Autor Wątek: Niezależne palce  (Przeczytany 1145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brebir

• VIP
Odp: Niezależne palce
« Odpowiedź #15 dnia: 02 lut 2020, 19:27 »
tymczasem

Świetne to "tymczasowe" wykonanie, daj Boże, żeby mi się kiedyś finałowe nagranie tak udało.  [brawo]  [piwo]

Offline yanco

• **
« Odpowiedź #16 dnia: 03 lut 2020, 09:50 »
dzięki Koledzy za słowa wsparcia:), akordeon brzmi zacnie, mikrofony wytrzymują na razie 8', zobaczymy jak będzie z 4+8+8' czyli "musette" w wydaniu S4, robiłem już próby i bardzo drażniące to jest

Kolega pisze tak:

daj Boże, żeby mi się kiedyś finałowe nagranie tak udało.

określenie "udało się" stawia naszą edukację w kategoriach przypadku, o efektach decyduje nasza praca, długotrwałe ćwiczenie, wytrwałość, cierpliwość, zatem skutek będzie osiągnięciem dokonanym i powtarzalnym, a Stwórca nas już obdarował predyspozycjami, w których często ma źródło nasza pasja.
Aparat ruchu rozwija się w czasie, darem są długie palce, ja takich nie mam więc dogaduję się z paluchami i ćwiczę je także kiedy nie gram.

Offline yanco

• **
« Odpowiedź #17 dnia: 03 lut 2020, 19:30 »
w ramach relaksu po poniedziałku zwanym "szewskim", popełniłem małe ćwiczenie, jak zwykle w tym wątku "tymczasowe",
rzecz to Choro-Polka cokolwiek to znaczy a nosi tytuł
Apanhei-te, Cavaquinho kompozycja Ernesto Nazareth  z lat 20-30 ubiegłego wieku (jak to brzmi:))
w aranżacji Arrigo Tomasi

https://drive.google.com/open?id=1LxQZ0v2IMlhFVD2QIp4WRrUFzU5TPMMi

Offline yanco

• **
« Odpowiedź #18 dnia: 08 lut 2020, 09:11 »
nadal w tym wątku, ciągle bez wideo, zaledwie plik dźwiękowy i kolejna próba:

Le ciel de Paris arr. Arrigo Tomasi
https://drive.google.com/open?id=1TcHwUpfpdH-324Au0lZUQCTLaF_jld12

mam nadzieję, że już bliżej niż dalej... może następne będzie video (zagrać, nagrać, skręcić klip, zmontować... moc zagadnień)

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #19 dnia: 08 lut 2020, 11:19 »
Brawo Yanco, sądzę, że nie jeden akordeonista chciałby zagrać tak zawiłą, harmonicznie zgraną i przemyślaną aranżację. Mogę tylko pogratulować i oczywiście czekam na kolejne odsłony z video włącznie.
Słuchać też lepszą jakość nagrania, czyli idzie ku dobremu  ;D
Mnie w tym nagraniu, które dla mnie nie jest roboczym przeszkadza nieco mechanika, która z jednej strony dodaje uroku, a z drugiej nieco zakłóca obraz całości.
Brawo  [brawo] [brawo]

Offline yanco

• **
« Odpowiedź #20 dnia: 08 lut 2020, 11:46 »
dziękuję, łatwo nie przychodzi, cóż... ta mechanika Weltmeistra, próbuję to optymalizować sposobem gry, klawisze jeszcze ale basy... pewnie jest jakiś sposób obróbki dźwięku pomagający w retuszu ale... za dużo działań zniekształci dźwięk (to też dla mnie nowość i uczę się, jeden utwór brzmi lepiej drugi inaczej... niestety wszędzie gdzie szybciej, mechanika daje się we znaki). Mikrofony dość daleko i gra raczej niegłośna a mimo to... trudno, toleruję tę cechę, może kiedyś lepszy akordeon, więcej doświadczeń, lepsza technika jeśli się rozwinie, większa kultura muzyczna i wykonań. Praca powinna owocować pozytywnym skutkiem czego bardzo pragnę.