Autor Wątek: Narożniki miecha - oznaczenia, wymiana narożników, potrzebne narzędzia itd.  (Przeczytany 8826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pikolo69

• VIP Złota Rączka
Jeżeli masz dużo czasu i lubisz "zabawę" to po wyczyszczeniu możesz pomalować, procedura taka, jak byś malował auto  :)

Offline b17

• *
Dzięki , wiele mi to rozjaśniło, spróbuję najpierw potraktować papierem 2000, a póżniej zobaczę co dalej zastosować  [brawo]

Offline b17

• *
Próbowałem je wyczyscic papierem 2000, efekt mizerny. Zeszła  pozostala część niklu czy chromu, (nie wiem dokladnie co to jest) i zrobiły się narożniki lekko żółtawe jakby były miedziowane. Wydaje mi sie , że to chyba był nikiel , bo z mojej skromnej wiedzy wnioskuję , że  przed niklowaniem powinno być miedziowanie. Próbowałem po tym farby srebrnej z połyskiem, ale jest nie trwala , ściera się.  Wobec tego myslę, że moje skromne doświadczenie  w tym zakresie zaleca kupienie nowych narożników. Na tę,próbę uleczenia starych wydalem ok. 20 zl.  Nowe narożniki kupiłem po 0,55zł za szt. razem 45 zł z przesylką. Tylko teraz problem  z założeniem i przyklejeniem. Ale mój kolega mówi, że co jeden człowiek zrobił to i drugi może to naprawić,  biorąc po uwagę jeszcze pomoc furmanowiczów myślę, że "dam radę". Ale podpowiedzcie jaki klej do tych narożników, czy np. wikol czy ten sam co do kaliko np. introligatorski, czy tez coś innego.
Pozdrawiam i dzięki za wszystkie dotychczasowe porady.

Offline pikolo69

• VIP Złota Rączka
podpowiedzcie jaki klej do tych narożników, czy np. wikol

Klej butapren, lub coś podobnego, taki najlepiej mi się sprawdza  :)

Offline gisser

• *
Mam zapytanie i zarazem prośbę do szanownych kolegów. Niedawno nabyłem Hohner Atlantic Musette na głosach Atriste wersja tzw. złota. Niestety musiał stać gdzieś w wilgotnym miejscu bo na narożnikach miecha jest zielona patyna. Czym to usunąć, próbowałem papierem ściernym (300) syzyfowa praca a przy okazji straszni sie zabrudza białe płótno miecha. Może ktoś miał taki przypadek.

Offline Arkadiusz15

• **
keczup albo WD-40 albo sól z octem i mąką pszenną. Stare sposoby ale dobre. :)

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
Zielona patyna pojawia się z reguły na mosiądzu i chyba z tego metalu są zrobione te narożniki. spróbuj rozpuścić w ciepłej wodzie trochę sody spożywczej i szmatką lub gąbką przetrzyj. Może rozpuści patynę.
Papier o gradacji 300 tylko porysuje narożniki jeśli już to 800 a potem 1200 i po wypolerowaniu bezbarwny lakier np. do paznokci  :) W przeciwnym razie zostaje tylko wymiana na nowe.