Autor Wątek: Jak zredukować szum w nagraniu?  (Przeczytany 3224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian

Jak zredukować szum w nagraniu?
« dnia: 26 sty 2016, 21:25 »
Witam,
powoli przymierzam się do nagrania moich pierwszych utworów  ;D, jednakże mój najlepszy sprzęt, jakim dysponuję to aparat cyfrowy sony w830 ( 20.1 Mpx, 8x zoom, nagrywanie filmów w jakości HD) :D. Po przeprowadzonej próbie w nagraniu słychać lekki szum - nie ma idealnie czystego dźwięku :-\.
Nie wiem jeszcze jak z kamerki w laptopie by to było , nie próbowałem. Szukałem programu do tego, ale skończyło się na tym, że znalazłem program, którym nagrałem video bez dźwięku, albo odwrotnie.
Proszę o porade..

Offline Murathan

• Gość zagraniczny
    • Akordeon YouTube
Odp: Jak zredukować szum w nagraniu?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 sty 2016, 21:30 »
Nie może być pasożytnicze dźwięki w ciszy podczas nagrywania. Po uruchomieniu gry, to już nie będzie tak myślę.  8)  [piwo]

Offline Damian

« Odpowiedź #2 dnia: 26 sty 2016, 21:40 »
Tzn. po wstawieniu na youtube, automatycznie jakość nagrania się polepsza? :D

Offline Murathan

• Gość zagraniczny
    • Akordeon YouTube
« Odpowiedź #3 dnia: 26 sty 2016, 21:43 »
Tzn. po wstawieniu na youtube, automatycznie jakość nagrania się polepsza? :D
Generalnie nie. Ale czasem youtube dostosować głośność dźwięku. Również niektóre małe korekty wideo. Ale nie za dużo. Nie polecam inne systemy mikrofonu kamery internetowej lub gdy masz aparat tak.  [toast]

Offline Damian

« Odpowiedź #4 dnia: 26 sty 2016, 21:52 »
Dzięki Murathan  :D  [toast]

Offline Inkwizytor

• **
« Odpowiedź #5 dnia: 26 sty 2016, 21:59 »
Jak nagrasz tak będziesz miał i na youtube tego już nie zedytujesz. Z reguły w aparatach cyfrowych, zwłaszcza w tych cienkich, mikrofon nie jest najwyższych lotów. Zorganizuj sobie lepie jakiś mikrofon pojemnościowy i oprogramowanie.

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #6 dnia: 26 sty 2016, 22:01 »
Całkiem dobrze działa odszumianie w Audacity (program jest darmowy). Jeżeli będziesz nagrywał aparatem obraz i dźwięk, to po nagraniu filmiku można importować audio do Audacity. Odszumić je w Audacity, a potem połączyć z video. Na szczęście nie trzeba synchronizować audio i video, bo nie zmienia się ich długość. Ważne, aby przed właściwą częścią nagrania, mieć nagrany fragment ciszy, który jest potem wzorcem szumu dla programu w procesie odszumiania. Jeżeli chcesz, to możesz wrzucić na forum jakieś przykładowe swoje nagranie, a ja spróbuję je odszumić w Audacity, aby pokazać różnicę przed i po odszumianiu tym programem.

Offline krel

• Specjalista od elektroniki
    • Mój kanał YouTube
« Odpowiedź #7 dnia: 26 sty 2016, 22:59 »
Spróbuj jeszcze powyłączać w aparacie wszelkie dodatkowe funkcje - szczególnie stabilizację obrazu i auto-focus. Być może w nagraniu słyszysz pracę mechaniki stabilizatora i AF. Pracująca przetwornica ładująca lampę błyskową też może być źródłem zakłóceń.

Offline Damian

« Odpowiedź #8 dnia: 26 sty 2016, 23:35 »
1. Inkwizytor, może pomyśle kiedy nad zakupem mikrofonu albo kamerki internetowej z mikrofonem
2. Marcel, spróbuję z tym programem Audacity, jak nie będę sobie radził to się do Ciebie zwrócę jeszcze
3. krel, zobaczę co da się zrobić w tym aparacie
Dziękuję Wszystkim za porady  :D  [toast]

Powiązane - Jak edytować audio w filmiku np. dodać efekty? Jak podmienić ścieżkę audio?