Autor Wątek: Czas oglądania Youtube. Dlaczego jest niska?  (Przeczytany 2359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murathan

• Gość zagraniczny
    • Akordeon YouTube
Czas oglądania Youtube. Dlaczego jest niska?
« dnia: 12 Luty 2016, 02:01 »
Widzę niektórzy ludzie robią jedno wideo minute. Bo kiedy patrzą na YouTube Analytics, widzą ich czas oglądania wynosi około 1 minuty. Myślę, że statystyki wynik nie pochodzi od ludzi, którzy są zainteresowani. Większość z nas ogląda filmy do końca. Wynik ten pochodzi z zewnętrznej publiczności (mój pomysł). Czasami ludzie szukają piosenki i wyglądają również inne utwory. Ponieważ jest to teledysk zajmujemy się produkcją, zamykają lub udać się do innego filmu, natomiast nie można tego zrobić w filmie lub informacyjnych wideo w YouTube (na przykład 10 interesujących faktów na temat błędów), więc statystyka czasu oglądania jest zaczyna brakować w ten sposób. I nie ma nic z tym zrobić.  ;D ;D ;D  [piwo]
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2016, 02:12 wysłana przez Murathan »

Offline marek1

Odp: Czas oglądania Youtube. Dlaczego jest niska?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2016, 10:49 »
Nie rozumiem,każdy ogląda tyle ile chce i co chce,nikt nikogo do niczego nie zmusza.

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2016, 11:14 »
Murathan wyjaśnia dlaczego ŚREDNI czas oglądania filmów (pokazywany w analityce właściciela kanału YT) jest krótszy od oczekiwań. Filmy trwają 3-5 min, a pokazywany ŚREDNI czas oglądania przez widzów to ok. 1 min.
Jako przyczynę podaje np. poszukiwanie konkretnych piosenek przez widzów - przy takim poszukiwaniu wystarczy użytkownikom posłuchać pierwszych paru sekund. To zaniża ŚREDNI czas oglądania. Nic na to nie poradzimy i nie potrzeba się tym przejmować. Tak wypowiedź Murathana rozumiem ja, Lajkonix - statystyk z przymusu.

PS. Na marginesie: ja staram się utrzymać moje filmy w czasie ok. 2 min. Sam wiem, że 5 minutowy film zaczyna mnie nudzić po 2 minutach i chcę oszczędzić innym użytkownikom tej męki. :)

Offline Murathan

• Gość zagraniczny
    • Akordeon YouTube
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2016, 15:10 »
Lajkonix To prawda. Około 2 minut jest na ogół bardzo dobre. Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie.  [piwo] [brawo] [brawo]

Marek Youtube Statystyka Wyniki rzutuje promocję kanałów w YouTube. Youtube jest oparta na "czas oglądając" stopień, a jeśli są one niskie, YouTube nie wspiera Cię w stronę główną. Niektórzy ludzie sprawia, krótkie filmy z tego powodu.....  [toast] [akordeon]

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2016, 15:25 »
Jeżeli chodzi o mnie, to lubię gdy nagranie nie jest za krótkie. Jedna zwrotka i jeden refren, czy 1 minuta nagrania, to według mnie za krótko. Wiem, że im dłuższe nagranie, tym większa szansa na błąd, dlatego niektórzy decydują się na nagrywanie krótszych filmików, ale jeżeli nagranie jest fajne, to czasem aż smutno, że tak szybko się kończy. Jeżeli poświęciło się swój czas na nauczenie zwrotki i refrenu, to warto to w pełni wykorzystać i zagrać je więcej, niż raz. Mały to wysiłek dla grającego, a dla słuchacza duża różnica.

O ile dla piosenek z tekstem przyjęło się, że optymalna długość wynosi między 3, a 4 minuty (zwróćcie uwagę, że tyle trwają piosenki na płytach i w radio) o tyle dla ich wersji instrumentalnych, które nie są nagrywane z przeznaczeniem jako podkład do śpiewania, uważam podobnie jak Lajkonix i Murathan, że optimum wynosi około 2 minut.

Offline Murathan

• Gość zagraniczny
    • Akordeon YouTube
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2016, 15:29 »
Marcel Dokładnie.  [brawo] [brawo]

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Luty 2016, 20:26 »
Jeżeli rzecz dotyczy rozrywki zawsze można powtórzyć dwa lub więcej razy. Jeżeli rzecz dotyczy wykonania klasyki (która czasami ma formę 1,25 minuty w górę ) to nie byłbym za powtarzaniem dwukrotnie ażeby wydłużyć czas trwania  [akordeon]

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Luty 2016, 20:50 »
Ha ha! Można zwolnić tempo na 0,5 - też dłużej potrwa.  ::)

Offline Murathan

• Gość zagraniczny
    • Akordeon YouTube
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Luty 2016, 23:39 »
Jurek Ciekawy punkt widzenia.  [brawo] [brawo]

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Luty 2016, 23:48 »
Jeżeli rzecz dotyczy rozrywki zawsze można powtórzyć dwa lub więcej razy. Jeżeli rzecz dotyczy wykonania klasyki (która czasami ma formę 1,25 minuty w górę ) to nie byłbym za powtarzaniem dwukrotnie ażeby wydłużyć czas trwania  [akordeon]

Ha ha! Można zwolnić tempo na 0,5 - też dłużej potrwa.  ::)
Dokładnie tak jest :) można wykorzystać fermatę jeżeli jest w zapisie dla przedłużenia czasu trwania utworu :) :) :)   [akordeon] [akordeon] [akordeon]  [piwo]  ;)