Autor Wątek: Strój Słoweński jak wystroić akordeon na wzór Słoweńskiej Harmoniki?  (Przeczytany 7862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dominikglk

Witam mam pytanko a mianowicie czy może ktoś z Forumowiczów wie jak są strojone Harmoniki słoweńskie czy akordeony firmy Zupan ? Tutaj filmik pomocniczy o takie brzmienie mi chodzi bardzo proszę o pomoc? https://www.youtube.com/watch?v=LWxojEO1s54

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
dominikglk chyba bardziej chodzi o brzmienie. Dyszkant pomijając strój który przedstawił Jurek_klodzko1 brzmi "normalnie" -na mikrofonie  trochę pogłosu,trochę chorusa i będzie tak samo. Niestety "burczącego" brzmienia basów nie da się podrobić !!!  >:(

Offline dominikglk

tu się nie zgodze z tobą guralband harmoniki słowenskie maja charakterystyczne brzmienie podobnie Zupany ..i jakoś nie potrzebują elektroniki a mają ten musette tak inaczej wystrojone typowo dla muzyki Słoweńskiej ...tylko jaki to dokładnie strój ,jakie odstrojenia na poszczególnych chórach to mnie dręczy..

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
Wierz mi że po przepuszczeniu przez efekty nawet Stella będzie brzmieć tak samo. Oczywiście z wyjątkiem basów. A samo odstrojenie ? Tylko jedna rada  : zrobić raport w Dirks"ie i będziesz miał wszystko jak na dłoni.

Offline dominikglk

tylko ja chcę uzyskać taki efekt brzmienie akordeonu bez żadnych wspomagaczy ... [akordeon] a co do raportu to byłbys wstanie taki zrobić jak znalazł bym odchyłkę z jaką strojone jest musette w takich Harmonikach czy Zupanach?

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
Oczywiście !  :D

Ale :
- po primo  - nie posiadam DIRKS'a w wersji komercyjnej
- po primo  - nie posiadam Harmoniki słoweńskie czy każdej innej  ???  niestety  :(
- po primo - Lajkonix grał na swojej cyji gdzie ustawił bas na dolnych regestrach i który ktoś z Forum     przyrównał do Heligonki
- i po primo - nie uzyskasz basu Heligonki gdzie głos podstawowy  składa się ze stroika 3języczkowego z dodatkowym kanałem rezonansowym (tuba tak dobrze widoczna na froncie instrumentu)
 Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc  :(
« Ostatnia zmiana: 07 lip 2015, 08:57 wysłana przez guralband »

Offline Voiko

• VIP
    • Voiko_Music
tutaj zbliżony w dyszkancie. Akordeon Hohner Tango III
https://www.youtube.com/watch?v=C2LGPDJjjYM

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Fajne ma brzmienie  [akordeon]

Offline dominikglk

Ja jestem kolega z panem Stasiem jego akordeon został pozbawiony chóru 16(fagot) i na jego miejsce powędrowała 8 i akordeon zastał przestrojony przez Pana J.Śliwę na wzór Harmoniki słoweńskiej :D

Offline dzidek1965

• VIP
Kolega Ja$ ci tak nastroi.

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
Tak... Ja$ ma zupana i pomierzone wartości tremolo, ale uważaj bo to wcale nie jest tak, że każdy strój zabrzmi dobrze na każdym instrumencie.

Offline klawiszowiec31

Witam, mnie się wydaję że to brzmienie akordeonów robionych w Słowenii ma takie specyficzne brzmienie głosów tak jakby głos miał 2 oktawy zobaczcie to we filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=1jGqMk5PdM0      w 09;50 minucie głos jest tam podwójny
« Ostatnia zmiana: 29 sie 2015, 23:47 wysłana przez klawiszowiec31 »

Offline dyziek86

• **
Ma fajne zagięte i zaostrzone narzędzie do woskowania :-)
A faktycznie na stroiku są po 2 pary języczków, ciekawe.

Offline Voiko

• VIP
    • Voiko_Music