Autor Wątek: Przystawka do akordeonu i kabel 1x stereo -> 2x mono  (Przeczytany 279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SamMuz

Przystawka do akordeonu i kabel 1x stereo -> 2x mono
« dnia: 26 Sierpień 2018, 14:03 »
"Kabel sygnałowy 1x JACK 3.5 - 2x JACK 6.3"

Czy kabel pokazany powyżej (post Marcela) jest kablem stereo? Chcę podłączyć taki sam tylko z dużym "jackiem" do nagłośnienia akordeonu, które ponoć jest stereo, ale mój kabel nie przenosi mi strony basowej. Kabel sprawdzałem i jest dobry. Może błąd jest w urządzeniu?

Online Marcel

• Administrator
Odp: Przystawka do akordeonu i kabel 1x stereo -> 2x mono
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2018, 14:29 »
Czy kabel pokazany powyżej (post Marcela) jest kablem stereo?

W kablu, który wspomniałem, dwa duże jacki są mono, natomiast mały jack jest stereo. W przypadku obu kanałów z tego samego źródła, jak w Rolandzie, rozwiązanie powinno zadziałać. Natomiast w Twoim przypadku (rozumiem, że w prosty sposób chcesz połączyć sygnał z dwóch mikrofonów mono), chyba niezbędny będzie mikser (może być jakiś mini), aby z dwóch sygnałów mono zrobić jeden stereo.

Offline SamMuz

« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2018, 23:07 »
https://i.imgur.com/h5RKiFy.jpg
Przystawka do akordeonu i kabel 1x stereo -> 2x mono

Na tym zdjęciu jest urządzenie które mam do nagłośnienia akordeonu. Dwa mikrofony na krótszych kabelkach są do klawiatury, a ten na dłuższym przewodzie do strony basowej. W to urządzenie wchodzi Jack stereo, a do mixera idą dwa wtyki mono. U mnie niestety kabel nie przenosi basów i nie wiem czy to wina kabla czy urządzenia. Dostawca (i chyba producent) twierdzi, że to kabel nie rozdziela sygnału, ale sprawdziłem ten kabel i sygnał jest przenoszony z Jacka stereo na dwa mono. Urządzenie jest zasilane bateryjką (przedwzmacniacz) Może są jakieś inne kable, ktore wyglądają tak samo ale rozdzielają sygnał z kanałów? A może to jednak jest wada urządzenia?

Online Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2018, 23:23 »
Te czarne pudełeczko działa jak mikser dla podłączonych do niego trzech mikrofonów, więc jeżeli wyjście całości jest stereo, to wspomniany kabel powinien współpracować.

Jeżeli nie działa, to może urządzenie jest tak zrobione, że sygnał z lewej i prawej strony wychodzi zmiksowany do mono, albo urządzenie jest niesprawne.

Offline SamMuz

« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień 2018, 00:06 »
Tego nie wiem, może jakoś uda mi się to sprawdzić po kilku eksperymentach, jednakże liczyłem, że będę mógł oddzielnie regulować mikserem basy i klawiaturę a tu "zoong" - w głośnikach tylko prawa strona.
Zaczynam obstawiać, że jest to wada wyrobu. Jak do czegoś dojdę, to napiszę.