Autor Wątek: Ze strony basowej wypadł element mocowana klapki  (Przeczytany 1072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiek43210

 • *
 • Wiadomości: 11
  • Zobacz profil
 • Skąd: Żary/Wrocław
Cześć! Dzisiaj nastala smutna sytuacja - odpadła część od akordeonu w sekcji basowej, która wygląda tak:

https://i.imgur.com/DHgtkCF.jpg
Ze strony basowej wypadł element mocowana klapkiW związku z tym że ta część odpadła (a zauważyłem, że trzyma się na klej) jeden wentyl? nie wiem jak to nazwać, przesunął się do przodu i wygląda tak:

https://i.imgur.com/IuODv9V.jpg
Ze strony basowej wypadł element mocowana klapkiTo ten po lewej stronie co jest lekko u góry. w związku z tym jeden chór nie gra jak powinien na jednym klawiszu basowym i akordeon przepuszcza powietrze bo ten wentyl? jest nieszczelny. Ta częśc co odpadła powinna być zamontowana tak:

https://i.imgur.com/fq2DgD7.jpg
Ze strony basowej wypadł element mocowana klapkiPytanie jest takie: ile będzie kosztowała naprawa i czy jest to coś grubego? ;)

Jak ułoże odpowioednio ten wentylek to chwile nawet da się pograc.. ;) do momentu aż użyje basa odpowiedzialnego za ten wentylek, wentylek się przesuwa i akordeon sam zaczyna wydawać ten dźwięk basowy.. :(

Akordeon to Royal Standard Meteor

Offline Accordion

 • Serwisant Akordeonów
 • *****
 • Wiadomości: 497
  • Zobacz profil
 • Skąd: Krosno
Odp: Ze strony basowej wypadł element mocowana klapki
« Odpowiedź #1, 25 maj 2018, 19:49 »
Żeby dostać się w jakikolwiek sposób do dolnych klapek należy zdjąć cały grzebień z czterema rzędami guzików basowych, odpiąć po obu stronach zabezpieczenia i wyjąć cały moduł, później wkleić odpadnięty element, ale nie będzie to łatwe ponieważ odklejona część znajduje się pod drutami od basów podstawowych aczkolwiek jest to wykonalne bez dalszej rozbiórki mechaniki, przy wklejaniu trzeba się trochę pobawić różnymi szczypcami aby nie pokleić niepotrzebnie wszystkiego dookoła ;)
A później włożyć zdjęte cztery rzędy guzików, dla wprawnego serwisanta jeśli nie pojawią się problemy może to potrwać jakieś 30 minut koszt myślę, że nie mniej niż 100zł ponieważ płaci się nie za czas a wiedzę i umiejętności jak to zrobić :)
Osobą które nigdy nie rozbierały mechanik basowych nie polecam eksperymentować i próbować naprawy na własną rękę, ponieważ jeśli zostaną pogięte druty guzików basowych przez nieumiejętne składanie na siłe czy rozbieranie naprawa może kosztować trzykrotnie więcej, wiec po co przepłacać [akordeon]