Autor Wątek: Sprzęt do grania na żywo z pogłosem  (Przeczytany 482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazimierz

• *
Sprzęt do grania na żywo z pogłosem
« 15 lut 2022, 14:40 »
Mam pytanie. Jaki sprzęt potrzebny jest do grania w domu na akordeonie?
Mam regeta 30H i kolumnę aktywną Azusa: MIKO 135. Zależy mi na ładnym pogłosie (reverb).
Pozdrawiam.

Offline Arkadiusz

Odp: Sprzęt do grania na żywo z pogłosem
« Odpowiedź #1, 15 lut 2022, 20:59 »
Do grania w domu na akordeonie potrzebny jest tylko akordeon i akordeonista :) To po pierwsze.
Po drugie - na jakim akordeonie? Nagłośnić chcesz przez mikrofon zewnętrzny, jak się domyślam...?
Po trzecie, gdzie tak naprawdę chcesz grać i dla kogo?
Po czwarte, kolumna Azusa nie jest przeznaczona do nagłaśniania instrumentów.
Napisz coś więcej Kazimierz bo tak, to będzie ciężko Ci pomóc, a pogłos jest Twoim najmniejszym problemem. :)

Offline Kazimierz

• *
« Odpowiedź #2, 15 lut 2022, 22:18 »
A jednak w domu. Szczególnie zależy mi na brzmieniu musette francuski, ponieważ przy pomocy pogłosu uzyskuje się bardzo ładne brzmienie akordeonu np. https://www.youtube.com/watch?v=v8KdiYqpHxU&list=RDAQ2tDkrVhMc&index=2         https://www.youtube.com/watch?v=sMrs8gSIB3w.
 Pogłos nadaje akordeonowi super brzmienie. Będę panu bardzo wdzięczny za pomoc. Nagłośnienie może być przy pomocy mikrofonu.
Proszę posłuchać od piątej minuty. Cavagnolo cyfrowe brzmi jak akustyczne, przy pomocy pogłosu i musette jest bardzo ładny.
https://www.youtube.com/watch?v=oUbKDvWCF08&t=319s 
Pozdrawiam.

Offline ElektroHarmonia

« Odpowiedź #3, 15 lut 2022, 22:21 »
Jeśli ten Regent 30 to ten o którym myślę to jest to lampowy wzmacniacz gitarowy i jeśli dobrze kojarzę to nie ma on w środku takiej sprężyny od pogłosu mechanicznego jaka występowała w późniejszych modelach. I pytanie czy nie szkoda lampy na takie granie w domu, lampy elektronowe są drogie i często trudno dostępne poza tym lampa żre dużo prądu a cały wzmacniacz działa w klasie A czyli tylko około 20% jest wykorzystywane do produkcji dźwięku a wszystko się grzeje bo reszta idzie w ciepło.
Ja bym poszukał raczej nawet mini wersji mixera i do kompa a potem tam efekty robić.
Ale moim zdaniem do grania w domu nie trzeba wzmacniacza a pogłos najlepiej naturalny w pustym pomieszczeniu jest fajny. Ewentualnością jest kupienie przystawki gitarowej z takim efektem ale tu już nie pomogę bo to nie moje tematy.

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #4, 15 lut 2022, 22:50 »
Jeżeli efekt pogłosu ma być słyszany tylko przez grającego, to wystarczą słuchawki wpięte w telefon i aplikacja na Androida dodająca pogłos do tego, co łapie mikrofon telefonu.

Np. program "Live Mic Karaoke" (ten program można pobrać i używać za darmo)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.esharp.livemickaraoke&hl=pl&gl=US

(po kliknięciu w "Reverb" można zmieniać jego ustawienia)

Offline Arkadiusz

« Odpowiedź #5, 16 lut 2022, 10:00 »
Kazimierz, Cavagnolo poprzez zastosowane technologie (aranżer AiR Symphony i Expander Digit Air) jest de facto zaawansowanym keyboardem ("na szelkach" :) ), a to oznacza, że można tam zaprogramować wszystko, każdą barwę akordeonu, samych niezależnych rodzajów pogłosów jest kilkanaście, nie mówiąc o tym że określone brzmienia mają wbudowane od razu otoczenie akustyczne. Jak to brzmi - kwestia gustu, dyskusja na ten temat jest w innym wątku na forum.
Przykład gry na akordeonie Cooperfisa tej uroczej polki też pokazuje, iż użyto profesjonalnego sprzętu do nagrania - co słychać i widać na filmie. Wygenerowanie pogłosu z miksera czy procesora efektów jest kwestią "przekręcenia gałki", żaden problem.
Porównywanie ww. przykładów do Twojego, z całym szacunkiem Regenta o niewielkiej mocy i przeznaczonego dla gitar oraz kolumny all-in-one Azusa ma się nijak - nie osiągniesz takich rezultatów z tym sprzętem.
Może udało by się coś podpowiedzieć jakbyś odpowiadał na pytania i podał budżet na ulepszenie systemu. A tak.... ja się poddaję. :)

« Ostatnia zmiana: 16 lut 2022, 13:25 wysłana przez Arkadiusz »