Autor Wątek: Nauka od zera  (Przeczytany 9411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheZioMeK

• *
Nauka od zera
« dnia: 19 Styczeń 2015, 21:38 »
Znalazłem na strychu akordeon (Hohner Verdi II). Leżał tam praktycznie nieużywany od jakiegoś czasu. Chciałbym się nauczyć na nim grać jednak nie mam czasu aby zapisać się na prywatne lekcje. Dlatego chciałbym uczyć się samemu, w domu. Próbowałem zagrać kilka prostych piosenek, jednak wszystko grałem bez basów. Jednocześnie już około roku uczę się samemu grać na gitarze akustycznej. Z tym że tu sprawa jest o wiele prostsza ponieważ na YouTube jest mnóstwo poradnik, w przeciwieństwie do akordeonu. Potrzebuje porady od czego zacząć. Dodam że jeśli chodzi o muzykę wiedzę mam bardzo podstawową (znam nuty, wartości, ale akordu już nie zbuduje). Potrzebuje o poradę od czego zacząć i jak to rozwijać.

Offline niedarady

Odp: Nauka od zera
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2015, 21:50 »
Myślę, że bardzo pomocnym będzie podręcznik Witolda Kulpowicza - Szkoła gry na akordeonie.

Offline Janucik

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2015, 22:48 »
"Kulpowicz" tak, ale jeśli od zera, to konieczny jest jednak nauczyciel. Ktoś musi pilnować byś nie przyswoił złych nawyków, no i oceniałby Twoje postępy i hamował zapędy...

Offline wisienkka

• **
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2015, 16:39 »
zacznij od czegoś bardzo prostego np.wlazł kotek na płotek

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2015, 17:02 »
Ziomek, katorga pzred Tobą. Ale na szczycie tej góry jest wiewysłowiona przyjemność. Powodzeniabrat!

Offline TheZioMeK

• *
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń 2015, 17:14 »
Niestety raczej nie ma szans na nauczyciela. Mogę co najwyżej liczyć na kogoś kto już umie dużo więcej ode mnie i mi pomoże. Jakich nawyków powinienem unikać? Wiem że nie wszystkie można wypisać, ale takie podstawowe, które popełnia większość nowicjuszy.

Online Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Styczeń 2015, 20:18 »
Jakich nawyków powinienem unikać? Wiem że nie wszystkie można wypisać, ale takie podstawowe, które popełnia większość nowicjuszy.

O tym dyskutujemy już w tym temacie: Błędy początkujących akordeonistów

Zawsze zanim o coś zapytasz, to proszę korzystaj z wyszukiwarki i materiałów dostępnych na forum.