Autor Wątek: Stukanie klawisza  (Przeczytany 1552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gabi

• *
Stukanie klawisza
« 11 sie 2019, 15:29 »
Jakiś tydzień temu pojawił mi się problem ze stukaniem (klekotaniem) klawisza d2 w Paolo Soprani. Niby nic ale podczas gry jednak irytuje. Problem starałem się zobrazować na filmiku https://youtu.be/iarEuvk42vQ
Zmieniłem klapkę uszczelniającą ale to nic nie dało. Wyjąłem więc cały klawisz myśląc że coś z nim nie tak. Niczym się jednak nie różni od innych. Może ktoś miał podobny problem. Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestię, co mógłbym z tym zrobić. 

Offline nowicjusz24

• *
Odp: Stukanie klawisza
« Odpowiedź #1, 25 sie 2019, 13:05 »
Możliwości jest kilka. Spróbuj zdjąć galeryjkę i potem sprawdź czy stuka, jeżeli nie, może to być efektem ugięcia galeryjki nad tym klawiszem. Może to być również brakiem filcu pod klawiszem, lub skrzywienie klawisza, którego to nakładka ociera o nakładkę z innego klawisza.

Offline Gabi

• *
« Odpowiedź #2, 27 sie 2019, 21:18 »
Dziękuję ale to żadna ze wskazanych przyczyn. Może jakieś mikropęknięcie wewnątrz klawisza daje taki rezonans. Będę chyba musiał wymienić cały klawisz  :(

Offline Gabi

• *
« Odpowiedź #3, 26 wrz 2019, 13:48 »
Problem wreszcie rozwiązany  :D Przy kolejnych już oględzinach klawisza wyczułem, że istnieje mikroluz pomiędzy klawiszem a przytwierdzoną do niego łopatką dyskantu (nie wiem jak to się fachowo nazywa, pokazuje więc na zdjęciu). To powodowało chyba drgania klawisza i stąd to stukanie. Wpuszczenie kleju w znaczone miejsce załatwiło problem.