Autor Wątek: Podkręcenie stroju?  (Przeczytany 2573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dominikglk

Podkręcenie stroju?
« 17 lut 2015, 11:50 »
Witam kolegów forumowiczów słyszeliście o takim czymś jak podkręcenie stroju ? :o chodzi mi o uzyskanie maksymalnej wydajności ze stroików, głośność akordeonu? Da się to jakoś zrobić, aby ac miał ostre brzmienie, takie ostre wnet bolące dla uszu ...bo miałem kiedyś okazje słuchać dwóch takich samych akordeonów na takich samych głosach a jeden z nich grał ostro a drugi zamulał..?i właściciel powiedział mi ,że stroiciel zrobił z nim takie cuda tylko jak?

Offline dzidek1965

• VIP
Odp: Podkręcenie stroju?
« Odpowiedź #1, 17 lut 2015, 12:21 »
Glośność akordeonu zależy od wielu czynników-wielkość skrzynki,materiał z jakiego zrobiono głośnice,wysokość podnoszenia się dekawek,głębokości miecha(kantów),głosów(twardości,szerokości języczków,długości,stopu z jakiego wykonano głosy,zaworków.Ostrość zależy bardziej od odstrojenia musette.

Offline dominikglk

« Odpowiedź #2, 17 lut 2015, 12:25 »
dzidek wiem o tym ale  tak jak wyżej napisałem widziałem dwa akordeony o tych samych środkach z tym że jeden zamulał a w drugim wnet się gotowało? jak to możliwe?czy może tremolo ostre ?albo strój bulwarowy  tego nw?

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #3, 17 lut 2015, 13:42 »
Czytałem gdzieś, że do gry z orkiestrą strojoną na a=440 Hz, akordeon strojono nieco wyżej (np. na 442 Hz). Ucho to toleruje, ale akordeon przebija wówczas wszystko. Może w tym rzecz?