Autor Wątek: Wymiary miecha Wiktorii  (Przeczytany 4650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek1

Wymiary miecha Wiktorii
« 10 cze 2016, 18:40 »
Czy wszystkie wiktorie(te stare polskie) miały jednakowe miechy,zdaje się,że chyba 395x185 ?Bo wiem ,że były wiktorie z różnymi głosami tj;bugari,hohnera ect,no i trochę inaczej wyglądały zewnętrznie przynajmniej jeżeli chodzi o galeryjkę.

Offline dominikglk

Odp: Wymiary miecha Wiktorii
« Odpowiedź #1, 10 cze 2016, 21:01 »
Miechy są takie same w każdej Victorii z Bydgoskiej Fabryki Akordeonów  [akordeon]

Offline pikolo69

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #2, 10 cze 2016, 21:47 »
Marek...., przyszwędała mi się wiktoria 2 ale 80 bas, jak o takie wymiary Ci chodzi to dawaj znać, zaraz zmierzę :)

Offline dominikglk

« Odpowiedź #3, 10 cze 2016, 22:03 »
Pikolo innych Victori jak 80 bas nie było... :D

Offline pikolo69

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #4, 10 cze 2016, 22:16 »
Nie miałem pojęcia, dzięki :)

Offline marek1

« Odpowiedź #5, 11 cze 2016, 09:01 »
Były wiktorie jak wspomniałem z różnymi głosami i z różnym grilem. Pytałem pana Krzysia z Gostynina to powiedział,że ta z galeryjką podobną do weltmeistra ma miech o 3mm węższy od tej pospolitej.Mam na myśli tą na zdjęciu z książką Kulpowicza.Nie chce mi się bardzo w to wierzyć.Ostatnie 2 zdjęcia przedstawiają wiktorię którą próbowałem naprawić i po części mi się udało,ale miech był chyba przejechany czołgiem i"nima" kompresji.Wiesz Pikolo, byłem w czwartek w Pruszkowie,a mogłem się z Tobą skontaktować.
Mierzyłem jeszcze raz po zewnętrznej stronie przykładając listewki 18,5 cm x 39,5cm
« Ostatnia zmiana: 11 cze 2016, 09:36 wysłana przez marek1 »

Offline Marstan

« Odpowiedź #6, 11 cze 2016, 14:37 »
 Naprawiałem miech z Viktorii, że miał złamane trzy żebra i brakowało dziewięć narożników, że o kilku skórkach nie wspomnę. Miał głosy Bugari  całkiem niezłe szkoda było kasować dziadka. Drugi raz bym się tego nie podjął.

Offline pikolo69

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #7, 12 cze 2016, 00:38 »
Marek, moja wiktoria ma miech o wymiarach 39,5 x 18,5. A jeżeli chodzi o słabą kompresje w miechu, to ja jestem na takim etapie, że rozróżniam rzeczy nie na takie, które się opłaca robić czy nie, ale na takie które się zrobi, albo da się zrobić :) 3 mm różnicy między rozmiarem miechów, moim zdaniem dało by się spokojnie zamaskować i nikt nie wiedząc o tej różnicy na pewno by tego nie zauważył. Kwestią ważną jest to czy chcesz naprawić ten miech, czy kupić nowy :) a tak na marginesie to chodzi mi po głowie przyrząd czy urządzenie do sprawdzania szczelności i kompresji miechów i mam zamiar coś takiego skonstruować (choć pewnie już coś takiego istnieje) :) I jaszcze jedno, jak stwierdziłeś nieszczelność miechu(t.z.n, wada widoczne gołym okiem?) bo może za brak kompresji nie odpowiada miech :)  p.s. te 3mm różnicy może wynikać po prostu z błędnego pomiaru :)
« Ostatnia zmiana: 12 cze 2016, 01:33 wysłana przez pikolo69 »

Offline marek1

« Odpowiedź #8, 12 cze 2016, 12:01 »
Nie nie,nie rozumiemy się.Napewno jest uszkodzony miech,czuję jak smyra "luftem"po kolanach,jest,są uszkodzenie między żeberkami na tych skórkach.Było więcej dziur niż calizny miecha.Może kiedyś uda mi się to poprawiś,naprawić,a najlepiej pasowało by dobry miech.Dzisiaj muszę naprawić siebie bo wczoraj grilowanie się przeciągło.

Offline pikolo69

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #9, 12 cze 2016, 23:20 »
a najlepiej pasowało by dobry miech.

Ten drugi to wiktoria, a ogłoszenie to chyba pana Krzysia z Gost......
http://olx.pl/oferta/sprzedam-akordeon-czesci-miech-aktualne-CID751-IDePtGN.html#565cc2db8e
tutaj mocno przesadził z ceną, ale obejrzeć można :)
http://olx.pl/oferta/miech-do-akordeonu-CID751-IDfAoNX.html#6903408bc9
« Ostatnia zmiana: 12 cze 2016, 23:27 wysłana przez pikolo69 »

Offline marek1

« Odpowiedź #10, 13 cze 2016, 09:16 »
Tak jest;ten pierwszy to jest Krzysztofa z Gostynina,a ten drugi to jest starszego gościa z Zelowa w Łódzkim.Byłe w tamtym roku u tego gościa w Zelowie i okazało się,że to jakiś kręt i hochsztapler,nawet ktoś go kiedyś wrzucił do nas na "śmieszne aukcje".Mam już taki i wymiary wcale nie są takie same,mam tu na myśli głównie ramki.Ten mój jest o 2 mm szerszy i nie ma wycięcia na ramce pod 5-ty chór na basach,dlatego też kopulator nie schodzi się idealnie z miechem.Są 2 wyjścia;albo przemienić ramki,albo "podjechać" trochę listewki.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #11, 13 cze 2016, 13:59 »
Mam chyba ze trzy niepotrzebne komplety ramek od Victorii. Ktoś też potrzbował zasuwki do głośnic. Sprawdzę jedno i drugie i dam znać.