kwi 2019, 12:46 »
Przepraszam, że nie zrobiłem tego od razu, ale chciałbym podziękować wszystkim wspierającym mnie forumowiczom bo to bardzo pomaga w takich pracach tym bardziej jeżeli wykonuje się to pierwszy raz. [piwo]

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #63 dnia: 20 cze 2019, 10:26 »
Mam prośbę do forumowiczów, którzy zmieniali uszczelki na swoich miechach akordeonu. Chodzi mi o to czy u Was też jest takie podcięcie pod uszczelkę (żółta strzałka) w ramkach jak na fotkach, które zamieszczam poniżej. Tak jest u mnie w Hohnerze Lucia IVP. Fotka z oryginalnej ramki fabrycznej. Jeżeli byście mogli przy okazji podać markę akordeonu byłbym bardzo wdzięczny.

https://i.imgur.com/8uQlAUq.jpg

to ramka fabryczna ze starego miecha

a to rysunek poglądowy jak to wygląda łącznie z mocowaniem tulejek w ramce. Odkryłem to dopiero po zerwaniu uszczelek. Fabrycznie jest inaczej niż ja robiłem.

Offline cinszcz

• VIP
« Odpowiedź #64 dnia: 22 cze 2019, 21:40 »
Świetnie wyszly te narozniki, jestem pod wrażeniem. 
Takie podcięcie w ramce widzialem chyba w Kujawiaku, ale myslałem że stolarz przesadził, ale na szczęście nie za głęboko więc ramki nie przeciął  :)

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #65 dnia: 23 cze 2019, 11:02 »
cinszcz dzięki za info :). Ja robiąc ramki nie zauważyłem tego podcięcia w ramce ponieważ naklejone były dwie uszczelki jedna na drugą i nie było go widać więc tego nie zrobiłem. Mimo to wszystko jest szczelne. Tak myślę, że nie wszyscy producenci robią takie rowki w ramkach dlatego pytałem też o markę.

Offline MarianRI

• **
« Odpowiedź #66 dnia: 26 paź 2019, 19:45 »
Widziałem ten miech na żywo, szacun porządna robota.
Dokładność wręcz niewiarygodna, wszystko równiutko, narożniki błysk jakby odlane żadnej fałdki.
Pięknie dobrane kolory.

A przecież należy zwrócić uwagę także na zdobienie korpusu i wszystko ze sobą współgra. Wielkie gratulacje.