Forum Akordeonowe

Forum Akordeonowe => Nagrania i filmiki akordeonowe => O nagrywaniu i nagłaśnianiu => Wątek zaczęty przez: puncho w 19 paź 2016, 12:02

Tytuł: Jakie budżetowe mikrofony do prostego omikrofonowania akordeonu?
Wiadomość wysłana przez: puncho w 19 paź 2016, 12:02
Jakie budżetowe mikrofony (najlepiej konkretne modele + statywy) polecacie do prostego omikrofonowania akordeonu akustycznego?

Oczywiście wszystko wyłącznie na użytek domowy, amatorski.
Tytuł: Odp: Jakie budżetowe mikrofony do prostego omikrofonowania akordeonu?
Wiadomość wysłana przez: Sztyc w 19 paź 2016, 13:21
http://forum.akordeonowe.pl/o-nagrywaniu/naglosnienie-akordeonu/msg49979/#msg49979

 ;) ;)
Tytuł: Odp: Jakie budżetowe mikrofony do prostego omikrofonowania akordeonu?
Wiadomość wysłana przez: Marcel w 19 paź 2016, 14:02
Jeżeli szukasz budżetowego rozwiązania na użytek amatorski to możesz rozważyć tzw. "krawaciaki". Poszukaj na polskich serwisach aukcyjnych "mikrofon krawatowy" lub na angielskojęzycznych "lavalier microphone". Takie mikrofony można bezpośrednio przypiąć do akordeonu - galeryjki i np. pasa basowego, bez użycia statywu i ingerencji w instrument.

Tutaj podejście od innej strony - filmik pokazujący montaż niedrogiego mikrofonu we wnętrzu akordeonu oraz uzyskany tym sposobem efekt. Dźwięk jest bardziej matowy i basowy, niż przy montażu na zewnątrz. https://www.youtube.com/watch?v=gRAo4F8F4Sk

Wspomniałem o mikrofonach przyczepionych na zewnątrz akordeonu i zamontowanych we wewnątrz, a na koniec ciekawostka: mikrofon zamontowany... na dłoni grającego https://www.youtube.com/watch?v=2JL_b7W_Zbs Tym sposobem równomiernie zbiera dźwięki z całej długości klawiatury.