Autor Wątek: Stres przed kamerą lub występem publicznym  (Przeczytany 578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krizov

• *
Stres przed kamerą lub występem publicznym
« dnia: 15 Maj 2015, 15:52 »
Nie wiem czy to odpowiedni dział więc proszę o pouczenie gdyby było inaczej. Proszę o ewentualne porady chyba że sprawa jest na tyle poważna że będzie potrzebne coś innego. Od września 2014 chodzę na prywatne lekcje wcześniej próbował samemu (więcej info w przywitalni). Problem polega w tym że grając lepiej mam problem przedstawić to mojemu nauczycielowi, stres ogromny. W domu gram jak trzeba przychodzą lekcje i juz tak pięknie nie jest. Czy poradzicie coś koledzy aby znaleźne wyjście z tej sytuacji, bo jestem w kropce, bardzo mi zależy aby grać, ale nauczyciel rozkłada ręce patrząc na moje nerwy. Polecił mi nawet psychologa. Pozdrawiam

Offline Marcel

• Administrator
Odp: Stres przed kamerą lub występem publicznym
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2015, 15:56 »
Aby temat przydał się innym w przyszłości, możemy rozszerzyć go
do ram "Stresu przed występem publicznym na żywo"
oraz "Stresu przed kamerą lub kamerką internetową"

Jeżeli chodzi o stres przed występem publicznym, to staraj się grać jak najwięcej przed ludźmi i to różnymi ludźmi. Im więcej będziesz grać, tym mniej będziesz się denerwować.

Jeżeli chodzi o stres przed kamerą, to rada jest podoba. Grać i ćwiczy jak najwięcej przed kamerą... Nawet od razu można kasować te nagrania. Ważne tylko, aby oswajać się z kamerą i żeby samo wciśnięcie przycisku nagrywania nie wyzwalało podświadomie stresu.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2015, 19:54 »
Nauczyciel musi pokazać co jest źle. Mimo, że musi to robić wiele razy i w tych samych miejscach utworu to od tego także jest. Progres przychodzi z czasem. Wiele dni niby nic a potem nagle wielki skok do przodu.

Online Lajkonix

• VIP
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2015, 21:29 »
Krizov,
Nagrywaj dużo przed kamerką - jest podobny stres. Nagrywaj i poprawiaj, aż nagrasz luzacko. Może cię to kosztować nawet 50 podejść. Oswoisz się ze stresem (to może potrwać).
Jak już nagrasz luzacko i bezbłędnie, zgraj na USB i zanieś nauczycielowi (może trzeba będzie laptopa wziąć). Pokaż mu nagranko...
Może się w końcu chłop skapnie, że to ON jest źródłem twojego stresu! Może coś zmieni w podejściu. Może sam weźmie akordeon i zaproponuje zagranie zadania razem z tobą dwa razy wolniej. Są metody, żeby nauczyciel nie był źródłem stresu - on powinien je znać, skoro jest NAUCZYCIELEM.
Jeśli się nie uda, to zmień nauczyciela - szkoda zdrowia. Znajdź kolejnego i od razu mu powiedz, że twoim najwiękdszym problemem jest stres przed nauczycielem. Niech na miejscu obejrzy i zobaczysz co zaproponuje.

Poza tym, Krizov, ćwicząc coś na lekcje, nagraj coś bezbłędnie i wrzuć na forum. Może to wymagać kilkudziesięciu podejść. Zobaczysz jaka to będzie spinka i jak sam popracujesz ze stresem. Z kamerką oswoisz się w miesiąc. Ale naprawdę radzę ci DUŻO nagrywaj!

Offline Sztyc

• VIP
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2015, 21:56 »
Nie jestem psychologiem zresztą nie mam zaufania do tej instytucji.

Ja myślę że na Twój problem składa się wiele rzeczy
Twoje predyspozycje psychczne
Nauczyciel i jego predyspozycje
Twoje oczekiwania.
Jego system nauki może skuteczny z dziećmi ?? nie koniecznie z dorosłymi.
Pieniądze z których nauczyciel może? nie potrafi zrezygnować / prywatne lekcje/ i męczy się z Tobą.

Mój pierwszy nauczyciel jak źle grałem to najpierw syczał , później mróczał a za trzecim razem jak nie dobrze grałem to dostałem w łapę tak że paluchy przeleciały po całej klawiaturze....nie mam mu tego za złe.
Dzieci lepiej znoszą stres..

Offline morbid231

• **
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj 2015, 12:03 »
Proponuję Ci abyś zasiadł przed dużym lustrem(jak masz) i zagrał. Przypatrz się uważnie sobie, popracuj nad mimiką , postawą itp. W lustrze będziesz widział to co inni będą widzieli podczas Twojej gry
Pozdrawiam i daj czadu  8)  [brawo]

Offline krizov

• *
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj 2015, 16:49 »
Dziękuje chłopaki :) Na pewno wezmę sobie wszystkie rady do serca i wykonam. Co do nauczyciela to jest to wicedyrektor szkoły muzycznej i gościu niesamowicie gra, natomiast co do jego sposobu nauczania nic nie mogę powiedzieć jakiś tam plan nauczania pewnie ma. Pamiętam że cos podobnego miałem w szkole na matmie gdy podchodziłem do tablicy myślenie się wyłączało i dupa. Wiecie co jest najlepsze w tym wszystkim, że jestem dj i uwielbiam chodzić po parkiecie i gadać przez mikrofon i tutaj stresu nie ma tylko pierwsze 2 min hehe :)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maj 2015, 16:57 »
Dyrektor mojej Szkoły Muzycznej był moim sąsiadem. Bardzo się lubiliśmy. Nie mniej jednak wymiana spojrzeń podczas egzaminów kończyła się od razu pomyłką :) :) :). Potem wpadłem na to, że mogę wejść na egzamin podczas nieobecności dyrektora bo zdarzały się takie odstępy 15-20 minutowe jak wychodził. Zamieniałem się ze współuczniami i było ok.

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Wrzesień 2017, 22:01 »
Tylko jak ten stres przy nagrywaniu przezwyciężyć.
Nie jest to łatwe choć myślę, że znalazłem na to "lekarstwo", które w moim przypadku działa. Dopóki skupiałem się na kamerce ( u mnie to jest zwykły telefon ) to strasznie się myliłem a teraz włączam nagrywanie i staram się nie myśleć o tym że nagrywam. Dalej są pomyłki, co zresztą słychać na moich nagraniach, ale jest ich mniej . Moim zdaniem dobrze Ci idzie. Pozdrawiam

Offline janmar

« Odpowiedź #9 dnia: 12 Wrzesień 2017, 22:19 »
Dziękuje Leszku za słowa otuchy i pozdrawiam. [piwo]