Ankieta

Czy podoba Ci się ukrycie przez YouTube licznika łapek w dół?

Tak
2 (16.7%)
Nie
8 (66.7%)
Nie mam zdania na ten temat
2 (16.7%)

Głosów w sumie: 12

Autor Wątek: Ukrycie przez YouTube licznika łapek w dół  (Przeczytany 237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcel

• Administrator
Jak pewnie już zauważyliście, na YouTube ukryto liczniki łapek w dół (licznik łapek w dół widoczny jest już tylko dla twórcy danego nagrania). Co myślicie o tej zmianie?

Moim zdaniem:

Z jednej strony - jest to przymilanie się twórcom. Publicznie zbierają już tylko "nagrody" (czyli łapki w górę, klinięcie łapki w dół nie zmniejsza publicznego licznika!).

Z drugiej strony - jest to duże utrudnienie dla odbiorców (których przecież jest znacznie więcej, niż twórców) - wcześniej, zerkając na stosunek łapek w górę do łapek w dół, można było mieć jakiś wstępny obraz tego, co znajdzie się w nagraniu. Teraz, nie mając licznika łapek w dół, nie ma żadnego punktu odniesienia.

Według mnie, jest to zmiana na gorsze.

Offline brebir

• VIP
Odp: Ukrycie przez YouTube licznika łapek w dół
« Odpowiedź #1, 25 lis 2021, 10:47 »
Moim zdaniem, te łapki są nie potrzebne. Jeżeli komuś się podoba filmik, to może wyrazić to komentarzem, a tak to byle łachudra, czy mu się podoba czy nie, to dla jaj, klika sobie łapkę w dół, i tylko wkurza innych użytkowników.  :)

Offline Arkadiusz15

« Odpowiedź #2, 25 lis 2021, 11:13 »
Można by też zauważyć, że szkodzi to samym twórcom, którzy dzięki łapkom w dół mogli pozyskać opinie odbiorców (oczywiście odrzucając jakieś 30% na "frustratów" i "jajcarzy") nt. swojego dzieła. Sprzedając płytę twórca widzi ile kupiono, ile przeceniono, po jakim czasie itp.... Tutaj widać opinie w krótszym czasie i ma to swoją wartość. Oczywiście dla kogoś, komu zależy na w miarę obiektywnej ocenie tego, co stworzył...

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #3, 25 lis 2021, 14:35 »
Wybór widoczności łapek zależy od wyboru jednej z opcji na etapie emisji filmu na YT.

Wydaje mi się, że nadal to działa, przed chwilą sprawdzałem i widziałem pod pierwszym lepszym filmem….

Zarówno na aplikacji jaki i na stronie www łapki są widoczne.

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #4, 25 lis 2021, 14:44 »
Zmiany są wprowadzane stopniowo dla różnych lokalizacji / użytkowników. Ja, np. na komputerze w pracy mam już ukryty licznik łapek w dół, a w domu jeszcze nie.

To tylko kwestia czasu, aż będzie to ukryte wszędzie.

Offline SamMuz

• VIP
« Odpowiedź #5, 25 lis 2021, 21:00 »
Skłonny jestem zgodzić się z brebirem. Moim zdaniem kliknięcie łapki w dól jest zbyt łatwe, a negatywną opinię powinno się uzasadnić. No ale uzasadnienie wymaga pisania i określenia konkretnych zarzutów - z tym już trudniej.

Offline ElektroHarmonia

« Odpowiedź #6, Wczoraj o 06:33 »
Są tego dobre strony choć mnie osobiście się to nie podoba.
Z jednej strony ukrycie ich powoduje niby brak krytyki by jakieś dziecko nie załamało się że jego filmiki o mainkrafcie są wyśmiewane co według YT ma zapobiegać depresji/tragedii a jednak zabranie tak prozaicznej rzeczy jak ta łapka w dół to odbieranie nam wolności wyboru i dyktando tego co ma się nam podobać albo nie. Kanały naukowe są banowane na YT tylko dlatego że YT uważa że tacy ludzie są niebezpieczni ja już nie mówię tylko o kanałach o chemii , ale te medyczne też dostają po tyłku a YT myśli że głupota jest nieszkodliwa więc można wymyślać treści niezgodne z prawdą.
Pomyślcie że nagram filmik mówiący o tym że by uszczelnić miech w akordeonie wystarczy go włożyć do pieca na 3 zdrowaśki i ktoś tak zrobi niszcząc sobie akordeon co by go uchroniło gdyby widział ilość łapek w dół (taki sam przykład z ładowaniem telefonu w mikrofali)

Nas to nie będzie tak bolało bo gramy muzykę i gdy ktoś będzie się chciał przyczepić że coś źle zagrałem to musi wysunąć konkretne działa przeciwko mnie i mojemu graniu poparte argumentem

Może wpadną na pomysł by zlikwidować licznik subskrypcji  do momentu aż się samemu nie da suba bo reklam dają tyle co dawno nie było, mogli by też naprawić znikające komentarze ale cóż nie powstrzymasz postępu pojedynczy człowieku najpierw skrzypce zastąpiła harmonia ,harmonię wyparł akordeon potem przyszły keyboardy a teraz nawet nie potrzeba fizycznego instrumentu wystarczy napisać plik MIDI i zmiksować co będzie potem wtyczka sterująca do mózgu by z głowy od razu zapisywać nuty? Nie wiem jednak możemy być za albo przeciw ale nie mamy wpływu na YT
Pozdrawiam was [akordeon]

Offline Accordion

• Serwisant Akordeonów
« Odpowiedź #7, Wczoraj o 21:33 »
Łapki w dół dalej twórca może zobaczyć logując się na swój kanał,
procedura łopatologiczna:
 logujemy się na swój kanał, później klikamy na (YouTube Studio) następnie w bocznym panelu klikamy na (Treści) następnie jedziemy myszką pod granicy prawej strony gdzie jest oglądnalość w procentach  i po chwili pojawi się okienko polubień i dysklajków w liczbach

Offline lamonalila

• VIP
« Odpowiedź #8, Wczoraj o 21:40 »
Akurat nie jestem fanką żadnych łapek,mało zwracam na nie uwagę, wolę komentarze to jest lepszy ślad i kontakt pomiędzy twórcą i odbiorcą chociaż lepiej mi się czyta niż je pisze, bo wymagają większego zaangażowania. Jednak to smutne ,że najpierw daje się taką możliwość a potem ją odbiera i niestety napotykamy na każdym kroku coraz więcej ograniczeń.
"Człowiek jest wolny jak ptak w klatce: może się poruszać tylko w pewnych granicach"

Offline Arkadiusz15

« Odpowiedź #9, Wczoraj o 22:11 »
Z tą wolnością jest jak z akordeonem - nie da się i jego i jej rozciągać w nieskończoność... [toast]