Autor Wątek: Mechanizm bas delicia melodia VII 96bas  (Przeczytany 1247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vickers82

• *
Mechanizm bas delicia melodia VII 96bas
« 03 sie 2015, 23:21 »
Witam Kolegów i Koleżanki na forum.

Pierwszy post i od razu problem a mianowicie zakupiłem nowe pasy (w tym i basowy), chciałem je zamontować i jednocześnie postanowiłem wyczyścić w swoim akordeonie guziki basowe bo miały troszkę nalepionego kurzu dookoła i się przycinały. W tym celu zdjąłem tą ramkę z otworami i posypały mi się guziki. I tu jest problem. Myślałem że dam radę to złożyć ale niestety... Ma ktoś jakiś patent na takie składanie części basowej? Te wodziki są na miejscu aby tylko guziki z otworów wyszły. Czy może serwis zostaje bądź zakup części basowej od zużytego akordeonu? Jak serwis to ile takie coś może kosztować? Chyba że może ktoś strzeli fotkę w HD jak ma to ułożone w swojej delicii i na tej podstawie może jakoś to złożę...

Pozdrawiam serdecznie.

Offline dzidek1965

• VIP
Odp: Mechanizm bas delicia melodia VII 96bas
« Odpowiedź #1, 04 sie 2015, 09:50 »
Ale jak wyszła ta deska z otworami? O ile pamiętam,to to cały ten bok w Delicji jest zalany okleiną i chyba deska trzyma się razem z całą skrzynką. A jakby tak położyć Delicję guzikami swobodnie w dół,to same się ułożą. Zaznaczyć tylko i wkładać.Każdy rząd basów ma inaczej podgięte popychacze(druty) i też można tym się podeprzeć.Najgorzej,jak trzeba to wszystko porozbierać i złożyć od nowa.